Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (71)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Catalina, sa fiti cu totii bine astazi !

Eu sunt prin zona, abia intoarsa, obosita, iar din cauza caldurii nici nu am mai stat pe net. (pe langa prob pe care mi le-a facut)

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
18+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica11 spune:

Buna fetelor. Multumesc de raspuns , am inceput sa iau magneB6 (3/zi) pe lg progesteron si nu mai mi se intareste burtica.
Voiam sa va intreb ce analize ati facut, inafara de cele gratuite standard(lumea imi spune de dublu test, altii zic ca nu e concludent pt gemelare etc) Eu merg vineri la echo si o sa vb si cu medicul, dar mi-ar fi utila si experienta voastra. Sunt in 17s.

Salutari si sa rezistam cat mai usor pe caldura asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Fetele am nascut sunt in salon sunt bine. Si copii sunt bine 1,140g , 1345g , 1640g sunt mai mici decat ne asteptam dar sunt bine, respira singuri. Nu am apucat sa ii vad si imi e tare ciuda pt ca o sa ii vad deabea maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Catalina sa iti traiasca bebelini sa fiti sanatosi sa plecati repede repede acasa sa imi spui cind te pot suna

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalinaexl

Fetele am nascut sunt in salon sunt bine. Si copii sunt bine 1,140g , 1345g , 1640g sunt mai mici decat ne asteptam dar sunt bine, respira singuri. Nu am apucat sa ii vad si imi e tare ciuda pt ca o sa ii vad deabea maine.


Bun venit pe lume, pui mici! Sa cresteti mari, sanatosi, plin de noroc si fericire!! Catalina, felicitari!!! Refacere rapida si sanatate multa!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Catalina, sa va traiasca si sa va umple viata de bucurii!
Doamne ajuta sa fie sanatosi, sa ia repede in greutate si sa ajungeti repede acasa! Refacere usoara, mamico!

Eu am fost la mosie cateva zile, in ideea de a scapa de arsita, insa m-am simtit mult mai rau, au aparut si niste arsuri si reflux noaptea, asa ca m-am odihnit f prost si ziua eram ca o leguma de oboseala + caldura.
Am revenit cu ocazia controlului, la 25 s au amandoi peste 850 gr si cateva zile de avans.

Eu m-am hotarat sa fac celestone pt maturare, spre sapt 30 incolo, fct de cum mai evolueaza lucrurile, vreau insa sa mi-l procur sa fie in casa.
Ralu, daca imi amintesc eu bine parca tu scriai ca ai facut comanda de niste medicamente pe un site farma nu-stiu-cum, aici m-a lasat neuronul...imi dai si mie info. Pls?

Vad ca topicul s-a topit de tot de caldura, sper ca toata lumea e ffff bine, chiar daca nu mai are energie sa mai si scrie.





Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Felicitari Catalina !!! Ma bucur ca sunt bine si respira singurei, chiar daca sunt asa de micuti, totusi au fost 3 si tu esti destul de micuta.

Brigit, ma gandeam eu ca tu esti la tara cu caldurile astea , imi pare rau insa ca nu te-ai simtit bine...
farmaexpress.ro/ ei sunt, vezi ca vor reteta trimisa prin posta la o CP... Daca te gandeai imi ziceai si vedeam daca gaseam in turcia acum, ei oricum au preturi mult mai mici, proluton depot 500 mg a fost cam 9-10 lei/fiola. (sper sa nu am nevoie de el si sa-l donez )

Aaa.. si am uitat sa spun: ce grasunei ai tu acolo la 25s !!!
(ai mei au ~270g fiecare)
--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
18+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ralu multumesc
Nu m-am prins cu celestonele, ca am creierul paralizat de caldura, dar sper ca imi aduc cei de la farmaexpress ce imi trebuie.

Daaa, sunt grasuni, si ai sa vezi ca si ai tai or sa fie, am verificat dosarul, eco 17s+5 aveau 215 si 230, fetita e mai mica decat el, dar oricum mai mare ca termenul.

Ma bucur ca ai bifat controlul si ai scapat de o grija. Doamne ajuta in continuare!

La mosie am constatat ca am semnal internet, insa imi incarca dc cu viteza melcului turbat...am renuntat. Vreau insa sa imi fac un abonament special pt internet mobil laptop tableta, ca mi-a mancat MB degeaba, nici nu mi-am facut treaba si sunt si buna de plata


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

felicitari catalina....super ca respira singuri
nu-ti face griji de greutat ca vor lua repede, la mine in prima luna au luat peste 1kg cred
numai bine si intalnire placuta maine cu cei 3 muschetari :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Monica, acum am citit mai atent din urma si am vazut intrebarile legate de analize.

Eu am facut dublu test dupa metoda nicholaides, e o metoda ce are un grad de confidenta de 95% - fata de 70% metoda clasica. Rezultatele au fost corelate cu masuratorile biometrice din s12 si impreuna au generat un calcul de risc. Acum la 17 sapt e cam tarziu, cred ca mai poti face triplu test dar e o metoda cu un grad de certitudine mai mic.

Analize de sange compensate nu am facut deloc, habar nu am ce anume se compenseaza. In schimb am bifat multe altele, lunar fac analize de coagulare si pt tiroida, la care s-au adaugat analizele specifice fiecarui trimestru, exact cele care sunt prezentate in linkul de mai jos, la care se adauga toxoplasmoza, ca nu am imunitate

http://www.reginamaria.ro/ro/noutati/ce-analize-sunt-recomandate-in-sarcina.htmla


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput