Portret de preşedinte: Crin Antonescu

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Las' ca azi, la Academia Romana, in timpul unui discurs se scobea cu nonsalanta in nas si se freca la ochi, in prezenta a zeci de camere. Poate tot Basescu era de vina, ca el tinea discursul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

@Lali esti carcotasa. Daca tot voiai sa critici ceva trebuia sa alegi un subiect mai serios.

Citat:
citat Mihai Stanisoara
“Dac#259; alta dat#259;, PNL era un ca un cocos vioi care se facea auzit în politica româneasca prin mai multe voci, de când este condus de Crin Antonescu, doar discursul acestuia se mai aude, mai spre prânz, când atotstiutorul lider se trezeste”

Respectivul a devenit "coleg" pentru Antonescu si va fi sustinut sa devina vicepresedinte PNL.

Acum e adevarat ca traseismul nu mai este o noutate si de socat nici atat. Au migrat in gasca si intr-un sens si in celalat, ca nu se mai stie care din ce partid face parte.
Avem o clasa politica omogena si fara ideologie.

Poate ai dreptate ca scobitul in nas si frecatul la ochi sa fie mai deplasat decat traseismul politic la nivel inalt, pentru ca traseismul a devenit normalitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Da sunt carcotasa, dar m-a surprins cum se scobea tacticos in nas intr-o incapere plina de ziaristi. Zau ca nu se face, indiferent cum te cheama. Arata, din punctul meu de vedere o lipsa de autocontrol inadmisibila pentru un personaj cu asemenea pretentii si discurs.


Edit: mi-e greu sa fac o comparatie intre scobitul in nas si traseismul politic. Totusi, daca ma stradui cred ca nesimtirea si lipsa oricarui bun simt este numitorul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Traseismul politic e la fel ca scobitul in nas.
Cand in dreapta cand in stanga.
Cand arunci cu bila-n prieteni, cand cu ea-in dusmani, cand o tii pentru propria placere... ca e alba, ca e neagra, pe limba manufacturierului piere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

din punctul meu de vedere, daca antonescu chiar va iesi presedinte, ar incepe sa imi fie frica de viitor. stiu ca suna urat pentru unii dar eu il vad pe antonescu ca pe un om bolnav de putere si asta este tot ce vrea, urmareste, doreste. un gigolo de 2 bani, traieste doar in visul lui si cu ochii in oglinda lui.

imi cer scuze pentru sinceritate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

a_alinta exact asa il vad si eu.
Mi-e mai frica de el decat mi-a fost de Iliescu&Nastase la un loc.
Mi se pare ca este candidadtul perfect la dictatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

a_alinta exact asa il vad si eu.
Mi-e mai frica de el decat mi-a fost de Iliescu&Nastase la un loc.
Mi se pare ca este candidadtul perfect la dictatura.

Voi exagerati importanta unui om a lui Antonescu in special.

Un presedinte poate face atat cat ii permit politicienii.
Basescu a facut atat cat i-au permis parlamentarii.

Antonescu in functia de presedinte nu-i capabil sa faca atata rau cat a facut Basescu tocmai pentru ca nu-l duce mintea si nu este un "lider puternic" cum este Basescu.



Mergi la inceput