Suspendarea Presedintelui Basescu(2)

Suspendarea Presedintelui Basescu(2) | Autor: olympia

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent



Eu sunt socata de nivelul declaratiilor USL. Ce sa spun de Sova de care stiu de cand eram vecini in cartier cam ce probleme are si vad ca se agraveaza si partidul il tot expune iresponsabil la tv... parca nu realizeaza nimeni ce se intampla, nivelul discursului nu depaseste faza "romanilor nu le pasa de Constitutie, ei vor sa plece Basescu".
Curtea constitutionala acuza guvernul Ponta de abuz si astia bat toba ca tot ce fac ei e constitutional. Ce om civilizat si informat poate inghiti asemenea baliverne. Nah ca acu il facu fascist pe Neamtu! Of, daca se temea cineva ca daca dispare Vadim si ca n-are urmas!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danasonia spune:

O fi Basescu mai nediplomat in discurs(ca sa nu zic grosolan),o fi girat el masuri nepopulare(despre care oricine are putine notiuni economice recunoaste ca erau necesare),dar sa-l dai jos cu ilegalitati si lovitura de stat mascata ca-n tarile lumii a III-a,sa se poata instala nestingheriti cei ce au pus cu adevarat tara pe butuci(privatizari PSD-iste,devalizari banci,etc)si sa faci asta pe mana unor romani care voteaza inconstient legitimand astfel marsaviile lor,mi se pare de neacceptat !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sa nu folosim cuvinte mari...auzi "lovitura de stat"...poate circ in toata regula si polite platite(de platit),dar cuvinte de astea mari nedemonstrabile....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Sa nu folosim cuvinte mari...auzi "lovitura de stat"...poate circ in toata regula si polite platite(de platit),dar cuvinte de astea mari nedemonstrabile....

Madalina


Copiii gasesc de toate īn nimic. Adultii, nimic īn toate."


Pai ia te uita mai Mada ce zice Dex online
Lovitura de stat = act de violare a constitutiei stabilite prin care un grup de persoane preia cu forta puterea īntr-un stat.

Acum stam si ne intrebam retoric, precum in film - a fost sau n-a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Sa nu folosim cuvinte mari...auzi "lovitura de stat"...poate circ in toata regula si polite platite(de platit),dar cuvinte de astea mari nedemonstrabile....

Madalina


Copiii gasesc de toate īn nimic. Adultii, nimic īn toate."


Pai ia te uita mai Mada ce zice Dex online
Lovitura de stat = act de violare a constitutiei stabilite prin care un grup de persoane preia cu forta puterea īntr-un stat.

Acum stam si ne intrebam retoric, precum in film - a fost sau n-a fost?


poate se organizeaza un referendum si pentru asta ca tot nu pe ce cheltui banii din bugetul anului urmator...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
Traian Basescu a aprins o flacara, pe care a numit-o a democratiei. Presedintele suspendat a facut īnsa o asociere cu flacara Jocurilor Olimpice.

"Ne-am gāndit la ceva, daca tot se apropie Jocurile Olimpice, ca de astazi si pāna pe 29 iulie o flacara apropiata de cea olimpica sa arda pāna pe 29. (...) Ea se va numi <> si va fi purtata prin tara de tineri de dreapta", a spus Traian Basescu la mitingul de sāmbata de la Cluj.

Numai ca exisa o problema. Carta Olimpica interzice cu desavārsire folosirea simbolurilor olimpice: steagul, cercurile si flacara olimpica īn scopuri politice.

Staful de campanie al lui Traian Basescu spune ca nu a fost vreo neregula la folosirea acestui simbol.

"E posibil ca presedintele sa fie suspendat din miscarea olipica si sa nu participe la JO de la Londra", a declarat Traian Razvan Ungureanu.

Citeste mai mult pe RTV.NET: http://www.rtv.net/scandal-pe-flacara-presedintelui-suspendat-traian-basescu-de-la-mitingul-de-la-cluj_36118.html#ixzz20hHyxjSl


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Care forta?Ca asta presupune bataie,scatoalce, tot tacamul.Nu am vazut armata pe strazi,nu am vazut parlamentarii caftindu-se ca prin alte tari....zau,s-a folosit la limita legea,dar legile romanesti,asa cum spunea cineva sunt foarte elastice...si pot fi interpretate de doua persoane diferite in moduri diferite,desi e acelasi amarat de paragraf.
Poate forta folosit in sens peiorativ,dar deja nu mai este forta.....
Probat pe pielea mea.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
Johannis sustine ca statele europene sunt probabil socate de rapiditatea cu care s-a facut transferul de putere īn Romānia, īnsa considera ca a fost pāna acum realizat corect.

"Sunt evolutii pe care le consider pozitive. Schimbarile din ultima vreme sunt dupa parerea mea schimbari bune pentru Romānia", a declarat Johannis pentru Turnul Sfatului.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Dece,incepem sa ne intelegem..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
Traian Basescu a aprins o flacara, pe care a numit-o a democratiei. Presedintele suspendat a facut īnsa o asociere cu flacara Jocurilor Olimpice.

"Ne-am gāndit la ceva, daca tot se apropie Jocurile Olimpice, ca de astazi si pāna pe 29 iulie o flacara apropiata de cea olimpica sa arda pāna pe 29. (...) Ea se va numi <> si va fi purtata prin tara de tineri de dreapta", a spus Traian Basescu la mitingul de sāmbata de la Cluj.

Numai ca exisa o problema. Carta Olimpica interzice cu desavārsire folosirea simbolurilor olimpice: steagul, cercurile si flacara olimpica īn scopuri politice.

Staful de campanie al lui Traian Basescu spune ca nu a fost vreo neregula la folosirea acestui simbol.

"E posibil ca presedintele sa fie suspendat din miscarea olipica si sa nu participe la JO de la Londra", a declarat Traian Razvan Ungureanu.

Citeste mai mult pe RTV.NET: http://www.rtv.net/scandal-pe-flacara-presedintelui-suspendat-traian-basescu-de-la-mitingul-de-la-cluj_36118.html#ixzz20hHyxjSl


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


isi tine singur lumanarea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
Johannis sustine ca statele europene sunt probabil socate de rapiditatea cu care s-a facut transferul de putere īn Romānia, īnsa considera ca a fost pāna acum realizat corect.

"Sunt evolutii pe care le consider pozitive. Schimbarile din ultima vreme sunt dupa parerea mea schimbari bune pentru Romānia", a declarat Johannis pentru Turnul Sfatului.


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Ce il tot scoti pe Johannis asta la inaintare, ca si cind cuvintul lui ar avea vreo importanta?

Mergi la inceput