Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (71)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

la pifou, tu ca pf poti face comanda de la sectiunea engros...scrie pe site-ul lorr.

Ralu, bravo pt col. 4 cm e f bine

+ 26 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, poti, dar crezi tu ca vei comanda de niste sume care sa iti permita obtinerea unor discounturi? pe site -ul vechi explicau ei undeva -acum nu gasesc acea nota- cum se fac comenzile engros. Se comanda cate un set minim pe marime, in set fiind 2buc pt baietei, 2 buc pt fetite si unul unisex. Eu nici nu vreau sa am 5 body-uri la fel. Iar tu cu alea de fetite chiar ca nu ai ce face.

Daca vrei hainute engros gasesti la aramis, e si un topic pe undeva. Eu am exclus din start ideea de a cheltui f mult pe haine pt ca am vreo 2-3 saci de adus si de sortat de la nepoti...si sunt hainute nepurtate pe acolo. In conditiile in care oricum am si asa multe de luat, nu hainele trec pe primul loc.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Brigit, interesant ce scrie in link acolo ... o sa intreb si eu :)

Eu sufar de caldura destul de rau, nu ma ohihnesc bine nici noaptea nici ziua, ma dor picioarele iar pe orice parte as sta ... si daaca nu am zis ... mor de somn ... nu-s in stare sa urmaresc nimic nici in scris nici la tv ... astept racoarea si sper sa fiu in stare sa mai merg o data in istanbul pentru ecocardiografia inimioarelor (care se maturizeaza abia in jur de 22-23 sapt si pot fi evaluate corect - plus ca dr. e supraspec. pe ecocardiografie fetala) si eu am in familie ceva probleme cu inima (nu malformatii, dar oricum e mai bine de stiut daca pot)

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
18+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ralu, deci planuiesti inca o ieseala la bosfor! Ah, ce te invidiez!

Si eu sufar ca un caine, la 2 noaptea patrulez prin casa iar dimineata tot eu dau trezirea. Azi dimineata m-a luat in primire si barbate-miu, ca cica nu am grija de copii, ca nu ii odihnesc. De oboseala si nervi am cedat nervos. De parca a fost insarcinat vreodata sa vada cum e! Mai ales ca eu si stau la pat 90% din timp si crede-ti-ma ca am momente cand simt ca ma frige salteaua. In conditiile astea eu sunt recunoscatoare si pt cele cateva ore de somn pe care le prind, dar sa se mai apuce cineva care nu a avut in viata sa nici cea mai mica pb cu somnul sa imi tina morala a fost prea mult.

Ah, si in ultima vreme nu prea mai pot sta cu burta in sus, o simt cam grea si e mai bine pe laterale parca. Anne, tu cum stai la cap asta?


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Brigit, te cred cu morala eu sunt ca un arici imediat ce-mi zice cineva aiureli mai ales pe cap. sarcina ...
si sunt sigura ca e extrem d egreu sa stai atata la pat ... de asta si eu incerc sa profit acum cat mai pot, ca apoi dupa 26-27 ma linistesc si eu (am in plan)

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
18+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

eu seara dau drumul la geam ca sa ma racoresc pe timpul noptii. Asta vine cu dezavantaje: am o haita de maidanezi care urla toata noaptea. I-as impusca daca as avea arma. Eu iubesc animalele dar astia de la mine sunt turbati. Aseara am avut parte si de spectacol unde invitat special a fost Guta sau unul din neamul lui. Nu urasc un gen muzical mai tare ca manelele. Eu am tensiunea mica, dar pot jura ca aseara dupa o singura melodie, mi-a crescut tensiunea A iesit un vecin si intr-un final au plecat. Ma foiesc toata noaptea, ma seaca si cearceaful care se lipeste de mine, beau apa si apoi ma scol sa ma duc la baie....just wonderful

Cu burta mai stau in sus dar nu pe perioada lunga caci ma sufoc. Eu am probleme cu gatul caci acolo se opreste aerul indiferent n ce pozktie as sta.

Ralu, ai grija cu caldurile astea...sa nu iesi in plina zzi sa nu tii se faca rau

+ 26 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

salutare mamici si burtici
Bright Anne va multumesc tare mult

Catalina felicitari si sa va traiasca copilasii!!!!

Brighit, mercic de pont , o sa incerc sa caut topicul,,deocamdata nu am avut timp deloc...
Dar daa ma intereseaza multeee chestii, analize, dublu test etc... sar putea sa va mai "deranjez" si pe voi sunteti tari in info!

va pooopicc si sarcini usoare in continuare
iar celor care se apropie de termen, va doresc nastere usoara si bebei sanatosi si papaciosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Buna fetelor! Ma bucur sa citesc lucruri bune despre voi si sarcini, Tineti-o tot asa. Eu am venit azi acasa, nu am mai putut sa stau in spital si cum dr mi-a dat ok sa plec cand vreau am plecat. Durerile de uter si de operatie se micsoreaza asa ca peste vreo 3 zile sper sa scap de ele ( ma refer la cele ff deranjante). Azi toti trei copilasii au primit laptic praf (pt ca mie inca nu mi-a venit inca laptele desi 3-4 picaturi de colastru scot) si e foarte bine . Doi dintre ei au si un pic de icter si le-au aprins lampa, daca ii vedeati cu burtile in sus si ochelari( le pun niste ochelari precum sunt cei de dormit) , erau asa caraghiosi. In rest sunt bine au scazut in greutate dar e normal si cu fiecare zi care trece cu bine ne apropiem de tinta (sa iesim din spital sanatosi). Va pupicesc si va doresc sarcini usoare si bebici sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatzaaa!

Cata, ma bucur mult ca ne-ai scris si ca te refaci repede. Pt laptic bea ceai de chimen si anason, stimuleaza lactatia. Te asteptam mereu cu vesti despre bebei, important este ca ei respira singurei si papa, ca vor lua in greutate. Va trece timpul si va veni si ziua cand ii vei lua acasa, acum important e sa te refaci. te imbratisez si va dorim tot binele

Jaguar, esti oricand binevenita aici sa ne sfatuim si te asteptam musai cu vesti de la controale. bebe luptator!

Anne, si eu dorm cu geamul deschis, insa sunt nopti in care nici nu simt diferenta, nu adie vantul, nu misca nicio frunza. Si eu am maidanezi in zona si vecini galagiosi - ai mei nu pun muzica, dar ies si stau la taclale pana la 2-3 dimineata. Intr-o noapte spuneau bancuri si pt ca nu puteam dormi oricum ma chinuiam sa inteleg si eu, ce zic ca prea radeau cu pofta, numai ca nu intelegeam fix poantele.

Apropo de bancuri si manele.

Doi rockeri stau de vorba
-Ce mai faci ma, am auzit ca ai intrat intr-o formatie de manele?
- Da ma, nu m-au mai tinut franele



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

neatza.

Catalina ma bucur ca sunteti bine. La ce greutate va dau drumul? Exista o greutate minima? Probleme de sanatate nu ne-ai zis ca ar avea deci ar trebui sa ia in greutate, nu? Inca nu-mi vine sa cred ca ai nascut. Aseara am visat ca am 3 baieti: Tudor, Stefan si Denis. Cred ca Denis e al tau dar l-am imprumutat aseara. Aveau 2 luni si Denis mergea in picioare Apropo: cum ii cheama pe bb? Sotul ce face? Cum se simte? Umbla zambind pe strada? Parca era si bunica ta in peisaj...daca nu ma inseala memoria. Cum se simte buni?

Brigitone nu le-ai facut observatie vecinilor? Eu nu inteleg categoria asta de oameni

+ 26 Tudor si Stefan

Mergi la inceput