Portret de preşedinte: Crin Antonescu

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Ingrid, niste explicatii si dovezi in sprijinul celor sustinute de tine ai?! Sau doar o simpatie nemarginita fata de presedintele interimar?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Ingrid, niste explicatii si dovezi in sprijinul celor sustinute de tine ai?! Sau doar o simpatie nemarginita fata de presedintele interimar?!


Spre deosebire de tine eu stiu pe cineva care a facut facultatea cu el, plus ca l-am cunoscut personal, e foarte inteligent, poate asta a devenit un defect, nu stiu. Deci da, am aflat amanunte din viata lui, din timpul studentiei si asa mai departe, tot ce am spus e adevarat. Ca a fost olimpic la istorie poti gasi si singura, bunavointa sa ai, despre mediile din timpul facultatii iarasi, dar interesul tau e sa-l manjesti asa ca nu ma bazez pe asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Si ti-ai gasit pe cine sa aduci in vedere, antisemitul ala de Coja, un bou de la Vatra Romaneasca similar lui VC Tudor, are si ala o specializare, sa nege Holocaustul si sa denigreze persoanele care ii umbresc stralucirea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
plus ca l-am cunoscut personal, e foarte inteligent

Ce-are a face IQ-ul cu viciile? Un consumator de alcool sau droguri provine obligatoriu din randul prostilor??
Din contra, iti trebuie un IQ ridicat sa poti sa te fofilezi in asemenea hal prin poltica romaneasca, sa minti si sa pacalesti lumea sa te sustina/voteze.
In plus, IQ-ul e una, munca e alta. Dupa tine, ar trebui ca toti cu un iq peste medie, sa stam cu burta la soare si sa nu facem nimic, si lumea sa ne aprecieze ca suntem destepti! Nu trebuie sa ne dovedim prin munca , competentele, ci doar sa stim sa profitam de prosti!

PS: articolul a fost preluat doar de pe acel site, el a fost scris prin 2009, de altcineva, nu de Coja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

N-a consumat droguri, astea sunt tampenii. Ce sa zic ti-ai gasit sa atragi atentia asupra lui ca a consumat alcool, chiar e hazliu, cand Suspendatul a facut din asta o profesie. Se vede ca nu mai stiti ce sa inventati.
Nu-i nimic, asta va arata disperarea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Minciuni peste minciuni. Daca nici acum nu va intereseaza adevarul si anume, de ce a ramas repetent un om care a fost olimpic la istorie pe tara, locul intai; care a intrat pe locul 2 la facultate si acolo a avut medii de 10; care a fost bursier si a dus-o foarte greu, de multe ori nu avea ce manca; atunci sunteti de aceeasi factura ca Suspendatul, mincinosul de frunte al tarii, care minte cum respira.
Antonescu nu a fost nici informator, nici colaborator, spre ciuda lui Base care si acum apeleaza la aceleasi procedee murdare si josnice ca si persoana lui.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Ba ne intereseaza de ce a ramas repetent de doua ori. Conform declaratiilor lui:

"Eu am facut facultatea de Istorie - Filozofie. Intr-adevar, am repetat doi ani, insa i-am repetat in mod deliberat"

"In anul doi am decis, impreuna cu inca doi sau trei colegi, sa repetam anul, pur si simplu asa am vrut noi. Ultimul an am decis sa-l aman pentru ca ma casatorisem atunci si, cu complicitatea medicilor de la Spitalul Studentesc, am decis sa invoc motive medicale, pentru ca, in contextul anilor '80, cand erau acele chestiuni cu repartitiile prin tara, nimeni nu se grabea cu terminarea facultatii", a mai precizat Antonescu.

Seful liberalilor a mai afirmat ca este dispus oricand sa lamureasca aceasta situatie "care este una omeneasca, pana la urma, si pe care o poate intelege oricine".

Eu nu am auzit ca au existat ani in care "nimeni nu se grabea cu terminarea facultatii", dar poate asa o fi. Si cum se pupa olimpicul national la istorie cu faptul ca fugea de o repartitie la tara ? Eu stiu ca cei mai buni si pilosii prindeau orasele.

Deasemenea eu fac parte din cei putini,se pare, care nu intelege aceasta situatie omeneasca. Am terminat facultatea dupa 89, dar am prins si generatii care incepusera inainte. Toti, fara exceptie, chiar si loazele se straduiau sa treaca anul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Nu-i nimic, asta va arata disperarea....





De ce as fi eu disperata?! basescu oricum ramane presedinte pana in 2012, ca n-o sa fie cvorum la referendum! Iar antonescu e oricum terminat politic.

Si oricum, la mine in afara de orgoliu, in rest, nu am niciun fel de beneficiu personal, ca ies unii sau altii! Nivelul meu de trai nu va cunoaste un salt semnificativ in bine sau rau, ca oricum deocamdata nimeni nu se ocupa de economie, toti se ocupa strict de politica!
Pentru mine e doar chestie de principii! N-am dosare penale, n-am afaceri cu statul, n-am primit bani nemunciti de la nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
N-a consumat droguri, astea sunt tampenii.

Nici Crin droguri n-a luat, nici Basescu flota n-a furat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
N-a consumat droguri, astea sunt tampenii.

Nici Crin droguri n-a luat, nici Basescu flota n-a furat.

Asa-i ca nu mai faci diferenta intre intoxicari si realitate? Grea treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

OFFTOPIC:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Asa tare mi-a placut citatul tau de final, ca trebuie neaparat sa-i alatur si o poza.

Mergi la inceput