FIV CHISINAU

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krysstyna spune:

Buna fetelor,
dupa cum vad sunt multe fete care au fost la marele doctor din iasi si nu au reusit nimic, la mine norocul e ca m-am gandit mai devreme sa il schimb adik dupa 2 ani. Cum ama mai scris merg la d-nul dr Gladun care este un om extraordinar. Astept sa refac analiza pt ureaplasma care mi-a fost descoperita si cred ca saptamana viitoare merg si eu din nou la el. Am o intrebare pt. kryss76 ai facut histerosalpinografia? a fost dureroasa? la mine asta este urmatorul pas si vroiam sa stiu daca ai facut sau daca e acelasi lucru cu ce ai facut tu practic trebuie sa imi verifice trompele, pt ca celebrul medic din iasi nu a facut asta niciodata
multumesc mult tuturor ca sunteti si ca v-am gasit pt ca altfel este cand ai cu cine sa mai schimbi o parere, o impresie va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss76 spune:

buna fetelor..krysstyna histerosalpinografia am facut-o la Arcadia si a iesit ok...histeroscopia am facut-o in Chisinau , analiza aia de vizualizare a uterului , o analiza f. importanta pt aprobarea inceperii procedurii FIV....eu trebuia sa am azi prima zi de CM , si mi-a venit vineri seara...din pacate cred ca pierd luna asta inceperea procedurii.....azi e zi 3 spre 4 , sunt niste pasi aici pe care acum e cam tarziu sa-i fac...luna viitoare deacuma.. :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss76 spune:

astazi am vb cu DR Gladun la telefon , am crezut ca mai pot veni astazi sa-mi faca primele eco sa vada daca ovarele mele incep sa produca foliculi.....mi-a zis prin telefon sa fac in Iasi o eco si sa-i zic valorile....am facut la Omniclinic o eco , pe ov stg am un folicul si pe ala dr am 5 foliculi....majoritatea de 8 si ceva mm.......acum problema e ca dr din Chisinau nu au incredere in analizele dr din Romania...si au DREPTATE.....astept sa vad ce-mi raspunde Dr Gladun, daca incep luna asta sau nu stimularea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss76 spune:

krysstyna histerosalpinografia nu e dureroasa.....e ca o durere acuta de CM , asa ca stai linistita si fa-o sa vezi cum stai...bafta atat tie cat si restul fetelor...pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krysstyna spune:

multumesc mult de raspuns kriss76. Eu astept sa fac sapt. viitoare analiza pt. ureaplasma si pe urma sa merg sa fac histerosalpinografia. Sa stii ca si eu cand am optat sa fac analizele aici dr. gladun a fost cam nemultumit cu siguranta nu au incredere in analizele facute aici si pe buna dreptate daca te gandesti ca noi suntem nevoite sa mergem la chisinau pt ca aici medicii nu stiu sa ne trateze. dar asta e. Eu sunt sigura ca anul asta o sa fie bine pt. noi si va veni barza:))asa ca sa nu ne pierdem speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitzi21 spune:

Si eu sunt sigura ca va fi bine anul acesta Krysstyna. Eu cand am fost prima data la Chisinau am fost cu analizele din Iasi si a zis dr. ca ar fi bine sa repet acolo analizele si sincer au fost putin diferite. Dupa analizele din iasi aveam FSH 13 si mi-a zis ca doar cu ovocite donate am sanse, iar la Chisinau mi-a iesit FSh 8,5 si am facut primul fiv cu ovocitele mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss76 spune:

buna fetelor.....din pacate (sau poate din fericire ) am decis impreuna cu dr Gladun ca sa aman inceperea stimularii pt urmatorul ciclu ( eram sigura ca nu va avea incredere 100 % in eco din Iasi ) , zic din fericire pt ca vreau sa treaca postul Sfintelor sarbatori de Paste.......ma cam incearca si latura spirituala legata de FIV....stiu ca e discutabila tema eliminarii embrionilor care nu sunt folositi in continuare in FIV....am mare incredere in Dumnezeu......si merg inainte !!....deci cu noutati vin la sf de luna sper......BAFTA si sa auzim de gravidute ..pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss76 spune:

aaa.....am revenit cu 2-3 completari..ca tot se vorbea de dr din iasi si sa dam nume ca sa nu ne mai ascundem dupa deget..am fost monitorizata si stimulata aproape 5 ani de dr. Mihaila Catalin...fara sa-mi solicite analiza sotului....abia cand de aproape 7 ani incercam un bebe am rupt coada matzii in 2 si am facut noi pe cont propriu analiza de spermograma.....cu sanse f. mici de ferilizare ICSI ( cine nu stie , e o fertilizare complexa care presupune injectarea direct in ovul a unui spermatozoid)...am schimbat dr anul trecut ..mergand la dr. Carauleanu ( la privat ca na ...banii curg garla)..cabinet unde d-na dr il formeaza pe fiul ei tot dr ginecolog....unde mi-a zis ca sunt suspecta de cancer ovarian punandu-ma sa fac analiza CA125...si pe hol discuta de fata cu alte femei pe acolo ca e posibil sa fie cancer.......apoi am schimbat dr...la dr Butureanu Stefan (un pic mai bun) care m-a linistit redandu-mi speranta in mine.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss76 spune:

si pana la dr MIhaila au mai fost 2-3 doctorite carora le bagam bacsis in buzunar....etc etc.....dar gata trag linie si ma bucur ca in sfarsit poate am noroc cu dr din Chisinau.......important e sa crezi ca e acolo o sansa si pt tine...si eu cred ca in Chisinau nu numai bomboanele Bucuria sunt bune..ci si doctorii :)......bafta fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krysstyna spune:

buna kryss stai linistita si ai incredere ai sa vezi ca o sa fie bine si pt noi si eu astept sa imi fac analiza pt ureaplasma sapt viitoare dar sa imi treaca uratii:)) si sper ca tot atunci sa merg si la chisinau sa imi verifice trompele ma omoara asteptarea asta simt ca nu mai am rabdare dar nu trebuie sa ne pierdem speranta
cat despre medicii de la noi...eu una nu mai am cuvinte nu stiu cum sa stoarca bani de pe suferinta noastra si a altor cupluri si culmea ca acestia sunt si medici cu renume de la care te-ai astepta la un pic mai mult din partea lor, mai ales tinand cont de cati bani le bagi in buzunare

Mergi la inceput