Desfierea??(2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Of lina si marin.m ce povesti de viata ...
Nu ma pricep la genetica versus educatie, nu stiu ce primeaza. In mod cert eu si sora mea, copii naturali ai acelorasi parinti, educate fix la fel suntem foarte diferite .
Cumva in jurul meu am vazut doar cazuri fericite, oameni de varsta mea adoptati si care s-au potrivit perfect in familiile adoptive, care isi iubesc parintii, etc. Cei pe care ii stiu eu au aflat ca sunt adoptati tarziu, dupa 18 ani, cred ca asa era "modelul" mai pe vremuri.
Pentru celelalte mame, care au pui mici sau nu au adoptat inca va povestesc ceva ce pe mine m-a impresionat mult. Prietena mea X a aflat la 20 de ani ca este adoptata. Ca "mama naturala" o lasa pe scarile blocului ca sa-si primeasca "clientii" in garsoniera in care stateau. Unei vecine i s-a facut mila, ma rog, cumva a ajuns pentru 2 zile la parintii ei, urmand ca acestia sa o duca la o casa de copii. N-au dus-o, au pastrat-o, convinsi ca e copilul lor.
ei bine "mama naturala" i-a santajat si intr-un final a tot insistat ca ea vrea sa-si cunoasca fiica.
La 20 de ani X isi vedea mama plangand si cand o intreba ce are i se spunea "nimic". Pana la urma, ingrijorata ca o fi maica-sa bolnava a insistat, a aflat povestea de mai sus si a reactionat zicand "dar cum sa va santajeze? las-o sa vina. Eu va iubesc" etc.
Si a venit "naturala" la usa. Evident X ii vorbea cu dvs, cu doamna, a respins orice fel de incercare a naturalei care insista sa-si cunoasca restul familieli, macar sa fie prietene, etc zicand "am familie, am prieteni de varsta mea, lasati-ma in pace". Mama ei a inceput sa planga si naturala a fost poftita afata de catre X cu cuvintele "va rog sa plecati, o deranjati pe mama".
X a fost adoptata la 3 ani, nu isi aminteste nimic dinainte. I s-a parut ciudat intotdeauna ca ea nu are poze de mica si cam atat

Sorana si Monica (6 ani)
"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Lina, ce mai faci? Ce vesti ne mai aduci? Cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Lina cum te mai simti? sa iti de-a Dumnezeu sanatate ca ai suflet mare!

Donati cei 2% catre Asociatia "Inima Copiilor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Sunt cu "capu'"! cum se zice!
Maine e 1 iunie si sunt nostalgica, asa ca i-am facut un pachet "minunatului" meu copil de 21 de ani
Bine sau nu, asta e, am facut-o!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Nu esti dusa cu capul, esti doar MAMA. Si atat.
Sanatate si putere iti doresc, Lina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui linasobolina

Sunt cu "capu'"! cum se zice!
Maine e 1 iunie si sunt nostalgica, asa ca i-am facut un pachet "minunatului" meu copil de 21 de ani
Bine sau nu, asta e, am facut-o!



Intreaba si vei primi un raspuns!


Lina esti doar o mama cu suflet adevarat careia ii pasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

off lina...am citit subiectul pe nerasuflate... sper ca esti bine, ma rog sa iti dea Dumnezeu sanatate, si sa ai o viata plina bucurii impreuna cu sotul tau!

puiutzul meu are 5 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

A mai trecut un an si nu am primit nici un telefon de ziua mea de la copil..
credeam ca s-a mai maturizat, ca poate o sa isi aduca aminte...
geaba, asta e, cred ca nici macar prin cap nu i-a trecut

acuma sa va intreb, cand o sa sune, de una, de alta, sa ii zic?
Ca unde a fost telefonul?
sau tot atata, ca anul trecut era aici, prin spitale si stia si tot a avut alte prioritati, nu semicentenaul meu

Dar stiti ceva? am familie, prieteni si prietenii de pa DC si uite ca sunt foarte bogata si fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui linasobolina


Dar stiti ceva? am familie, prieteni si prietenii de pa DC si uite ca sunt foarte bogata si fericita

Intreaba si vei primi un raspuns!


asa e. sanatoasa sa fii!

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Uite si noutati!!!!
M-a sunat copilul ca e defect din nou si s-ar putea sa vina iar in Bucuresti
O sa vad despre ce este vorba, numai ca de data asta mai sunt si eu defecta si o sa fie cam greu cu atatia defecti...
O-m vedea, va tin la curent

Mergi la inceput