Prietene la bine si la greu - 167

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Fetelor, Lumi e gravida sau nu am inteles eu bine???

15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

bre ce tari sunteti , zici ca e la telefonu fara fir
Dankutza din cate stim, Lumi nu e gravi, dar daca tot am vazut pozici cu ea de prin franta, poate se intoarce de acolo 2 in 1

Monis, sigur ca am vrea si noi acum sa cumparam casuta pe langa Mangalia, sa vindem apart si sa luam casa, dar din cate ne-am interesat nu putem vinde apartamentul luat prin 'prima casa' decat daca il achitam integral. Sau poate daca ar prelua cineva apartamentul cu tot cu ratele de la banca, dar noi evident ca nu am primi nici un ban, deci ciuciu bani de casuta, si sa obtinem alt credit in banca nu avem nici o sansa. Si noi jindim acum la o casuta unde sa alerge astia micii fara sa ne alergam cu ei in fiecare seara prin asfalturi incinse de oras..

Floricik, ma bucur sa va aud ca sunteti familie intregita. Zburly nu duce dorul bunicilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
bre ce tari sunteti , zici ca e la telefonu fara fir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Ha ha ha, ce telefon fara fir se joaca la noi!!!

Danku,nu sunt gravida,si nici nu am de gand....cel putin nu prea curand, iar mai tarziu....va fi prea tarziu

Licu, fereasca Dumnezeu! Cum sa vin 2 in 1 cand am fost in Franta fara Richard???

Monis, Dymomo,felicitari pt casute!!!
Sa curga sampania!!!
Dymo, unde v-ati luat casa?

Flori,nu esti mama Omida,si gata!
Ma bucur ca sunteti acasa in formula completa! Poate mai bagati un bb2,si o sa te saturi de tinut copiii pe langa tine
Mini-vacanta frumoasa va doresc!

RamoC,super optimism, super sarcina! Sa dea DD si nasterea sa fie la fel de frumoasa,si atunci poate ne dai vestea ca te mai bagi la un junior

Licu,nu mai aveti ce sa faceti....bucurati-va ca sunteti sanatosi,poate mai tarziu cine stie ce casuta va asteapta?! Mai mergeti la o plaja,la o balaceala, si se distreaza copiii frumos

Magda, super bilantul lui Rares
Cand mai mergeti la controale? Cu medicatia cum e?

De noi ce sa mai zic? Alexa a fost putin la gradi,s-a lasat cu plansete la plecarea acasa....ultimile zile au fost foarte stresante pt mine,plansete pana se invinetea- asta cand ajungeam acasa- ca ea vrea inapoi la gradi,sa doarma cu copiii,nu vrea acasa....tavalit pe jos....ieri si azi chiar am tipat la ea,am certat-o ca nu se mai putea discuta nicicum....Dupa ce reuseam sa o scot din masina si sa o bag in casa,incepea: "Nu veau nic manac, nu veau nici dom, nu veau,nu veau".... si a ajuns la concluzia ca "nu veau dom niciodata!"
La gradi manca putin la micul dejun,la pranz aproape deloc... Am vb cu Richard ca, daca continua scandalul la plecatul acasa, sa o lasam la program prelungit,dar ma ingrijoreaza ca nu mananca....

Stie multe poezii,multe cantecele, la gradi a pictat,citit povesti....Vorbeste tot mai bine in romana,incearca sa pronunte corect cuvintele(cateodata repeta si de 4 ori,pana ii iese, chiar daca,de fapt, tot nu-i iese ), engleza mai putin, si deja da semne ca prefera limba romana...
A inceput sa deseneze oameni cu ochii,nasul si gura bine amplasate,in loc de par le face caciula,dar macar o pune unde trebuie.
Si cred ca suntem in faza incipienta a "crizutelor" varstei de 3 ani.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard
Magda, super bilantul lui Rares
Cand mai mergeti la controale? Cu medicatia cum e?

Avem control la sfarsitul lunii octombrie. Vom vedea atunci daca scapam de digoxina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lumi, mi-ai luat vorba din gura, si la noi cred ca au inceput crizele de la 3 ani sau cati or fi.
La noi se petrece asa la fiecare iesire pe afara la plimbare seara, orice nu ii facem pe plac se pune pe urlat frate, dar urlat de ne stie toata mangalia. Ca ea vrea pe acolo, pe dincolo, ca vrea in carut, ca nu vrea in carut, ca vrea covrig, ca vrea la copii si tot asa. Inevitabil ceva nu putem sa ii facem pe plac si de aici incep urletele care tin de obicei tot drumul pana acasa. Oribil, mi se increteste parul instant, toata lumea casca ochi la noi, probabil ce stiu ce isi inchipuie de urla fata in halul ala.. Mai urla, mai ia o pauza, analizeaza ea daca ii merge sau nu, iar incepe si tot asa o tine pana acasa.
Am ajuns sa urasc sa ies din casa cu ea la plimbare. Si daca nu incepe ea crizutele il apuca pe Dragos plictisul in carut, si se pune el pe urlat pana il luam in brate si impingem carutul gol.. Si uite asa distractie pe noi in fiecare seara.
Incercam toate variantele, ii vorbim frumos, o luam in brate, vorbim la acelasi nivel cu ea calmi(cat se poate, dar nu ne iese tot timpul), ii explicam de 100ori inainte de a iesi afara ca daca o apuca mofturile hop inapoi acasa, degeaba. Incercam sa ii distragem atentia, sa o momim cu altele, nu ne merge. Evident cand o apuca crizele pe afara, o grabim spre casa in pas alergator, isi da seama ca e pedepsita si se pune mai abitir pe urlat, adica...urla pana acasa.

Abia astept gradinita, ca pe o gura de aer. Evident ca nu va fi asa, da' macar trecem la etapa urmatoare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Laura, eu vreau un filmulet cu copii tai. Sa vad si eu un michelin cum o alearga pe sor'sa.



iote acilea un filmulet cu alergatorii
http://www.youtube.com/watch?v=THLGgMXCQEY&feature=youtu.be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
iote acilea un filmulet cu alergatorii
http://www.youtube.com/watch?v=THLGgMXCQEY&feature=youtu.be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
iote acilea un filmulet cu alergatorii
http://www.youtube.com/watch?v=THLGgMXCQEY&feature=youtu.be






16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Ha ha ha, ce telefon fara fir se joaca la noi!!!

Danku,nu sunt gravida,si nici nu am de gand....cel putin nu prea curand, iar mai tarziu....va fi prea tarziu



Baba nu aude, doar le potriveste!!!

16 saptamani

Mergi la inceput