Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (71)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Eee... mama cate nu suporta dar cu sora trebuie sa se poarte frumos !
Vai de o ora si ceva ... cred ca e nasoala tare senzatia ...

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
20+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

adijo e normal ca acum sa iti pui o groaza de intrebari, sa iti fie teama...dar trebuie sa fie bine data viitoare, e singurul gand pe care trebuie sa il ai. Stiu ca e foarte greu dar sper ca Dumnezeu sa te ajute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Adjo, trebuie sa iti asumi toate riscurile, sa incerci saxcrezi ca data viitoare va fi bine...vei trai cu inima cat un purice, asa este, insa trebuie sa nu iti pierzi speranta. Multa putere...

Ralu, da e nasoala senzatia, nu e continua, exact cum sunt si miscarile lui....cam la 1-2-3 min...

Yasmi, hai ca m-ai mai linistit, daca zici ca pe la 26au aparut si acum esti la 36..., mi-a mai revenit inima la loc. Deja il sunasem pe sot sa cumpere diprophosul, m-am inteles cu dr mea sa fac betametazona la 27-28 s, nu eram prea decisa insa acum sunt.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

brigit eu am facut dexametazona la 28 sapt si apoi la 34 inca o tura...da uitema la 36 sapt...am scapat de stresul asta...acum poate vor sa vina cand a zis dr. adica luni 30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Gemenistelor, azi aveti fiecare o absenta nemotivata!!!!

Eu am pb cu netul, de cand e furtuna asta merge mai mult nu. In schimb il laud pe fimiu ca a revenit la sentimente mai bune in ceea cecpriveste colul meu. Azi nu am baut nici macar gura de cafea cu lapte dimineata (inghiteam si eu vreo 20-30 ml, doua gurite practic, jumate lapte), numai sa nu il mai agit, nu mai mananc ciocolata, nici dulciuri, nici prea rece, nici prea cald, intr-un cuvant azi am facut orice doar sa nu il agit, vad ca e cumintel pana acum.

Yasmi, eu iti doresc sa fie cum ai planuit, luni 30 ziua cea mare!e


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Neatza. Nu stiu voi cum va simtiti zilele astea, dar eu sunt ciufutenia intruchipata. Din cauza ca nu am chef sa fac nimic, ziua trece f greu. Imi e cald, imi e somn dar nu pot dormi, imi e foame dar nu mi-e foame, hai sa citesc dar nu ma pot concentra....efectiv nu am chef de nimic :((

Yasmi tinem pumnii sa fie asa cum iti doresti :*

Adijo cred ca e normal sa fii anxioasa acum. De aceea trebuie sa lasi timpul sa te "vindece" . Cum te mai simti?

Oare ce mai face catalina? Miruna. irip ce fac nazdravanii? Eu am ajuns la faza la care azi sunt entuziasmata sa-i cunosc si maine vreau sa aman momentul caci nu stiu daca faca fata.

Nu s-a rezolvat problema user-ului. M=am conversat cu adminul dar de o sapt nu m-a mai bagat nimeni in seama. Azi ajungem la dr sa verificam c4rclajul si poate vedem si noi baietii dar ne auzim diseara sa va dam de veste.

o zi racoroasa. puup

+ 26 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

anne`mary multumesc de intrebare...per asamblu sunt bine gemenasii,ieri am fost la cantarit si masurat,ca deh au si ei o lunita de viata.... fetita cantareste 3,520 kg si are 51 cm, iar baietelul 3,650 kg si 52 cm.Pediatra a zis ca au luat bine un kg si ceva.Sunt cumintei mititeii mei,ziua au program de masa din 3 in 3 ore...imi dau ei semnalul cand trebuie sa pregatesc laptele praf ,in schimb seara e teroare...cer mancare intruna,si culmea cand unul cand altul,deci cand vine noaptea pe mine ma apuca groaza,am ajuns sa urasc noptile caci nu le dorm.....dupa ce hranesc fetita(care slava Domnului papa repejor),incepe baiatul(care papa un biberon intr-o jum de ora ca el se gandestee,studiaza in jurul lui,mai si adoarme),dupa care trebuie sa-i schimb de pampers si iar incepem progr de hranit....cam asa se desfasoara o noapte.Si ca sa fie totul ok,baietelul are niste colici ffffffffffff urati si dragutul de el nu plange,dar se chirceste,se vaita ca un om mare,maraie de durere....oricum,e cumintel si el ca nu ma deranjeaza,doar ca ma oftic ca nu-l pot scapa de chinuri.Si ii dau Bonisan,Espumisan,Infacol si mai nou Colief.....si nimiiiiiic,crizele persista.Chiar nu exista remediu pt nenorocitii de colici????Fetitei ii dau acelasi tratament,ea e ok...depinde de organism.In rest plang doar daca le e fomica sau ii deranjeaza pampersul.
Ne pregatim sufleteste pt vaccinurile din luna a doua....mamicile cu gemeni,voi ati ales si pachetul de vaccinuri optionale?Ca eu inca nu stiu cum e mai bine pt ei,mai ales vaccinul Rotarix,am tot auzit pareri pro si contra,ca de obicei.Am vb cu mamici care l-au facut,dar s-au confruntat cu reactii adverse,gen temperatura,voma si diaree timp de 2 sapt,altele ca in urma vaccinului au ajuns cu bebelul in spital.......habar n-am ce sa fac?!

adijo regret enorm ca a trebuit sa treci prin durerea aceasta.Nu-ti pierde speranta,Dumnezeu nu ne paraseste niciodata!

Va pup fetelor,iar celor cu burtica va doresc sarcina usoara in continuare si nu uitati : orice sacrificiu merita!Pt a ne vedea bebelusii sanatosi,induram orice!

mamica fericita de printisor ANDREAS-MADALIN si de printesuca BIANCA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Brigit, vinovata dar mi-a decedat netul de tot de tot, si backupul s-a dus si aveam si treburi de facut ieri ... aiz recuperez

Miruna, ma bucur ca sunt bine copilasii, mai putin colicile baietelului, dar asa am auzit si eu ca uneori in fct de organism nu ai ce le face orice le-ai da, doar sa ii alini sa stea pe burta ta calda, piele pe piele.
Legat de vaccinuri eu am parerea mea ca nu voi face nimic in plus, doar minimul ...

Anne, mai schimba si tu semnatura ca ne induci in eroare cu 26s
Te asteptam cu vesti !

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
20+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

neatzaaa!

Miruna, felicitari pt prima lunita si pt rezultatele bune la control!
Daca il asezi pe baietel sa stea pe burtica ta nu il mai linisteste? Se zice ca e f bun contactul cu mama, pt confortul lor psihic.

Anne, bafta azi si te asteptam cu vesti bune neaparat!!!


Ralu, deci te angajezi sa recuperezi, da?

Eu noaptea dorm prost, ma foiesc si ziua sunt cam adormita. Desi de pe la 6 ma trezesc nici acum nu sunt treaza de-a binelea, am mai avut cateva reprize de motzaiala.

Ah, da, nu mananc cioco, nu beau cafea, poate si asta


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

ralu tu si sotul meu,ca nici el nu vrea sa luam pachetul Glaxo Smith mizand pe faptul ca e un ban in plus pt nimic...Dumnezeu stie cum e mai bine!
Brigit pt felicitari.Pe baietel il tin pe burtica,il mai iau si in brate,dar zici ca fata vede,ca incepe si ea sa ceara atentie...si ma oftic ca nu-i pot lua pe amandoi in brate,cand e sotul acasa isi ia fiecare perechea si astfel ii potolim.
Bafta celor ce au eco azi!

mamica fericita de printisor ANDREAS-MADALIN si de printesuca BIANCA-MARIA

Mergi la inceput