Portret de preşedinte: Crin Antonescu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Sunt alegeri prezidentiale si candideaza Crin Antonescu?

Ma asteptam sa faceti un portret al presedintelui dublu suspendat Basescu, pentru ca este campania pentru salvarea lui "Ali Baba" si gasca lui de hoti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Sau la acest punct:
5. Se spune ca un conducator, deci si primul conducator al tarii, nu trebuie sa-si insuseasca bani nemunciti.
Daca prin neprezentare la locul de munca (Parlament) nu a contribuit cu nimic la activitatea legislativului, la elaborarea unor legi mai bune, atunci de ce si-a primit drepturile banesti?
In orice alta activitate, absenteismul si nemunca sunt penalizate, nu numai financiar, ci si prin pierderea locului de munca.
Crin, nu numai ca si-a insusit bani nemunciti, colectati de la noi toti, platitorii de taxe si impozite, nu numai ca nu a fost penalizat, dar a fost chiar promovat in cea mai inalta functie in stat (chiar daca e o functie interimara).

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


dar bunuri nemuncite au voie sa-si insuseasca?!!
ex: casa din mihaileanu (chiar daca s-a returnat cand s-a dat in vileag insusirea); mobilul "pasaricii" sau "tigancii imputite".....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

hai la joc!bine! crin e... ala...si?sa stam cu basesccu?sa rid de rau.. si si infractor si si mincinos si si frumossssssssss si si,, consumator,,si si,,si de noi?hai sa votam monta puie presedinte!vai mama copiilor nostriicinta lautare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

eu imi pun problema altfel: nu ma gandesc daca antonescu merita sa fie presedinte (deocamdata este interimar si nu ales), ci daca basescu trebuie sa plece.
din punctul meu de vedere nu merita nici unul, dar unul merita mult mai putin decat celalalt (scuzati pleonasmul).
eu merg la referendum ca sa schimb ceva, nu ca sa mentin vechea situatie.
ca merita sau nu antonescu sa fie ales, vom vedea la alegeri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Sunt alegeri prezidentiale si candideaza Crin Antonescu?

Ma asteptam sa faceti un portret al presedintelui dublu suspendat Basescu, pentru ca este campania pentru salvarea lui "Ali Baba" si gasca lui de hoti.

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


E uite ca de data asta facem un portret a lui Antonescu.
Ca tot e tinara speranta.

Repet: nu exista subiect pe care sa nu vrei sa il denaturezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Aooleu, marius, ce-mi facusi? :)))))
Sa stiti ca asta-i split de la un alt subiect, nu de alta da cineva imi contorizeaza topicurile deschise de mine la politica!

Cat despre profilul in sine, nu imi apartine dar sunt de acord cu el intru-totul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Sunt alegeri prezidentiale si candideaza Crin Antonescu?



nuuu? atunci ce cauta la miting electoral?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Hai sa vedem...de unde a avut bani Ioana Basescu sa cumpere apartament de 1000000 de euro?Mama cate legalizari de acte o fi facut...

Mi se pare o copilarie.Daca iei la bani marunti aveile parlamentarilor PDL...te intrebi cum din 45 milioane indemnizatie pot strange conturi si cate cinci masini?
Cred ca asta e faza cu paiul si barna...putem fi corecti?Alaturi de caracteristicile lui Crin, trecute si ale lui Basescu,in acelasi mod...sa facem comparatie...avere Crin..avere Basescu si tot asa....hm...se poate?
Adica facut un fel de tabel Crin si Traian,astfel incat toata lumea sa vada si sa oata verifica veridicitatea celor scrise.Asa ar fi fair-play.
Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Mie mi se pare o copilarie sa-l compar pe Antonescu cu Basescu, in special prin prisma argumentului subliniat de tine. In primul rand Basescu nu mai este un candidat pentru presedentie, nu mai are voice conform constitutiei, deci literalmente nu mai e un pericol. In al doilea rand, si cel mai important pentru ca nu mi se pare ok sa votez un hot doar pentru ca antemergatorii lui au fost hoti si ei. E o politica paguboasa. Ca si membri marcanti ai PDL, Antonescu are o problema cand vine vorba de completarea unei declaratii de avere. Problema pe care nu o poate avea decat daca are ceva de ascuns sau e complet idiot si nu stie sa completeze un formular (ceea ce ar face alegerea lui cu adevarat un dezastru).

Argument cu adevarat valabil este prezenta si activitatea lui in parlament (pentru care este platit din banii contribuabililor, si as fi zis a fost ales dar am inteles ca el nu a iesit castigator la alegeri).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Brusc,absenteismul parlamentar ,care nu a fost o problema pe vremea PDL-ului,devine o problema acum......stiu,stiu,e presedinte...dar nu viitor ci doar interimar..putea fi oricine altcineva in locul lui....si nu impiedica nimeni pe nimeni sa-si exprime optiunea"nu" la referendum.

Problema e ca,subiectul ar fi trebuit intitulat"Aruncat cu rosii in Antonescu",nu portret de presedinte.Parerea mea.O fi gresita,nu o fi gresita,probabil pentru multi e gresita,Da` eu zic tot ca "urma alege".

Sa decida poporul.....

Repet,nu e corect ca s-a nimerit pe scaunul de presedinte in urma unui circ nasol,nu e de presedinte Antonescu clar,nu are "vana si nici carisma"dar e nevinovat pana la proba contrarie.Asta ca sa fiu impartiala.
Desi e greu, pentru ca prin el se vede partidul si nu se vede bine......si nu e reprezentativ pentru partid,dar asta nu presupune ca trebuie pus la stalpul infamiei.

Am fugit ca-s singura pe aici si ca de obicei contra .....

Mentionez ca astea-s opiniile mele si doar ale mele.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Nu am zis ca-s de acord cu modul in care a ajuns interimar,nu-s de acord cu circul dar nu-s nici de acord sa fie umplut de noroi fara sa i se dea o sansa cel putin egala cu a lui Basescu.Tocmai de aia sunt dezamagita si mai bine citesc asa,din umbra.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."



Madalina, daca portretul topicului este real, pentru ce as risca 5 ani (poate mai multi daca vor schimba si Constitutia) pentru a-i oferi sanse unui asemenea om? In toata nebunia creata in ultima perioada, am auzit diverse din tineretea rebela a lui Crin, lucruri care mi-au dat serios de gandit si sincer, cred ca nu e postul de presedinte tocmai potrivit pentru asemenea "personalitate".

Mergi la inceput