Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

daaa si la mine loveste in vezica si e tare ciudata senzatia. In rest cred ca loveste in peretele uterului in spate (nu stiu cum sa ma exprim) si tare ciudate mai sunt si loviturile alea

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Daaa, cred ca stiu ce zici, ca le-am experimentat si pe alea. Mie de el chiar imi e teama, pare fortos si determinat sa loveasca. Eu incerc sa vorbesc cu el, sa ia exemplu de la fluturasa de sora-sa si el se inversuneaza mai rau. Eu vorbesc cu ei, le cant, daca ar inregistra careva s-ar prapadi de ras, mai ales ca mie imi mai raspunde si motanul, care e nedumerit cu cine vorbesc, dupa inflexiunile vocii cred ca deduce ca alint pe cineva si vine si el sa isi ia portia de mangaieri.Da


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Hello,burticoase si nu numai! anne, maine s-a anuntat cel mai cald,ai grija mareeeee.Brigit,si eu il simt pe baietel ca loveste jos,cred ca in col,sau lateral,nu stiu,nu-l inteleg....stau de vb cu el,dar nu ma baga in seama....zici ca sapa vreun tunel sa se elibereze....

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna ziua fetelor
semnez si eu condica pe ziua de azi
vad ca toate va plangeti de calduri...si la noi e sufocant...noroc ca suport bine caldura..mai rau e daca trebuie sa plec cu masina...pe mine ma omoara AC..ma doare capul de mor apoi
bebelusii mei misca de mama focului...zici ca se alearga
azi am eco, abia astept sa ii vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Miruna, pai ai mei ar mai avea vro 14 saptamani pana ii las se elibereze, sa sape la tunel cu mai putin spor
Dupa incercari repetate si diverse de racorire acum imi curge nasul...., cald imi e in continuare, dar gata cu dusurile, cu aerul cu geamul deschis sa se faca curent...


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Yasmi, bafta la eco, te asteptam cu noutati!Ya


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

multumesc Brigit...cred ca maine revin cu noutati...acasa netul imi mai face figuri, daca pot, intru azi...daca nu amine
Gata ma duc sa am pregatesc pt intalnirea cu dr. si bebelusii
o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui Brigit

Eu vorbesc cu ei, le cant, daca ar inregistra careva s-ar prapadi de ras, mai ales ca mie imi mai raspunde si motanul, care e nedumerit cu cine vorbesc, dupa inflexiunile vocii cred ca deduce ca alint pe cineva si vine si el sa isi ia portia de mangaieri.


deci motanul e pe faza si e si profitor pe deasupra

imi pare rau ca si la tine un bb a inceput sa loveasca jos . cred ca la mai toate sarcinile gemelare se intampla asta, mai devreme sau mai tarziu.saracutii, nu au loc cat le-ar trebui si se adapteaza spatiului pe care il gasesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

referitor la caldura, mi-a pus sotul azi venitilatorul (dar pe low, sa nu sufle prea tare) si e mult mai bine.

yasmin, bafta la eco!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna dragelor
Scrisesem un mesaj lung si frumos si a picat netul, asa ca o luam de la capat ...
Yasmi mult noroc la eco astazi, sa fie totul perfect
Balanta sa stii ca aveau dreptate fetele ieri in tot ceea ce au zis, esti printre cele mai puternici si deosebita femei pe care le cunosc, si veti fi cea mai frumoasa familie
Adijo tu ce mai faci? cum te mai simti? Dupa cum vezi eu sunt cea mai micuta de aici, avem 6 sapt si 5 zile deja
Brigit
Miruna
Anne am vz si eu filmuletul ieri, ff tare cum se misca burtica
Ralu tu ce ascunzi in burtica? Tie dr Albu iti poate da medical fiind la clinica particulara? stiu ca mi-ai zis ca la el te duci.
Eu am fost la Fundeni pt analize, maine la prinz mergem sa vedem cum au iesit. In rest sunt bine, cam greu cu caldura asta, azi la servici dar vad ca ma simt bine .
O zi frumoasa si racoroasa

Mergi la inceput