Tatici doar cu numele nu cu inima!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Din propria experienta pot sa-ti spun ca e bine sa lasi copilul sa raspunda chemarii tatalui sau, fara nici un resentiment. Daca barbatul e serios, cu atat mai bine pentru baiat, care isi va gasi un echilibru, alaturi de siguranta pe care i-o ofera cel care-l creste. Daca "lucrarea" nu e serioasa, n-ai ce pierde, baiatul va vedea clar cu cine are de-a face si va alege usor calea cea mai sigura pentru el.
Am remarcat ca, alaturi de evenimente care le marcheaza viata, copiii au o personalitate aparte, o tarie si o intelepciune neobisnuita pentru varsta lor atunci cand aleg ceea ce-i mai bun pentru ei. Poate ca o fac instinctiv, insa mai pe romaneste spus, nu-s prosti deloc.

Poate ca ar fi bine sa iti rezolvi propriile tale probleme, nu vad de ce nu divortezi din moment ce ai o viata si un partener nou. Sincer, nu pricep deloc.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miley2012 spune:

multumesc pentru sfat.....da stiu ca multa lume nu intelege de ce nu am divortat,sunt mai multe probleme pe care sper sa le pot incheia cu bine ,,,,cat despre baietelul meu am ajuns si eu la concluzia ca, are dreptul sa-si vada tatal este dreptul lui!!!multumesc pentru sfaturi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

Te rog spunemi si mie daca sa intalnit baietelul cu tatal lui si cum a reactiona dupa intalnire Ce va spus? Am si eu un baietel de 4 ani jumatate care nu sia vazut tatal niciodata si mai are momente cand intreaba unde e tata.A vorbit doar la telefon cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

adda, care-i motivul pentru care nu se vad?
(scuze daca ai scris undeva si n-am vazut)

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Stai un pic...c nu inteleg...tu ai inca doi copii cu un barbat cu care nu esti casatorita?

Pai cel de care nu ai divortat poate sa-ti faca viata un iad,sa-ti ia copilul,sa faca orice.Regleaza-ti situatia,pentru ca legal esti a lui cu tot cu copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Stai un pic...c nu inteleg...tu ai inca doi copii cu un barbat cu care nu esti casatorita?

Pai cel de care nu ai divortat poate sa-ti faca viata un iad,sa-ti ia copilul,sa faca orice.Regleaza-ti situatia,pentru ca legal esti a lui cu tot cu copil.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


"Legal esti a lui???????????"

parca ar fi obiect de uz casnic sau masina cumparata "cu banii jos".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Vroia sa se exprime ca legal exista legatura oficiala cu drepturi si obligatii prevazute de lege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da,Marius,asa e.
Nu pricep deloc situatia in care se afla.Insa legal vorbind,nu e bine.Deloc.Si nu pot pricepe de ce nu a divortat de ala ca sa fie macar single lady.Asa e la mana aluia si ala nu pare un om de calitate.Mai ales ca a reaparut si cere sa vada copilul.Daca vrea sa-si reia si celelalte drepturi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Din cate stiu eu ...legal si cei 2 copii pe care ii are cu actualul partener sunt tot ai sotului de care nu a divortat. Sau s-a schimbat legea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asa este. Dar exista posibilitatea deschiderii procedurii de stabilire a paternitatii.

Mergi la inceput