FIV CHISINAU

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sofy_ral spune:

buna seara fetelor,eu plec maine la chisinau la repromed,la o monitorizare ....sunt in faza de tratament pentru fiv.... am numai cuvinte de lauda pt prof Moshin si pt echipa lui...singura problema e ca programarea este in ordinea venirii...si asta nu e ok...ca stai uneori si o ora sa intri in cabinet....eu ajung de obicei dimineata si pe la 13:00termin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_mitzi spune:

sofy sa inteleg ca tu faci naveta ptr monitorizarea stimularii?
intreb ptr ca eu am inca dubii la naveta asi vrea cazare...
parca asi mai avea nevoie de cate va pareri .....
mai am timp de gandire
multa bafta si sa se lase bu beta grasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutica83 spune:

buna dimineata. cred ca sunt cea mai noua pe aici. ma bucur sa gasesc atitea persoane din iasi care merg la chisinau. si noi am dori sa ajungem acolo, ne chinuim de vreo 6 anisori sa avem un bebe si nimic....acum suntem la ultima incercare si daca nu iese nimic vrem sa facem fertilizare caci timpul trece si....e pacat sa treaca degeaba. cum asi putea face sa merg la o consultatie la ceasta clinica? ce medic recomandati? analizele e mai ok sa le facem aici sau acolo ( ca si pret ma refer). medicatia premergatoare ati luat-o de acolo sau din tara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocarta spune:

Eu am facut naveta, era obositor dar a mers... De clinici nu stiu decat de Repromed. Doctori buni pe acolo sunt din cate am auzit Mosin si Gladun. Eu sunt pacienta dr. Gladun si sunt foarte incantata de dumnealui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocarta spune:

Revin un pic la subiectul naveta pe perioada tratamentului pentru FIV; mie mi s-a parut mai ok sa fac naveta, de la Iasi pana la Chisinau faceam cu masina 3 ore sau 4 in functie de drum... Eu sunt genul care vrea sa doarma acasa. Cand a trebuit sa stau 3 zile in Chisinau dupa embriotransfer mi s-a parut groaznic, conditiile de la pensiunea respectiva erau OK numai ca tot acasa e mai bine
In ceea ce priveste rezultatul FIV-ului nu stiu ce sa va spun, testul de sarcina a iesit negativ iar in sange betaHCG este de 2 si nu stiu inca daca s-au prins sau nu, doctorul a spus ca vrea sa faca o echografie sa vedem ce si cum, eu una am inima cat un purice. Bafta fetelor, nu va lasati influentate de rezultatul meu pentru ca eu sunt cam "baba" si la mine mai greu se produc unele chestiuni. Pentru cine vrea nr. de telefon sa-mi trimita PM si il ajut cu toata placerea.
As avea si eu o intrebare, stie cineva pe cineva cu FIV reusit in Iasi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_mitzi spune:

Mocarta totusi poate va fi cu noroc, eu mai sper ptr tine
Despre fiv in is nu stiu ce sa zic , am auzit pareri contra mai mult decat pro.....desi si eu ma gandeam inainte de Chisinau sa asi fi facut aici la Iasi fiv.....decizia orcum iti apartine, eu zic totusi ca nu sunt atat de profi ca cei de la Chisinau....
Sunt alaturi de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_mitzi spune:

Ancutica eu sunt pacienta dr Moshin , sunt multumita pana in prezent si am auzit lucruri bune despre el.
Analizele eu le aveam facute in Ro deci inafara de consultatie si eco nu am platit altceva acolo. Dar toate costurile sunt pe site-ul clinicii www.Repromed.md
Tel si e-mail tot acolo gasesti, eu mi-am facut progr prima data prin e-mail, mi-a raspuns in aceeasi zi. Au program si sambata.
Daca iti mai pot da alte info cu mare drag....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutica83 spune:

In ceea ce priveste clinicile din iasi eu am o extrem de mare reticenta, sunt doua-omoniclinic si inca una care imi scapa numele. cea de a doua e clinica prof. lupascu si a sotilor socolov. la nici una nu am auzit de vreun fiv reusit iar preturile sunt uriase atat la proceduri cat si la anlize, eco etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Ancutica, eu cred ca gresesti putin. Cea de-a doua clinica de care vorbesti nu cred ca mai functioneaza (aici nu sunt sigura), dar conform reclamei care este si pe acest forum, Socolov are propria clinica ,Avicena, clinica care se afla la inceput de drum, si poate, nu au rezultate. La Iscare eu am facut o histeroscopie, eu am ramas placut impresionata de Socolov si de clinica.
Despre Ominiclinic iti pot spune ca nu ai dreptate in privinta reusitelor. Am 5 IA facute la ei, dar nu acolo am reusit eu. Insa, daca citesti macar rapoartele de la minister de la subprogramul fiv, vei vedea ca au si ei multe reusite. Am zis de minister, ca sa nu zici ca sunt informatii de pe siteul lor. Clinica este inscrisa in subprogramul fiv al ministerului, deci o reducere la bani tot este. Sa nu crezi ca le fac reclama, nu am nici un interes, dupa cum ti-am spus reusita mea nu are nici o legatura cu ei, dar poate aceste informatii te ajuta cumva.
Despre costuri iti pot spune ca sunt cam la fel cu cele practicate de clinicile din Romania. Intr-adevar preturile de la Chisinau sunt mai mici decat cele din Romania. Am fost si eu la Chisinau la o consultaie la doctorul Gladun, am o prietena care a reusit la ei. Din cate am auzit au si ei multe reusite.
Prietena mea a facut naveta pt monitorizari, a ramas la Chisinau de la punctie pana dupa ET.
Multa bafta in continuare tuturor fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutica83 spune:

Aadina clinica iscare functioneaza in continuare, iar eu cu dr. socolov am o experienta extrem de neplacuta iar despre cei de la ominiclic sus tin in continuare ca preturile sunt extrem de piperate la absolut orice, testate pe propriami piele.informatiile m-au ajutat acum 3 ani cand am apelat la ei si am ramas cu un gust extrem de amar.cu reusitele lor din prezent e posibil sa ma insel, dar eu tot nu mai am curaj sa apelez la ei.

Mergi la inceput