Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (71)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

up it went :))) merci brigit. E prima oara cand nu ma lasa imediat dupa no spa

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, pai cred ca de acum incolo incep contractiile alea mai problematice, care nu se lasa doar cu nospa.
Stiu ca fetele mai faceau injectabil no spa si scobutil, trebuie sa discut si eu cu dr mea sa ma invete cum sa fac pe mai departe, in primul rand sa imi zica cum ar trebui sa disting daca e cazul sa trec la masuri mai avansate.

Anunta-ma daca functioneaza


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Da, ma gandesc si eu ca am fost norocoasa pana acum, dar se cam termina si norocul, nu? Ma simt ok acum. Astept sa termine tanti curatenia in casa, sa raman singura, sa dau drumul la AC si sa fac un dus ca nu mai miroase de la subsol si pot sta mai mult de 10 sec in baie fara sa ma ia cu lesin de la miros.

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne,nu e neaparat o regula sa se termine norocul. Am mai citit prin urma si am vazut gemeniste care au dus sarcina fara pb majore.
La mine au terminat cu lavabilele si azi seara se monteaza mobila la bbi -vin dulapurile. Eu m-am obisnuit sa stau singura si despuiata prin casa, mi-a fost greu zilele astea sa mai simt pe cineva prin casa si mai ales sa ma imbrac . E atat de cald!!!!


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_88 spune:

Buna fetelor, azi am facut si noi 11 saptamani suntem mici da venim din urma.la cate saptamani se vede sexul copiilor si cam cand o sai simt ca misca?O seara placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Fetelor m-am intors de la eco si stam cam asa: fetita 1,291 , mijlociu 1,377 , grasunul 1,550. Baietii sunt amandoi cap in cap cu capetele aproape de col. Fluxurile sunt bune. O mica problema ar fi ca s-a scurtat colul e 2,2 , dar eu simt ca vom rezista inca 2 sapt cel putin. Maine merg la dr ginecolog si s-ar putea sa facem si injectiile cu steroizi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Cata, doamne ajuta sa stea si mai mult de atat!
Cate saptamani ai acum?
2.2 nu e o dimensiune chiar mica pt un col cu asa presiune. Ce ti-a zis, trebuie sa stai la pat?



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Am 30 de sapt si 4 zile. A zis ca e acelas lucru daca stau la pat Sau nu ideea e sa nu fac efort deloc. Acum sa vad ce imi zice si ginecologul maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Cata, eu stiu ca daca stai in fund presiunea pe col e mare, sa il intrebi maine pe dr. Micile detalii pot face mari diferente. Felicitari pt saptamani, la cat mai multe!


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Brigit asa am sa fac . Mersi

Mergi la inceput