Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

eu sunt mai mandra de felul meu (m-a molipsit sotul in 5 ani de cand ne cunoastem) si nu mai suport fazele astea. Lucian prefera sa plateasca mai mult dar sa fie tratat civilizat decat sa faca economie dar sa fie scuipat. Este un om f calm si tolerant dar cand ii faci faze de genul asta ia foc, se ridica de la masa, pleaca pur si simplu nu accepta faze de genul asta.

Cica se nasc 600 de perechi de gemeni in romania, anual.

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Eh, 600 de perechi de gemeni nu e putin, dar ce credea tembelul ala ca toti cumpara carucior din mag lui?
Apropo de sot, sa iti spun doar ca atunci cand l-am cunoscut pe barbate-miu tinea un curs de customer satisfaction. Si acum ca nu mai e trainer de mai bine de 8ani am discutii cu el, principiale, de te doare capul. Nici eu nu suport umilinta, insa uneori daca vreau sa rezolv o chestie rapud mai ignor din detalii. Pe cand al meu sot e genul care se intoarce pe calcaie si iese din magazin daca i se pare ca tonul vanzatoarei nu e potrivit sau e lasat sa astepte.

Noi facem toate platile online, si utilitati, absolut tot, unul din motive fiind tocmai asta, ca de fiecare data cand suntem nevoiti sa stam la vreo coada se trezeste al meu sa faca observatii tuturor. Am avut de ridicat de la posra niste colete si a facut show...e adevarat ca si functionarii sunt exagerati, insa nici al meu nu e pe creanga lui, crede ca schimba el conceptia functionarului roman.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Buna dimineata fetelor. Treaba cu angajatii magazinelor in Rom e nasoala dar am obs ceva , daca va supara cineva cereti sa vb cu managerul sau chiar patronul (lor chiar le pasa in general daca servesc cum se cuvine clientii) si ve-ti vedea ce repede se schimba atitudinea fara sa va enervati. Azi este ziua din sapt in care fac masuratori si au iesit cam asa : am 68,700 kg de la 52,500 kg si 108 cm in talie de la 58-60 cm.
Si activitatea sexuala intodeauna e mai dorita atunci cand stim ca e interzisa e firea omului :). Dar toate trec si vom avea parte de ea dupa cat vom pofti :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Catalina, si te tii sa te masori saptamanal?
Ca eu abia ma mobilizez cu cantarul. Ce taliuta de viespe aveai, eu aveam 66cm la cele mai bune masuratori ale mele, care nu sunt oricum din iarna asta, si mi se spunea ca sunt slaba moarta


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

sOTII nostri s-ar impaca f bine. Si al meu face pe Tudor Vladimirescu. SChimba el sistemul, schimba el mentalitatea.... imi place de el. Vreau copiii sa semene cu el la faza asta. Ce-mi mai place la el este ca nu cere de la altii ce nu face el. Si el tot in domeniul serviciilor lucreaza si intra in contact cu f multi oameni si mai ales batrani. Le explica la fiecare in parte "dom`le am nevoie de actul X Y Z, de actul asta in original, de X si Z in copie, asta e onorariul meu, astea si astea sunt taxele, termenul pt X este asta, pt Y este asta" staaa si le explica si le da in scris tot ce au nevoie. Aproape toti suna a2a, a 3a zi "dar ce ziceati sa va mai aduc, dar care este termenul" si Lucian le raspunde la toti si le mai explica o data. Niciodata nu l-am auzit "dar tu nu stii sa citesti romaneste". Se mai enerveaza pe nesimtiti, cei care au impresia ca lucian le scoate actele, autorizatiile, le construieste si casa si eventual le-o si mobileaza. Atunci isi iese din minti si nu o data l-am auzit spunandu-le "hai sa incetam colaborarea, vii sa-ti ridici banii si la revedere".
Chiar si la clinica Biogenessis unde am facut fertilizarea si unde am facut scandal, Lucian s-a enervat pt ca stie cum procedeaza el "oameni buni si eu prestez servicii, dar de la mine nu pleaca nimeni nelamurit. Le explic la toti care sunt etapele, care este procedura nu le var niste hartii sub nas luati de semnati... caci sa fim seriosi cati citesc toate hartiile. Eu le explic caci asa mi se pare corect". Asta e sotiorul meu si imi place tare mult cum procedeaza.

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

fetelor, spuneti-mi, va rog, sutienele de alaptat au si alt beneficiu in afara de acela de a scoate cu usurinta sanul din el?

o fi aparut lubenita romaneasca? sau e tot de aia de import?

adriana, sunt bine, multumesc. eu de obice dorm bine noaptea, chiar si pe caldura, ca lasam ventilatorul sa mearga + geamul deschis. doar in noptile in care ma inghionteste bebe cel zvapaiat sau in nopti grele, cum a fost cea plina de contractii, nu pot dormi. in rest, nu ma plang.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

fetelor, voi spre ce saltele v-ati orientat? Cele integral cocos? Sau sandwish? Sau cele antialergenice?

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Balanta am vazut un reportaj la tv si ar fi aparut si a noastra de la Dabuleni, problema este ca e greu de deosebit fata de cea din import; si toti prin piete sau pe marginea drumului mint si spun ca e din productie romaneasca ..... asa ca nu prea ai cum sa fii sigura, decit dupa ce maninci si ii simti gustul
Ma bucur mult ca te odihnesti , ai nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Brigit da ma tin in fiecare sapt si pe langa masuratori imi iau si tensiunea. M-am obisnuit de cand am ramas gravida si am facut o hiperstimulare nasoala atunci m-am masurat in fiecare zii timp de 3 saptamani si dupa aceea saptamanal. Am si un caietel special facut pt masuratori :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, de la al meu sot sper sa aiba rabdare cu cei mici, are reale calitati pedagogice, dar cum se stie timpul e principalul inamic. Si eu cred ca s-ar intelege ai nostri soti.

Fetelor, imi pare rau ca v-am facut pofta cu pepenii. Eu am mancat de toate felurile, asta ultimul pe care il am si care e luat din piata chiar are gust. Mi s-a pus pata rau pe ei, in fiecare seara am o grija sa ii spun sotului sa imi lase doua felii taiate pt a doua zi, ca fiind asa mari si grei nu ii pot manevra.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput