Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, zic sa iei camasile de alaptat pe masura de acum.
Ca dupa nastere dai jos kile bune, dar inteleg ca tot ramai cu burta de gravi.

Drum bun, sa te relaxezi si sa te incarci de energie!

Mai, ia sa ma laud: am 100 cm in talie, fix peste buric e tzuguiata burtica cel mai tare!An


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

anne drum bun si sa revii cu bine...sa nu cheltui toti banutii
legat de kg. dr. a zis ca e f multumit de cum stam...am 11, 5 kg peste acum la 31 sapt. ZIcea ca mai are o pacienta cu gemeni in 34 s care a luat 36 kg...pffffffff...groaznic de multe Mie mi se par multe si 11...dar 36..Oricum cred ca mai iau si eu 5, 6 pe putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Da, Brigit am tras un pui de somn ... ( uitat sa scriu, eu am 91cm)

Hai sa vad dau un link sa vedeti camasi de alaptat sexi (recunosc ca am vazut doar 2 modele toata viata mea si erau horror):
http://www.depozituldelenjerie.ro/rochie_alaptare-c390-p0.html

Yasmi, felicitari pentru greutati si col, cred ca stai foarte bine !

Apropos de carucior, eu nu-s fan carucior trenulet ... mie imi place sa fie amandoi la acelasi nivel, asa ca am cautat cel mai ingust carucior de gemeni si l-am gasit 63cm are, si tot de la zero teoretic il poti folosi. Dar e de comandat online din germania.

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
15+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

hello burtici! vad ca sunteti toate la discutii despre carucioare- eu nu indraznesc sa ma gandesc inca la asa ceva( dar mama a inceput sa caute pe internet si mai imi spune si mie ce gaseste). oricum , mi se par f. scumpe ( de fapt, de cand nu mai lucrez, totul mi se pare f. scump . eu aveam un venit considerabil, pe care l-am pierdut nemailucrand- eram liber profesionista, " direct producatoare" , deci nu primesc nici un salar stand acasa; toate cheltuielile sunt acum in carca sotului- e destul de nasol; dar asta e; sa fie bebeii sanatosi ca restul le rezolvam noi!.
Eu am inceput de ieri sa am din nou scurgeri maronii;am avut si niste dureri de burta ceva mai puternice; am luat no-spa, am suplimentat progesteronul si acum stau cumintica. sper sa fie totul ok. Marti am programare la Cluj pt eco de TN, os nazal, etc ,morfofetala de trim 1, probabil voi face si dublu test. sper sa fie toate in regula.
Aveti grija de voi, cu caldurile astea, eu nu m-am simtit prea bine in ultimele zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Adjo, bafta la eco! Fereste-te de caldura si baga progesteron. Si eu am renuntat la activitate de cand sunt gravi si de asemenea sunt self employed. Si eu incerc sa fac economii de unde pot, o sa incepem sa le luam pe rand sa nu ne aglomeram cu toate odata, cam asta e strategia.

Ralu, am salvat linkul cu camasutele de sexy mamma. Cred ca o sa ma orientez spre niste pijamalute totusi, ca va fi mai racoare, iar eu ador pijamalele. Ia sa vezi tu ce te expandezi de acum inainte, stiu ca ne apucasera pe noi niste masuratori pe cand irip avea 29 saptamani - ca sa vezi ce repere imi iau - deci asta era acum 6-7 sapt max, deci eu aveam 16 s si aveam 94 in talie. Iar irip avea 97 la 29 sapt, de asta am tinut minte. Acum, dupa 16 s e o perioada in care cresc bebeii si burtica vazand cu ochii.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Adijo, stai cat mai mult in pat cuminte si ia ce ti-au zis dr. si nu uita sa bei muuulta apa !!

Brigit, abia astept si eu sa creasca, ca pana acum parca sunt cumva la fel (eu avand si o hiperstimulare care ma umflase de la inceput :) )
Ma ajuta dimensiunile voastre ! ca eu chiar ma ingrijoram ca parca burtica lor nu a crescut prea tare, si o prietena cu 1bb cu 1-2 apt mai mare (tot la prima sarc.) mi-a zis deja ca il simte lovind, si eu am doar banuieli, nimic sigur si ma gandeam dc e normal.

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
15+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor
e vremea de concediu, de mers la piscina, la mare......
cum distram si bebelusii in apa???? simplu, folosind colaceii de inot special creati pt ei
pt a i vedea si comanda accesati pagina de net colacei bebe
nu veti regreta si bebe va fi super fericit
o zi buna fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ralu, stai linistita ca e fff normal sa nu ii simti acum. Dr mea imi zisese ca pana nu fac bebeii 300 gr e posibil sa nu ii simt, si ca primele miscari sunt perceptibile si fct de pozitia placemtei, a lui bebe.
Acum eu prima data pe la 16 saptamani am inceput sa simt, la 17 eram sigura ca ei sunt iar ei erau mult mai mici -vreo 150 gr.
Acum nici eu nu stiu ce fel de tumbe tre sa faca bebeii sa ii simti, acum la morfologie baietelul isi ducea picioarele la gura, fetita dadea din maini de zor pe acolo si eu nu simteam nimik. Asa ca atunci cand fac valuri prin burtica cred ca fac cate un triplu tulup, ca la patinaj

Miruna, pe unde esti?


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Ce frumos, Brigit !

Nu stiu cate grame au, dar aflu saptamana viitoare, ca nu rezist sa nu-i vad si masurati :)
pana atunci am avut ceva senzatii, dar mai vedem cum evolueaza, oricum eu le-am spus sa fie cumintei sa nu se bata si sa nu ma bata nici pe mine :) (ieri la eco erau aproape unul peste altul, nu stiu ce se inghesuisera asa doar in stanga)

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
15+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Fetele, Miruna e la spital, i s-au rupt membranele, sa ne rugam pentru ea si bebelusii ei, maine implinea 36 de saptamani. Numai la ea ma gandesc fetelor sa ii ajute Dumnezeu sa treaca cu bine peste toate.

34+ cu

Mergi la inceput