Portret de preşedinte: Crin Antonescu

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Olympia parerea mea ca nici in forma actuala nu e o asa nenorocire, cineva tb sa produc presupunand ca se si gaseste ceva in zona aia. Mai inteesant e de vazut cat a respectat Sterling din programul de explorare dar nu mai e treaba lui Tariceanu. Explorarea pe mare nu e o activitate ieftina iar statul roman nu mai are o companie care sa se ocupe de asa ceva, asa ca asta cu o faceam noi nu tine nici practic nici material. Iar cat a avut statul petromul in mana l-au muls cat au putut, psd-ul fie slavit. Sterling a fost o bomba de presa, s-au spus atatea enormitati pentru induiosarea poporului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Dar cu Rompetrol sunt de acord ca a fost o MAAARE teapa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Dar cu Rompetrol sunt de acord ca a fost o MAAARE teapa

Marina

Marina poti privi partea plina sau partea goala a paharului.
Rompetrolul a fost una din putinele societati comerciale romanesti care, de pe pierderi a devenit profitabila si a adus venituri la buget, pana cand, la atacutile lui Basescu a fost vanduta pe un pret mai bun decat PETROM-ul care a fost vandut impreuna cu zacamintele cu tot.
PETROM a fost vandut pe 600.000 de Euro si Rompetrol cu 2 mld. Ca nu i-a incasat statul este alta problema, ce tine de lupta politica.

Daca facem comparatie intre ROMPETROM si multele societati comerciale din tara demolate, sau chiar cu RAFO, atunci putem spune ca ROMPETROM a fost una din actiunile reusite pentru ca ramas in functiune si aduce venituri la buget.
Compara ROMPETROM cu FLOTA si ce-a ramas din ea. Cel putin 100 de nave din cele peste 200 erau aprope noi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Pentru mine Rompetrol este compania care pana la a deveni celebra prin presa cu Petromidia si misculatiile cu taxe , este compania care a vandut cel mai mare zacamant pe care Romania il avea in concesiune si anume Murzuk in Libia. Zacamantul care a transformat Repsol dintr-o companie de buzunar intr-o companie internationala.
Prin comparatie valoarea flotei care era o adunatura numai buna de fier vechi si valoarea petromului sunt mici copilari.
Plus ca Petromul nu a fost vandut cu nici un zacamant. Legea Romana pe care o tot ignorati de zor spune clar ca resursele minerale de orice fel apartin statului care concesioneaza explorarea si exploatarea lor. In schimbul concesiunii se platesc redevente, nivelul lor e stabilit prin lege.Fix aceiasi legislatie ca prin majoritatea Europei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui danet

Nu mi se pare nimic savuros doar jenant
Daca tatucul vostru e atat de grozav , de ce simtiti nevoia sa aruncati cu noroi in ceilalti ? Asta denota cam multa nesiguranta.
Si daca antonescu e cacarau , basescu de la ce crezi ca vine ?Nu trebuie sa faci un mare efort de imaginatie.E ( ca sa te ajut ) un mare fas.
Macar antonescu e un tata responsabil, uita-te la basescu: o fiica semianalfabeta care abia vorbeste din cauza implanturilor din buze si a lipsei cronice de neuroni ( probabil copil conceput la betie ) . Uita-te la biata nevasta-sa , nevoita sa suporte prezenta amantei la televizor,in guvern ...
Si acum ,te rog raspunde-mi , daca un om se poarta asa cu familia lui ce sanse sunt sa ne trateze pe noi altfel ?


foarte urat mesajul de mai sus! afirmatiile de mai sus sunt infinit exagerate si fara bun simt. urat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Uite ca o pomenisi si numai ce a fost ziua ei!
D-na Maria Basescu este o persoana care merita toata stima si de aceea cel putin aici pe DC ar trebui sa i se arate toata stima ca dealtfel tuturor sotiilor de aici care isi vad de familia lor!

Eu nu am zis ca nu o respect.Mie chiar mi-a inspirat mila cand am citit intreviul cu ea pentru ca a iesit la suprafata tristetea ei si nemultumirea fata de ca viata duce. A fost scoasa din campul muncii si izolata....chiar ea zicea ca nici nu mai stie sa vorbeasca.
Stima mea o are dar nu stiu daca si a sotului ei...

ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)


mizerabile argumente mai gasesiti sa il denigrati pe presedinte. las-o balta cum ti-a mai zis cineva, ca doar pici in derizoriu cu astfel de gaselnite.

daca cauti pe internet o sa gasesti tot felul de articole despre presupusul adevarat motiv al sinuciderii d-ne Antonescu dar ar fi niste discutii de tate daca am specula astfel de articole. cred ca mai bine sa ramanem la oile noastre, sa ne purtam ca niste doamne si mame model ce ne credem, si sa ii comparam pe cei doi dupa imaginea pe care o aduce fiecare dintre ei Romaniei in Vest, ce zici?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Bnica, lasa-l incolo de scamator, nu-l mai tot pomeni!

,Olympia, nu ma pot abtine sa nu provoc si sa nu savurez ulterior reactiile unora care necunoscandu-ma ma iau in serios, ma refer la aceia pe care eu nu-i inteleg cum pot sa aduca laude unor personaje politice care provoaca in general atata dezgust si dispret si care se tot se perinda pe la tv-uri mercenare cu aplomb, gafe inconstiente si minciuni jenante de nici Caragiale nu le-ar fi pus in piesele lui.

Ce oferta politica avem? Pe cine sa ne incredem?
Pe unul care una zice in UE si alta in tara si se face ca ploua cand se vorbeste de activitatea sa stiintifica?
Pe un caraghios care avand sansa sa arate cum ar putea arata un Presedinte incalca prerogativele de presedinte aproape zilnic si nu mai zic de alte gafe?
Pe un Presedinte suspendat care si-a pus poporul in cap printre altele sustinand o companie privata care a pus ochii pe aurul nostru, in detrimentul tarii?

In spatele acestor politicieni stau o cohorta de invizi cu procese penale fara numar-fara numar si carora le tataie fundul de cand cu Adrian Nastase!

Ce poti sa faci cand vezi ca tara este condusa de niste circari penali si fara de rusine? Sa faci haz sau sa-ti iei lumea in cap!
D'aia imi place ca din cand in cand sa il pun pe loc fruntas la gazeta de perete pe DD comparandu-l cu agaricii repetenti si plagiatori!
Hai fetelor incercati sa va lamuriti ce gandesc eu in realitate!
Va dau un indiciu: iata ca de cateva saptamani ne-am dat seama toti, cu varf si indesat, fie ca o recunoastem fie ca nu, ca avem politicieni cu mult mai rai, prosti sau nocivi ca DD!
Acu' radeti sau plangeti!

Edit. Sa nu ziceti ca asta este manipulare, ca toti stim cum stam cu bugetul familial in ultima vreme si asta nu din cauza voastra sau ...a mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Deceneus si poate alti user cu afinitati pt. PNL, sunt curioasa cum va situati fata de opinia acestui domn: http://www.ziare.com/crin-antonescu/pnl/radu-portocala-antonescu-a-profanat-memoria-bratienilor-pnl-sa-se-desparta-urgent-de-el-1186029 ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Deceneus si poate alti user cu afinitati pt. PNL, sunt curioasa cum va situati fata de opinia acestui domn: http://www.ziare.com/crin-antonescu/pnl/radu-portocala-antonescu-a-profanat-memoria-bratienilor-pnl-sa-se-desparta-urgent-de-el-1186029 ?

Sunt in totalitate de acord cu R Portocala.
Nici PNL nici PNTCD nu mai au nimic de-a face cu partidele care au fost in anii '90. Atunci cele doua partide aparau niste principii democratice si aveau proiecte de retrocedare a proprietatilor confiscate si de devoalare a celor care au adus prejudicii romanilor si Romaniei, prin mentinerea unui regim dictatorial, spre deosebire de actuali epigoni care urmaresc doar puterea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danet spune:

[
[/quote]

foarte urat mesajul de mai sus! afirmatiile de mai sus sunt infinit exagerate si fara bun simt. urat!

[/quote]

Stii ceva,deocamdata in tara asta dreptul la exprimare e liber si asta nu datorita marinarului.
Asa ca daca fiica presedintelui are IQ-ul subunitar sau daca basescu si-a manifestat ( fara nici o jena fata de nevasta-sa ) "simpatia" fata de udrea ,pot sa comentez cat/cand vreau.
Daca tu consideri afirmatiile mele lipsite de bun simt, atunci demonteaza punct cu punct mesajul meu.
Multe succesuri iti urez !

Mergi la inceput