analize pentru vitro

analize pentru vitro | Autor: adryanaana

Link direct la acest mesaj

Ceau

Ma puteti ajuta si pe mine cu cateva pareri despre laboratoarele de analiza. Am de facut analize pentru vitro referitoare la riscul de trombofilie si nu stiu sigur care laborator sa-l aleg Synevo sau Bioclinica... diferentele de pret sunt destule intre cele 2 dar si de obtinere a rezultatelor... synevo zice ca le trimite in Germania, bioclinica local...
va rog vreau cateva pareri. multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Buna!
Analizele de trombofilie se pot face in mai multe laboratoare.
Poti sa ai in vedere si CMMB sau Medlife. Cam toate dureaza intre 7-10 zile pentru a primi rezultatele si nu depind de o perioda a CM precum hormonalele...
Acum depinde ce analize doresti sa faci... Cele pentru mutatii, poti avea in vedere mutatiile MTHFR, gena PAI, factor V Leiden... Dar si Proteina C, proteina S, etc.
Poate vor intra si alte fete sa iti explice mai multe sau poti intra direct la subiectul de trombofilie aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172965&nm=Trombofilia-o-cauza-a-infertilitatii-72

P.S. Denumirea subiectului aleasa de tine nu e prea fericita, pentru ca FIV presupune mai multe analize necesare, care iarasi se gasesc, in general, pe prima pagina a subiectelor deschise in acest sub-forum

Nanne

Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G (asta e homozigot pare-se); EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryanaana spune:

Multumesc frumos nanne16 pentru raspuns.
Trebuie sa fac toate analizele enumerate de tine. Erau pareri pro si contra despre cele 2 laboratoare spuse de mine... si multi imi ziceau ca Bioclinica numai are credibilitate. Am facut si inca mai fac analize pentru vitro, ma chinui cu pb asta din 2008. pana acum pe Romania nu mi s-au cerutanalize pt trombofilie, sau mergand in clinica privata au facut ei si eu nu stiu, in ungaria mi le cere si de aceea am pus intrebarea.
Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

adryanaana exista un topic FIV in Ungaria, unde cu siguranta te vor ajuta fetele care, ca si tine, fac FIV in aceata tara. Uite aici link-ul catre ultimul capitol
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173433&whichpage=1

si, deasemena, exista un topic despre trombofilie, unde vei gasi multe impresii despre laboratoare, analize, dar si sprijin de la fetele care scriu la acest topic.
Linkul catre ultimul capitol este acesta
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172965&nm=Trombofilia-o-cauza-a-infertilitatii-72

...si, nu in ultimul rand, iti doresc sa devi mamica, cat mai repede. Succes!

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput