Disneyland Paris - 7 -

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Micky, noua ne place la Silver Spur, foarte buna mancarea, si la Lucky Nugget, un all you can eat unde vin si personajele la masa, e muzica si aveau mancare buna si deserturi yummy.
Nu e ieftin.
Sa va simtiti minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

lavi si iris multumesc pentru raspunsuri...

Pot sa iau si carucioarele in avion? Eu cred ca ei o sa oboseasca in parc si ma gandeam sa iau si carucioarele (sunt tip umbrela, usurele).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Am inteles ca exista un supermarket la prima statie de RER stie cineva ceva? Pentru iaurturi, apa, suc, etc... Cum se poate ajunge acolo? Numai cu RER sau si cu autobuzul disney? Ca stiu ca mai este acolo un hotel unde merg autobuzele disney. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Citat:
citat din mesajul lui Micky2007

Am inteles ca exista un supermarket la prima statie de RER stie cineva ceva? Pentru iaurturi, apa, suc, etc... Cum se poate ajunge acolo? Numai cu RER sau si cu autobuzul disney? Ca stiu ca mai este acolo un hotel unde merg autobuzele disney. Multumesc




Este Mall-ul Val d'Europe in care se afla un Auchan. Ajungi cu autobuzul 501 daca imi mai amintesc bine. Oricum, poti intreba la hotel si iti vor da chiar si orarul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Chiar in statia de RER de la intrarea in parc se afla un minimarket. Noi l-am descoperit in ultima zi, cand una din fetite isi dorea o popuasa pe care nu o gaseam.
Am vazut ca acolo aveau apa, sucuri, dulciuri, fructe, iaurtele, lapte, si alte prostioare de astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bondo spune:

Micky2007, cred ca, carucioarele vor fi considerate bagaj de cala. La low cost stiu sigur ca asa se considera. Se pot inchiria din Disney, parca in jur de 10 euro pe zi,atentie, nu se pot lua dintr-un parc in altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Fetele va multumesc pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Micky, carucioarele se pot lua dintr-un parc in altul daca platesti o suma garantie(nu mai stiu cat era) pe care o primesti cand returnezi caruciorul. Cand erau fetele mai mici inchiriam carucioare pe toata ziua, si la hotel mergeam cu ele, si seara le duceam inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bondo spune:

Micky, uite aici mai multe informatii:http://www.dlrpmagic.com/planning/practicalities/pushchair-wheelchair-rental/
Scuze...nu am fost atenta, aveam informatia gresita cu luatul in parcuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrada16 spune:

Buna din nou,
nu spun ca am intrat pe ultima suta de metri....ci pe ultimii cm

miercuri decolam catre paris toata gasca de 2+2, intre timp eu am avionul londra budapesta maine, de acolo minubus pana in cluj, ajung marti dimineata, ca voi fi franta nici nu ma gandesc, am un milion de lucruri la care ma gandesc

acuma ma gandeam ca ajungem la hotel in beauvais foarte tarziu, probabil ca vom intra cu codul si nu vom gasi pe nimeni la receptie si deci nimeni sa ne ajute ca comandam taxi dimineata devreme catre aeroport
asa ca acum pescuiesc ceva numere de taxi pe net
daca cineva are vreun numar, sau a fost la hotelul respectiv.... e formula 1, stiu ca e un hotel mana a treia...sau a zecea asa ca serviciile vor fi pe masura pretului........cum ati procedat?

cu multumiri,
Andrada

Mergi la inceput