Portret de preşedinte: Crin Antonescu

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pai asa e problema cu drobul de sare....
Ei,ne-am convins cu unul....sa vedem cum e cu altul...si altul...si altul....

Parerea mea e ca nu e nici mai bun nici mai rau decat altii...un om obisnuit.neahtiat dupa publicitate si bai de multime,cu avere poate mai mica decat a PDL-istilor ..sa fim seriosi...oricine are un venit putin peste medie poate sa-si cumpere o masina sau doua,sa stranga bani intr-un cont sa-si cumpre o casa sau doua..amintiti-va cat de usor era sa iei credit acu` vreo 4-5 ani....nu mi se pare o avere iesita din comun....vecinu` meu,un baiat descurcaret care are magazin de amanet si 2 de vanzare bijuterii are mult mai mult....

Asa ca nu cred ca e relevanta averea....nici baile de multime nu-s relevante.....

Madalina


Edit:nu,nu-s naiva cum probabil va scrie cineva acus,ca stiu si eu mersurile cate un pic,dar trebuie sa fim de acord ca variantele prezentate de mine sunt posibile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Crin a fost votat de 9.100 oameni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Parerea mea e ca nu e nici mai bun nici mai rau decat altii...un om obisnuit.neahtiat dupa publicitate si bai de multime,cu avere poate mai mica decat a PDL-istilor ..sa fim seriosi...oricine are un venit putin peste medie poate sa-si cumpere o masina sau doua,sa stranga bani intr-un cont sa-si cumpre o casa sau doua..amintiti-va cat de usor era sa iei credit acu` vreo 4-5 ani....nu mi se pare o avere iesita din comun....vecinu` meu,un baiat descurcaret care are magazin de amanet si 2 de vanzare bijuterii are mult mai mult....

Asa ca nu cred ca e relevanta averea....nici baile de multime nu-s relevante.....

Madalina


Edit:nu,nu-s naiva cum probabil va scrie cineva acus,ca stiu si eu mersurile cate un pic,dar trebuie sa fim de acord ca variantele prezentate de mine sunt posibile...


Pe mine nu ma deranjeaza averea lui, isi asuma raspunderea pentru ceea ce declara! Faptele lui ma deranjeaza cumplit, faptul ca nu-si asuma raspunderea pentru pasii inapoi pe care i-a facut Ro in ultimele 2 saptamani. In schimb arunca vina pe cei din PDL, recte pe Macovei. Dar asta-i pastila pentru naivi pentru ca numai eii pot crede ca leaderii europeni nu-si au propriile lor surse si pleaca urechea la orice, dau sfaturi si ne monitorizeaza dupa orice zvon. Sa fim seriosi, de ce nu s-or fi sesizat asta iarna cand "poporul" dorea demiterea "tiranului", n-or fi reusit USL-istii sa se faca, credibili (scuzati)? Cat ne vor costa pe noi toate aceste gafe ale actualei conduceri, fie ea si interimara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Crin a fost votat de 9.100 oameni.




Inexact - a fost votat de aproape 2 milioane de oameni. Uite aici rezultatele oficiale ale alegerilor din 2009

http://www.alegeri.tv/alegeri-prezidentiale-2009/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

A ... eu ma refeream cum a intrat in parlament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

De urmarit cu sonorul tare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

A ... eu ma refeream cum a intrat in parlament.




si mai erau unii care se plangeau ca ceilalti compara mere cu pere... uite ca e posibil si la case mai mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Pentru ceea ce a facut azi Crin ar trebui suspendat.
A incalcat constitutia si ceea ce a facut azi este exact motivul pt care l-au suspendat pe Basescu.

Pina la urma ce inseamna exact: Ich bin ein berliner?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Pentru ceea ce a facut azi Crin ar trebui suspendat.
A incalcat constitutia si ceea ce a facut azi este exact motivul pt care l-au suspendat pe Basescu.

Pina la urma ce inseamna exact: Ich bin ein berliner?



daca "berliner" este o "marca" de carnati, atunci traducerea este: eu sunt un "carnat"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Pai se pare ca asa este. Insa vroiam sa-mi zica si mie o vorbitoare de germana.
Si corect cum ar fi fost: eu sint berlinez?

In concluzie ... s-a facut de cirnat.

Mergi la inceput