Oportunitati de munca la domiciliu (4)

Oportunitati de munca la domiciliu (4) | Autor: Selene_Bunny

Link direct la acest mesaj


<<<Topic precedent



Eu mi-am adaugat cardul in Payza. Adica este "legat" la contul de Payza si validat.

Sa inteleg ca acum e degeaba operatiunea asta?

Cont la Raiffeisen nu imi mai deschid, sorry, imi ajung 3 carduri pentru care platesc taxe si comisioane.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

Citat:
citat din mesajul lui AlinaEmi

Eu zic ca intrebarea a fost clara :

"cum se convertesc vip points in dolari?"

poti te rog sa raspunzi concret la aceasta intrebare ? eu nu am gasit raspuns pe site iar tu in posturile initiale ai spus ca se pot converti in $ dupa 60 de zile si upgrade la silver

concret eu am acum 146 VIP points. cum convertesc in $ a zicem 30 de VIP points. se poate ori ba ?

multumesc.


Alina, daca vrei sa-ti convertesti VIP-urile in dolari, intri in contul tau in zeek rewards, dai click pe Retail Points Pool Report, iar unde scrie: "Buy More Bids with 100% of my Cash Rewards and Commissions", scimbi procentul din 100% in 0%. In felul asta, tot profitul zilnic si se strange in rubrica Available Cash. Acolo e cash-ul.




dar asta nu inseamna conversie, conversie inseamna xvip points=ydolari...ori pana se pensioaneaza numarul de vip points ramane neschimbat (asta exceptand si cazul in care ai cumparat biduri si le-ai dat altora)


In fiecare zi bagi anuntul si castigi in media 1,5% in medie pe zi din punctele tale VIP. Asta iti da cash zilnic, si asta este cel pe care il poti scoate.
Din ce ai scris tu, eu deduc ca tu vrei sa scotii toti banii odata, ori asta nu se poate. Dca vrei sa-i scoti pe toti, trebuie sa schimbi setarea la 0% si in loc sa cumperi mai multe puncte VIP si sa-ti cresti contul, iti da cash-ul zilnic in contul de cash si acest lucru continua in fiecare zi pana cand punctele se "pensioneaza" dupa care ramai cu 0 puncte VIP. Daca faci astfel, retragi toti banii pe care-i ai in cont. La momentul asta, dupreaza aprox. 90 zile ca sa scoti toti banii din cont.




nu vreaus sa scot toti banii deodata, vreau sa scot jumate...cat dureaza?!...mi-ar placea sa recunosti ca vip points nu sunt egal dolari, pentru ca nu sunt dolari, ele nu se transforma in dolari, userii primesc un anumit procent, din cantitatea de vip points pe care o au, ce poate fi convertit partial sau total in dolari, insa nu toti o data, ci in timp... adica in a 61-a zi nu poti plati susbscriptia silver cu dolarii din zeek si daca e sa ma iau dupa cati banuti a primit pentry prima zi Aka sau Alina dureaza mai mult de 10 zile pana strangi 10dolari....

am citit si restul de raspunsuri, referitor la cele 90 de zile am inteles, mai avem inca 90 de zile in care sa ne prindem cum functioneaza povestea, in privinda cumpararii de biduri tot imi e neclar, imi e neclar ca nu pricep ce se intampla cu vip points ..de unde pun eu vip points la loc in galeata dupa cele 90 de zile?!

Alina zicea ca numarul de vip points a ramas neschimbat, daca 95% din castigul zilnic era vip points, nu trebui a ca numarul lor sa creasca?!

la acest moment este evident ca va trebui sa platesc subscriptia
(reinoirea)silver tot din buzunarul prorpiu..ca bani in zeek voi avea mai "incolosha"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

ok, am reusit sa verific si eu numarul de zile...azi as zice ca am fost a 61-a zi..., silver sunt...nu s-a intamplat nimic, nici macar nu am vip point sunt tot cu bonus points alea (cica m-am inscris pe 21 aprilie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

tot asa am inteles si eu, ca la sf acestor 60 de zile voi avea 150 vip points= 150dolari si asa am spus si altora...

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Va salut si eu din nou dupa o luna in care am incercat sa inteleg fara sa intreb, rezultatul e zero.1. Am trecut de 60 de zile, am 150 VIPpoints, cum trec la Silver?2. Daca am cont ING fara card, pot plati cei 10 dolari?3. De ar fi sa fie adevarat ca se retrag banii, pot sa atasez la Payza doar contul?Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Va salut si eu din nou dupa o luna in care am incercat sa inteleg fara sa intreb, rezultatul e zero.

1. Am trecut de 60 de zile, am 150 VIPpoints, cum trec la Silver?

2. Daca am cont ING fara card, pot plati cei 10 dolari?

3. De ar fi sa fie adevarat ca se retrag banii, pot sa atasez la Payza doar contul?

Multumesc




3. confirma contul de payza daca nu l-ai confirmat si da poti sa retragi banii din payza in cont (cand il confirmi vei primi datele de plata, salveaza undeva informatiile, vei mai avea nevoie de ele)

2. da, poti plati din orice fel de cont de la orice banca, mergi la banca cu informatiile de plata primite la confirmarea contului payza si completeaza un op in care musai sa treci codul de plata; ideea e ca nefiind cont la raifeisen viramentul va dura mai mult cu o zzi...noi sa fim sanatosi - eu am incarcat paayza-ul prin internetbanking la unicredit tiriac

1. corect; la silver treci platind subscriptia de 10dolari, vezi punctele anterioare

ps. pe langa cei 10dolari payza te taxeaza cu cca 11 lei noi (11 virgula ceva, nu mai tin minte cat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Va salut si eu din nou dupa o luna in care am incercat sa inteleg fara sa intreb, rezultatul e zero.1. Am trecut de 60 de zile, am 150 VIPpoints, cum trec la Silver?2. Daca am cont ING fara card, pot plati cei 10 dolari?3. De ar fi sa fie adevarat ca se retrag banii, pot sa atasez la Payza doar contul?Multumesc
3. confirma contul de payza daca nu l-ai confirmat si da poti sa retragi banii din payza in cont (cand il confirmi vei primi datele de plata, salveaza undeva informatiile, vei mai avea nevoie de ele)2. da, poti plati din orice fel de cont de la orice banca, mergi la banca cu informatiile de plata primite la confirmarea contului payza si completeaza un op in care musai sa treci codul de plata; ideea e ca nefiind cont la raifeisen viramentul va dura mai mult cu o zzi...noi sa fim sanatosi - eu am incarcat paayza-ul prin internetbanking la unicredit tiriac1. corect; la siver treci platind subscriptia de 10dolari, vezi punctele anterioareNina,mami de,
Multumesc.Nu stiu cum sa trec la Silver, desi am citit cu atentie.Cat despre 2., la banca nu pot merge pentru ca nu sunt in tara, pot doar prin internet banking. Crede-ma ca citesc ca sa nu tot intreb ca nu-mi place sa ma bag aiurea. oare nu ar putea cineva sa faca o lista cu pasii de facut la 60 de zile? Multumesc din nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Va salut si eu din nou dupa o luna in care am incercat sa inteleg fara sa intreb, rezultatul e zero.

1. Am trecut de 60 de zile, am 150 VIPpoints, cum trec la Silver?

2. Daca am cont ING fara card, pot plati cei 10 dolari?

3. De ar fi sa fie adevarat ca se retrag banii, pot sa atasez la Payza doar contul?

Multumesc




3. confirma contul de payza daca nu l-ai confirmat si da poti sa retragi banii din payza in cont (cand il confirmi vei primi datele de plata, salveaza undeva informatiile, vei mai avea nevoie de ele)

2. da, poti plati din orice fel de cont de la orice banca, mergi la banca cu informatiile de plata primite la confirmarea contului payza si completeaza un op in care musai sa treci codul de plata; ideea e ca nefiind cont la raifeisen viramentul va dura mai mult cu o zzi...noi sa fim sanatosi - eu am incarcat paayza-ul prin internetbanking la unicredit tiriac

1. corect; la siver treci platind subscriptia de 10dolari, vezi punctele anterioare




Multumesc.

Nu stiu cum sa trec la Silver, desi am citit cu atentie.
Cat despre 2., la banca nu pot merge pentru ca nu sunt in tara, pot doar prin internet banking.
Crede-ma ca citesc ca sa nu tot intreb ca nu-mi place sa ma bag aiurea. oare nu ar putea cineva sa faca o lista cu pasii de facut la 60 de zile?

Multumesc din nou







daca ai deschis payza, vezi ca trebuie "verificat" pentru "confirmare", eu presupun ca nu ai facut pasul asta...dac ai internetbanking la ing (cred ca se cheama online banking la ei) da poti plati cu op electronic

in payza, din main payza account alegi Verification, vei vedea ca sunt 3 variante posibile, tu alegi varianta A, urmezi pasii descrisi acolo (i-a descris si Elle mai devreme intr-un post) la final iti vor da niste informatii de plata: contul in care platesti etc plus codul de plata, care este unic si iti este atribuit tie pentru plati, cu datele astea din internet bankingul tau completezi op-ul ai grija la descrierea platii sa treci codul de plata, citeste atent indicatiile payza si fa intocmai cum spun ei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilordaca ai deschis payza, vezi ca trebuie "verificat" pentru "confirmare", eu presupun ca nu ai facut pasul asta...dac ai internetbanking la ing (cred ca se cheama online banking la ei) da poti plati cu op electronicin payza, din main payza account alegi Verification, vei vedea ca sunt 3 variante posibile, tu alegi varianta A, urmezi pasii descrisi acolo (i-a descris si Elle mai devreme intr-un post) la final iti vor da niste informatii de plata: contul in care platesti etc plus codul de plata, care este unic si iti este atribuit tie pentru plati, cu datele astea din internet bankingul tau completezi op-ul ai grija la descrierea platii sa treci codul de plata, citeste atent indicatiile payza si fa intocmai cum spun ei....Nina,mami de,
Multumesc. Ca sa fac upgradarea la silver intru pe zeekrewards si dau upgrade? de acolo am vazut ca am varianta sa platesc cu cardul sau cu alert pay, e corect ce zic ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
daca ai deschis payza, vezi ca trebuie "verificat" pentru "confirmare", eu presupun ca nu ai facut pasul asta...dac ai internetbanking la ing (cred ca se cheama online banking la ei) da poti plati cu op electronic

in payza, din main payza account alegi Verification, vei vedea ca sunt 3 variante posibile, tu alegi varianta A, urmezi pasii descrisi acolo (i-a descris si Elle mai devreme intr-un post) la final iti vor da niste informatii de plata: contul in care platesti etc plus codul de plata, care este unic si iti este atribuit tie pentru plati, cu datele astea din internet bankingul tau completezi op-ul ai grija la descrierea platii sa treci codul de plata, citeste atent indicatiile payza si fa intocmai cum spun ei....

Nina,mami de,



Multumesc. Ca sa fac upgradarea la silver intru pe zeekrewards si dau upgrade? de acolo am vazut ca am varianta sa platesc cu cardul sau cu alert pay, e corect ce zic ?





am inteles ca nu merge plata cu cardul...alegi payza....si initiezi plata din payza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

bine ca nu merge cu cardul, ca iti va lua banii automat din card si in cazul in care vrei sa renunti...e nasol

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput