Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (71)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

brigitone, pana miercuri nu ma mai misc din pat. Si tudor al meu tot jos loveste. In vezica il simt f clar dar in col nu-mi dau seama...ma loveste in fund .... nu stiu clar daca ma loveste in col sau pe langa. EU deja vad cand se impinge cu capul sau altceva si se ridica burta incet, se vede ceva rotund cum strapunge pielea, iar apoi se desumfla. Il vezi asa?

Diana, sarcina usoara

+ 26 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Anne, multumesc , abia astept sa va prind din urma si sa povestesc si eu cum loveste un bebe, apoi al doilea
Sa stii ca chiar ma ajuta mult experientele voastre, nici eu nu sunt din Bucuresti, sunt din Galati, sarcina este urmarita de un doctor din Bucuresti, dar o sa merg si in Galati, pt orice eventualitate, in caz ca se rupe apa mai devreme... dar mai e mult pana acolo...


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

tamys felicitari, sa va traiasca bebelusii si sa fiti sanatosi cu totii. observ ca predomina numele maria...si eu acest nume in plan pt fetita
adijo dumnezeu sa va dea putere sa treceti peste toate...mi-au dat lacrimile citind postarea ta, speram ca un bebe sa fie ok. dumnezeu sa te ajute sa iti revii si sa nu mai treci niciodata prin asa ceva.
anne ma bucur ca te-ai plimbarit si ai fost si la botez, ai grija de tine acum
brijit eu am avut mereu un bebe pe col si la fek simteam loviturile...uneori am impresia ca atunci ies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, asa sa faci, stai in pat ca stau si eu cu tine, iti tin de frumos, nu de urat

Eu pe baietel nu il zaresc deloc cum misca, el e pozitionat transversal, cu spatele spre col, maini picioare in sus, fix unde mi se bombeaza burtica. Deci se vede sub zona care imi e mie vizibila. Domnisoara in schimb e deasupa si pe ea o zaresc cand face balet, tot asa e, cate un guguloi care imi apare ba in buric, ba mai in lateral -asta la schimbari de pizitie, alteori pulseaza de parca mi se zbate un muschi.

Insa baietelul bate recordurile, am urmarit si cand simt intepaturike se misca si el. Insa ce impinge pe acolo nu stiu.
Partea mai nasoala e ca tot urmarind am constatat ca mi se intareste burtica, asa ca am pus un uscosin. De, ma minunam eu 27+ si sa nu apara contractiile....


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Felicitari Tamys !!! Sa creasca mari si sanatosi si sa va bucure viata !

Yasmi, putere sa mai rezisti ca fiecare zi conteaza si noroc, ca vad ca de la un punct incolo tine si de noroc treaba asta

Adijo, tot ma gandeam la tine ca nu mai stiam ce ai facut, dar vad ca ai fcaut tot ce a fost omeneste posibil si din pacate raul s-a intamplat pentru ca nu a mai tinut de tine... Imi pare tare rau pentru voi ! Dar parca simt ca esti puternica si trebuie sa fii, ca va fi bine data viitoare, cand veti avea putere sa incercati din nou !
Ce ai patit tu clar nu se compara cu pierderile de sarcina la cateva saptamani, si nu vreau sa spun ca stiu si eu cum e, ca soe la 7sapt e o nimica toata fata de ce ai patit tu, si chiar daca eu mi-am revenit extrem de greu dupa 2 ani, in tine e puterea de a merge mai departe increzatoare cat mai repede.

Anne, ma bucur ca a fost bine in escapada ta, acum si daca stai lipita de pat, trebuie sa fie bine in continuare.

Brigit, Anne, inteleg ca ai vostri sunt asezati etajat ? La mine pana acum am unul pe stanga, unul pe dreapta, exact cum s-au prins de la inceput, unul dreapta sus si unul stanga la vreo 2cm mai jos. Si cand misca, misca in special langa buric ba pe stanga ba pe dreapta, uneori simultan


--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
20+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Uf, Yasmi, bine ca mi-ai zis ca ai avut si tu de-astea. Exact asta e senzatia, ca iese afara..., si pb e ca se misca....rau.
Mai stii cand ai inceput sa simti asa ceva? Ca mi se pare fff devreme la 27 s sa imi ia cu asediu colul in halul asta.
Ralu, da, supraetajati sunt, la mine asa au stat de la inceput, baietelul la pater, fetita la etaj. Momentan sunt amandoi transversal


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Eee.. Brigit, ai un gentleman acolo daca si-a lasat surioara sa stea la etaj

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
20+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

brigit...de pe la 26 sapt am inceput sa simt cum impinge tare jos...pe masura ce sarcina a avansat am simtit si mai puternic. asta a si fost motivul principal pt care la 31 sapt am insistat sa imi masoare colul...ca tot simteam cum iese...slava domnului ca maine am 36 sapt si au stat cuminti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ralu, gentleman doar cu sora-sa, maica-sii ii cara suturi...
De pe la 3 a inceput, e mai mult de o ora de cand sunt sub asediu....


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Fetelor va multumesc pt sustinere..
Am mai trecut si eu printr-o sarcina oprita in evolutie la 5-6 sapt dar nu se compara ... atunci nu am apucat nici saculetul sa-l vad la eco , dar acum i-am vazut miscandu-se , doi omuleti topaind, erau asa draguti... Nu-mi pot inchipui cum ar fi fost daca i-as fi pierdut mai tarziu, dupa ce ii simteam si in burtica... Dr-ita care mi-a facut intreruperea tot asta imi spunea: gemenii mo-mo au risc mare de deces intrauterin, putea sa se intample la 7 luni si atunci era mai tragic... e adevarat , poate e mai bine asa. Doar ca acum mi-e f. frica de urmatorul transfer( am 3 embrioni congelati)- daca nu se mai prind, daca se divid ( cei din Belgia mi-au spus ca sunt mari sanse sa se intmple din nou),daca asta a fost unica mea sansa? offff , mi-e frica, asta e cuvantul care indica cel mai bine starea mea de acum..

Mergi la inceput