FIV CHISINAU

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mocarta spune:

Multumesc fetelor!
Conteaza foarte mult gandurile voastre bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofy_ral spune:

Mocarta, tu ce tratament ai facut dupaET?
Ce ai mai simtit?
Sunt in asteptare....dupa ET de luni...si nu credeam ca pot fi atat de stresata...probabil si din cauza ca stau acasa in pat si nu am programul meu obisnuit si incarcat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocarta spune:

Nu am simtit mare lucru dupa ET, niste dureri vagi ca si cum mi-ar fi venit menstruatia. Tratamentul de dupa ET a fost: duphaston, utrogestan, dexametazona, no-spa, gynepral oestrogel.
Sunt sigura ca toata lumea te bate la cap cu: "stai linistita, nu te stresa!" iar tu de abia rezisti in pat... Insa e foarte important sa fii linistita, pe mine m-a ajutat foarte mult o doamna psiholog cu care am vorbit la telefon din intamplare. Tipa mi-a recomandat sa vizualizez cum se dezvolta embrionii, cum s-au culcusit in uter... Poate pare un pic naiv dar asa trecea timpul mai repede.
Astept vesti bune sofy_ral!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_mitzi spune:

sofy_ral iti urez zen total
uita-te la filme, fa ceva ce te distrage de la gandul ca mai ai putin de asteptat
despre mine ...voi incepe poimaine z3 stimularea, am asa: decapeptyl in continuare, bravelle si menopur, aspirina 100mg si ogestan, urmeaza sa merg la eco z8.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofy_ral spune:

Mocarta, multumesc pt info....o sa am grija....eu nu presimt nimic....din cand in cand simt o usoara durere la niv uterului....lla noi e mai simplu....noi nu am spus la nimeni ca mergem la Chisinau, stiu doarparintii...si niste prieteni apropiati...tu ai mai vb cu medicul tau..? can te mai duci la el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofy_ral spune:

bafta Pisi....citesc maitoata ziua....eu am luat si vit e,zinc,dexametazona,femoston,acid folic,....si nca le mai iau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_mitzi spune:

buna fetele...
la acid folic ma gandeam si eu sa iau chiar daca nu mi-a dat...in rest speram si asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutica83 spune:

Mocarta imi pare rau ca nu ai reusit dar nu trebuie sa iti pierzi speranta, data viitoare sigur va fi un beta enorm .
Eu saptamina asta sunt programata pentru un drilling ovarian si am niste emotii enorme!!!!. Speram sa iasa ceva bun daca nu....urmatorul concediu il vom face la Chisinau!!!!
Multa bafta celor care se preg. de ET si asteptam numai vesti bune!!!1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofy_ral spune:

Buna fetele....am facut azi un hcg total...desi am doar 14 zile de la punctie ,de la E.T abia luni fac 14 zile...si nu a crescut deloc....din pacate....testul de sarcina este si el negativ deci se pare ca nu e cu noroc de data asta nici la mine............dar o sa mai incercam, de-acum asteptam sa o luam de la capat...bafta multa in continuare fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_mitzi spune:

fetelor,
nu am mai avut timp sa mai intru pe aici...
imi pare tare rau sofy de veste , e foarte greu dar trebuie sa mergi mai departe, din pacate nu avem alta solutie, curaj si bafta la urmatorul pas
ancutica multa bafta iti tin pumnii sa fie bine si sa se lase cu bebe
eu inca fac stimulare, nu s-a stabilit puctia mai am rabdare, e mai inceata treaba cu schema asta lunga... dar rezultatul conteaza..

Mergi la inceput