Portret de preşedinte: Crin Antonescu

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_ka

Vezi declaratiile lor vizavi de Ambasadorul US , Hillary Clinton , Angela Merkel , Baroso...
Voua chiar vi se pare normal?
lili_ka


Nu numai fata de ei.
Fata de unguri, fata de chelerii lui Basescu, fata de Macovei, fata de Ungureanu, de Kovesi, fata de procurori, fata de cei din CSM.
Practic fata de toti cei care nu au inghitit galusca lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Eu ma intreb in nevinovatia mea (s-or mai fi intrebat si altii, scuze dar n-am avut timp sa citesc tot topicul) si ca fost simpatizant PNL pe vremea lui Campeanu (eheeei, ce vremuri...) liberalii "normali" unde sunt ?! Oameni educati...Balaceanu-Stolnici, Tariceanu (n-am o simpatie deosebita pentru el, dar macar putea duce o discutie decenta, chiar daca in dezacord), de ce tac ? De ce-l lasa pe bufonul asta isteric sa duca PNL-ul langa PNTCD, la rubrica istorie ?

Pacat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Eu ma intreb in nevinovatia mea (s-or mai fi intrebat si altii, scuze dar n-am avut timp sa citesc tot topicul) si ca fost simpatizant PNL pe vremea lui Campeanu (eheeei, ce vremuri...) liberalii "normali" unde sunt ?! Oameni educati...Balaceanu-Stolnici, Tariceanu (n-am o simpatie deosebita pentru el, dar macar putea duce o discutie decenta, chiar daca in dezacord), de ce tac ? De ce-l lasa pe bufonul asta isteric sa duca PNL-ul langa PNTCD, la rubrica istorie ?

Pacat...

Dana & Amelia (21.06.2011)


Multa lume se intreaba asta. Eu am mare stima pentru vechii liberali, pentru doctrina liberala ... si tocmai de asta consider (la fel ca si multi altii cu care am vorbit) ca nu pot sa inteleg de ce tac si cum a incalecat acest om un partid istoric cu traditie si staif ...

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Eu ma intreb in nevinovatia mea (s-or mai fi intrebat si altii, scuze dar n-am avut timp sa citesc tot topicul) si ca fost simpatizant PNL pe vremea lui Campeanu (eheeei, ce vremuri...) liberalii "normali" unde sunt ?! Oameni educati...Balaceanu-Stolnici, Tariceanu (n-am o simpatie deosebita pentru el, dar macar putea duce o discutie decenta, chiar daca in dezacord), de ce tac ? De ce-l lasa pe bufonul asta isteric sa duca PNL-ul langa PNTCD, la rubrica istorie ?

Pacat...

Dana & Amelia (21.06.2011)


Multa lume se intreaba asta. Eu am mare stima pentru vechii liberali, pentru doctrina liberala ... si tocmai de asta consider (la fel ca si multi altii cu care am vorbit) ca nu pot sa inteleg de ce tac si cum a incalecat acest om un partid istoric cu traditie si staif ...

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Va citez ce scriam pe blog in martie 2009, cand a fost schimbat Tariceanu de la conducerea PNL.
Citat:
Schimbarea lui Tariceanu de la conducerea PNL, dupa o guvernare foarte buna, si dupa ce a salvat PNL-ul de la disparitie, dupa ce a “incasat” timp de patru ani, epitete neplacute si acuze nejustificate de la cel putin doua treimi din mass-media si de la un presedinte iresponsabil, constituie o surpriza neplacuta pentru orice om care se conduce dupa logica bunului-simt.

Tariceanu a fost inlocuit de o figura stearsa, chiar antipatica, demagog, prezentat ca pe o speranta desi nu a iesit in evidenta in cei 18 ani de cand face politica, un candiat care parca ar fi clona in PNL a lui R Vasile din PNTCD. Grupul de la Brasov are corespondenta in grupul Fenechiu-Morega si Norica, ultima provenind din grupul de la Brasov amintit.
..
Tariceanu trebuia sa fie eliminat din cursa prezidentiala, pentru ca el avea sanse sa ajunga in turul doi si castiga presedentia pe erodarea inevitabila a lui Basescu. Tariceanu a demonstrat ca poate sa-l infrunte si prezenta o garantie ca nu va face compromisuri cu Basescu, pe cand C Antonescu nu ofera decat prommisiuni, deci nu-i un candidat convingator.
Cu Crin candidat de mana a doua, se face culoar pentru un PSD-ist cel mai probabil Geoana, si se va mentine actuala coalitie, Geoana presedinte si Basescu premier.

Sistemul nu risca un presedinte care sa nu fie securist, pentru ca a riscat odata cu E Constantinescu, si acum vor sa ne puna in situatia sa alegem raul cel mai mic, intre doi FSN-isti, Basescu si Geoana, cum am mai ales intre Iliescu si Vadim sau intre Basescu si Nastase.

Este o explicatie logica? S-a confirmat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Deceneus, nu inteleg, tu il scoti de la naftalina pe Tariceanu ca pe o fata mare? Mai trebuie sa-l numesti si pe Rusanu fata mare ca sa ma lamuresc!
Hai sa fim seriosi ca nu stam chiar asa de prost cu memoria!

Edit.Si pt. ca m-ai enervat, ca numai daca ma gandesc cum a manarit Tariceanu afacerea Sterling si vad rosu adica negru ca Rompetrolul lui Patriciu, ia spune Deceneus cum de reusesti tu sa postezi fara sa apari ca prezent pe Forum? Asta ca desi esti constant pe aici niciodata nu te-am vazut mentionat in subsol, o fi intamplare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

@b.nica intre Tariceanu si favoritul tau Dan Diaconescu, eu il prefer pe primul.

Tariceanu a concesionat campurile petroliere pentru explorare, exact cum Basescu vrea sa vanda resursele subsolului de la terenurile pe care traiesc oamenii si unde au proprietati. Din Marea Neagra nu a fost stramutat nimeni.

Eu vad ca apar la subsol. Nu stiu de ce nu ma vezi. Poate pentru ca vezi "negru in fata ochilor"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

@b.nica intre Tariceanu si favoritul tau Dan Diaconescu, eu il prefer pe primul.


Uite ca acu' te vazui, probabil ca esti iute!
Dan Diaconescu nu este favoritul meu si chiar nu am vreunul, dar daca ar fi sa aleg intre musiu Tariceanu si DD poti sa fii sigur ca l-as prefera pe al doilea! Asta poate minte dar minte asa de frumos!
Alalalt nici cat sa minta nu are imaginatie!Este un executant pagubos pt. tara complet anost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Bnica, lasa-l incolo de scamator, nu-l mai tot pomeni! Cand il vad cum baleteaza el cu manutele alea subtirele in timp ce vorbeste monoton, egal si calm de zici ca vrea sa te hipnotizeze... e doar un mascarici cu poezia invatata. Chipurile conduce Rolls da are dantura vraiste si apare asa la tv... pfui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

B.nica las-o balta cu sterling. Iti mai spusei cu alta ocazie ca nimeni nu a crezut ca marea neagra are ceva de oferit, si cand a venit sterling in ro acum 15 ani si a capatat concesiunea nu se inghesuia nimeni sa o ia. Poate suntem noi mai norocosi in final si gasim rezervele alea mult . Plus ca daca nu era sterling era omv, statul roman nu exploreaza nimic ci da in concesiune pentru care primeste redevente.
Are el tariceanu alte bube dar acum mi se pare frumos si stralucitor fatza de mascariciul asta de cacarau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

B.nica las-o balta cu sterling. Iti mai spusei cu alta ocazie ca nimeni nu a crezut ca marea neagra are ceva de oferit, si cand a venit sterling in ro acum 15 ani si a capatat concesiunea nu se inghesuia nimeni sa o ia. Poate suntem noi mai norocosi in final si gasim rezervele alea mult . Plus ca daca nu era sterling era omv, statul roman nu exploreaza nimic ci da in concesiune pentru care primeste redevente.
Are el tariceanu alte bube dar acum mi se pare frumos si stralucitor fatza de mascariciul asta de cacarau.

Marina


La noi buba e, ca si daca e facut corect un astfel de contract (am auzit ca in forma initiala contractul cu Sterling era ok pentru noi), ulterior se gaseste un smecher sa semneze ceva aditional care rastoarna toata afacerea in favoare partii adverse... si desigur a smecherului!
Tariceanu e un astfel de smecher. Nu degeaba sta pitit acum. Si nu uitati ca tot el a incercat si sa influenteze dosarul Rompetrol intervenind la Ilie Botos, remember?
http://www.revista22.ro/tribunalul-bucuresti-a-amanat-luni-pentru-28-august-decizia-in-dosarul-rompetrol-17198.html

Mergi la inceput