Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (70)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Io sunt fan shopping online, astfel incat daca mai am si filmulet de prezentare ma pot lipsi bucuroasa de touch and feel. Ma bazez fff mult pe review-uri si recunosc ca asa iau decizii de cumparare mai bune, la fata locului in magazin tind sa fiu impulsiva.




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna ziua fetelor
am venit la raport...lucrurile stau cam asa...un bebe are 1678g, 136 bpm, necirculara, deci e ok, altul 1687g, 140 bpm. Colul s-a mai scurtat de la 4.32 la 3.45 sub contractii...alta masuratoare apoi a fost 4 cm... dar iau in clacul pe cea sub contractii, dr. zice ca e totusi in regula dar sa am mare grija pt ca bebelusii mei stau de vorba, amandoi sunt cu capul in jos, unul chiar pe col...si stau aproape cap in cap, deci de aici durerile de burta in partea de jos de tot. A zis sa fiu foarte atenta si asteptam sfarsitul lunii iulie.
Dr. zice ca nu mai e necesara alta eco pana la nastere.
Ce parere aveti de greutati, cine a facut eco la 31 sapt cat cantareau bebelusii vostrii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Yasmi, ce col beton ai la 31 s!
Felicitari pt rez la eco!
Ralu, ce faci, ai adormit la loc?


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

yasmi, si bb-ii mei tot in jur de 1700 grame aveau la 31 sapt, deci stai f bine.
cu colul stai bine, dar trebuie sa fii atenta, ca esti si tu in perioada aia critica: 30-36 sapt.
totusi...cum adica nu mai este necesara nici o ecografie pana la nastere????? mi se pare f f riscant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

multumesc de raspuns balanta...da asa a zis, si mie mi se pare cam aiurea, speram sa ma cheme pe la 34 saptamani...sa ii mai analizeze, dr. a zis asa...ne vedem daca nu te simti ok, ma suni oricand, dar alta eco nu se mai impune. El zice c anu e necesar sa fac eco mereu daca nu sunt probleme. ma cam enerveaza chestia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Yasmi, stiu ca am mai vb de asta cu pauzele de eco si cand iti zisese la 26 s ca sa va vedeti abia la 31 la eco. Eu intotdeauna am mers la 2 sapt la eco, dupa 30 mi-a zis clar ca ne vedem saptamanal. In plus am inteles ca o sa fac si non stress de pe la 32 incolo.
Mie in ultima perioada chiar mi se pare firesc sa urmariti f atent ce si cum.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Si eu am mai auzit "m-a vazut dr doar de 3-4 ori pe timpul sarcinii" SI herghelegiu m-a vazut la 15 si apoi la 23 de mie mi s-a parut mult tare. Am fost la un dr din buzau in ntervalul asta dar nu mi se pare ok. Cred ca si ultima oara se lasa cu o perioada mare, dar pana sa mai spuna ceva i-am spus ca vin la el la 27 de saptamani. Vroia sa-mi propuna sa ma duc la cineva din buzau sa-mi verifice transvaginal colul dar i-am zis ca nu am incredere in procedura asta efectuata asa de oricine. A ramas sa ne vedem la 27.

Yasmi, e o diferenta mica de greutate intre ei . Felicitari pt col.

ce vreti dragele mele sa va aduc de la Cta? Putin soare? Nisip? Scoici? aaaa stiu eu ce vreti: brizaaaa


+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

ma enerveaza ca la inceput m-a supravegheat f f atent, e drept ca aveam si probleme, sangerari...si mi-a facut eco si la 2 zile. La fel e adevarat ca daca il sun la orice ora ca mie rau vine sa ma vada, nu se pune problema...dar el are niste fixuri cu ecografiile ca daca nu sunt probleme nu are rost sa fac alte ecografii decat cele necesare. Dar la 34 s il corup sa mai fac alta eco, stie ca nu se intelege cu mine cand vine vb de bebelusi. oricum initial el am chemase la eco abia la 33 sapt, deci mai aveam de asteptat inca 2 sapt...dar am insistat eu sa fac mai devreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne,briza si impresii de la shopping
Gata, ridici ancora?


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Citat:
citat din mesajul lui Brigit

Anne,briza si impresii de la shopping
Gata, ridici ancora?


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg


cred ca peste vreo 2 ore, dar fac usor bagajul, fac un pic de ordine sa nu fie haos la intoarcere, mananc si pe cai. Avem geamurile din spate colorate dar preventiv ii agat tricourile lui Lcian la geamuri, cu apa si dulciuri la bord si AC-ul in functiune, eu sper sa fiu bine. Oricum pe timpul zilei stau cu sor-mea si nepotica la racoare in casa si seara iesim la cumparaturi. Lipa-lipa fara graba, cu lucian langa mine sa vada cat bag mana in buzunar :))
Sa ma uit si la camasi de alaptat? Sau e prea devreme? Am 9 kg in plus la 24 saptamani. Pun in 3 luni 15-20 de kg? Ce credeti? Sa mai astept? In buzau nu gasesc asa ceva.

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput