Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

La 15.30 a sosit sotul de la work,mi-a adus de papa,dar nu am apukt sa mananc caci am simtit un lichid din vagin....doar ce terminasem dusul,baia la cap.Am mai dat o fuga la wc de emotii,m-am spl din nou,mi-am anuntat dr si la spital.....La 16:30 am intrat la nastere....deja aveam dilatatie 9 si nicio contractie

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Dr meu nu a sosit la nastere,in schimb toata lumea roia in jurul meu,am avut parte de oameni buni,ajutatori,am dat cate 100 ron la moase,ca am avut 2 si m-au ajutat fantastic,si cate 10 lei la 2 asistente,atat....pana la 20.40 nu am avut contractii,atunci mi-au dat calciu si a inceput veselia.....as minti daca as zice ca nu m-a durut,norocul meu ca s-au purtat ireprosabil si la 21 a iesit printesucul meu care a plans de l-a auzit si sotul meu de afara

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Miruna, in ce salon esti? Copiii sunt cu tine sau sunt la neonatologie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

si la 5 min a sosit si surioara,a plans si ea...e mai voinica decat fratior,caci pe micut l-a pus la ventilatie ca gemea si icnea....cred ca e sensibil ca maica-sa....Am nascut cu dna dr Oprescu......oricum,am fost si fata cuminte nu am tipat la contractii,doar pe masa cand a iesit baietelul.....burtica a mai ramas putin....oricum,am nascut gemeni,natural,fara epidurala,doar ca m-a taiat putin,n-am simtit nici macar cusatura.Acum sunt la lauzie,am si mancat,am facut si pipi ca asa se cere.Eu pe micutii i-am vazut doar la nastere,i-am pupat,sotul s-a dus la terapie sa-i vada

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

dr au zis ca pt gemeni e bine si greutate si cele 36 de sapt.....bine ca am nascut in zodia Rac,fix in prima zi......lapte nu a venit....va tin la curent cand mai pot.Irip,asa ma bucur ca pleci acasa,oricum am auzit ca e full pe sus de mamici.Doamne ajuta tuturor.Iti multumesc Doamne ca am reusit cu bine si ca e bine totul.Amin

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Irip,tot la,lauzie sunt,bebici la terapie in fata aici......

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Miruna, extraordinar de frumos ce povestesti!!!
Ai scapat repede, si natural, si fara calmante, esti o mamica norocoasa. Cand ai zis prima data ca te doare putin de la taietura am crezut ca ai ajuns la ceza, cand colo tu ziceai de epiziotomie. Te vei reface fff repde, esti norocoasa ca ai reusit sa nasti asa usor.

Felicitari inca o data!


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

miruna1980 felicitari mami ptr puiutii tai




32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

miruna, irip, multumim pt vestile f bune .
cand mai aveti timp, poate ne mai povestiti despre voi si evolutia bb-ilor, despre cum v-ati adaptat la noua viata.

anabel, esti ok? cum stai cu contractiile?
tu de unde ai cumparat cearsafuri pt saltelute? ma intereseaza cerasafuri simple, nu seturi de lenjerii. merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Balanta sunt tot cu contractii, am inceput sa fac zilnic nospa cu scobutil ca sa pot fi mai bine, pe langa progesteron.
Azi dim am observat o secretie transparenta ca un mucus si ma gandesc cu groaza sa nu fie din dopul gelatinos.poate ma insel.

Ai vazut ce greutati bune au bebeii Mirunei... ce as vrea si eu.

Eu nu am luat cearceafuri am luat deocamdata o lenjerie ptr un patut si mai vad dupa.Eu am masina de cusut si poate le iau material si le fac nu m am hotarat inca.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
32+

Mergi la inceput