Prietene la bine si la greu - 167

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Monis, Raluci unde mergeti la noi la mare? si noi vrem sa mergem dar nu stiu unde. Daca aveti recomandari le astept cu nerabdare. multumesc

Mami fericita de Mariuta
si Victoras


Monica eu nu ma duc in Romania la mare de multi ani. Si nici nu recomand nimanui. Singurele escapade la noi mai sunt cele de cate 2-3 zile in 2 Mai, unde ne refugiem la gazda la care stam de 10 ani incoace. Dar nici acolo nu scapam de mizeria din jur, de plaja murdara si aglomerata etc etc etc. Raluci e si ea la mare si a zis ca nu mai merge niciodata la noi . So, singura mea recomandare este sa fugiti unde vedeti cu ochii




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Licurici Mangalia e mica, ajungi de oriunde oriunde in 2 timpi si 3 miscari, mai ales ca voi aveti masina. Nu vad de ce in loc sa platiti la banca pt apartament, nu platiti pt o casuta.
Noi am hotarat sa facem efortul asta fix acuma cand e Iulian mic ca sa se bucure si el pe langa noi, nu sa facem asta cand el o fi plecat de acasa si noi sa ne taram singuri prin curte...
In Bucuresti daca vinzi un apartament, iti ajung banii daca nu de o casa langa Bucuresti (care poate fi putin incomoda din cauza ca faci cativa km pana la serviciu), atunci macar de un avans f consistent pt o casuta chiar in marginea orasului. Banuiesc ca e destul de valabil si pt alte orase. Si asta e cea mai buna perioada de cumparat, ca preturile sunt f jos... Valabil si pt tine Dankutza. Da, un pic de curaj iti trebuie, dar doar un pic .

Magda ce tare a venit Rares din urma, cam asa e si Iulian, pe la 14 Kile. O sa-l si masor ca si eu sunt curioasa, s-a inaltat mult vara asta.

Ramona ce frumos ca te bucuri de sarcina, felicitari! Enjoy

Dymomo ce veste buna! super, grozav, o sa-i placa lui Danut la curte si voua cu siguranta va va face bine la creieri

Floriciko nici eu nu sunt om de cateva zile de la asa vesti... Sa mai zic ca ieri am aflat ca a murit www.hotnews.ro/stiri-esential-13082278-murit-dragos-nicolae-pop-milionar-din-top-300.htm" target="_blank">partenerul de afaceri al unui foarte bun prieten de-al meu? la 44 de ani....
Ma bucur ca aveti zburlita acasa, ce bine tre sa fie. Mini vacanta placuta




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot
sensibila mai ca la inceputul sarcinii la mirosuri (chiar azi am vomat dupa ce a tras nepotica un part langa mine )



Imi era dor se stilul tau de scris.
Nastere usoara!
Sper sa mai intri sa ne mai spui de voi.


15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77
De fapt asta e si la mine motivul pt care nu am mai avut timp de forumit. Ne-am vandut apartamentul nostru si pe cel al soacrei si ne pregatim de semnatul actelor pt o casa langa Iasi, la 1.5km.


SA stapaniti sanatosi casuta! Ce fain ca e asa de aproape de Iasi.

15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Fetelor, ieri a fost ziua co-autorului. Va las un filmulet cu Cezarica care ii pregateste cadoul lui tati. Evident l-a topit pe tasu'.


http://www.youtube.com/watch?v=yvNeb6mcPWM&feature=youtu.be


15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Fetelor, ieri a fost ziua co-autorului. Va las un filmulet cu Cezarica care ii pregateste cadoul lui tati. Evident l-a topit pe tasu'.


http://www.youtube.com/watch?v=yvNeb6mcPWM&feature=youtu.be


15 saptamani


ioi ce simpatica este




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

http://viatacudba.blogspot.ro/






Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik
Magda zilele trecute am visat ca ai scris aici ca esti gravi. Asa cum am visat acu' mai mult timp despre Lumi.

Care Magda ?! Magda - eu ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Citat:
citat din mesajul lui floricik
Magda zilele trecute am visat ca ai scris aici ca esti gravi. Asa cum am visat acu' mai mult timp despre Lumi.

Care Magda ?! Magda - eu ?!


Pai stai asa, ce Lumi e gravida?




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
Citat:
citat din mesajul lui floricik
Magda zilele trecute am visat ca ai scris aici ca esti gravi. Asa cum am visat acu' mai mult timp despre Lumi.

Care Magda ?! Magda - eu ?!

Pai stai asa, ce Lumi e gravida?

Exact !

Mergi la inceput