Disneyland Paris - 7 -

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nitulica spune:

Noi suntem o fam. 2 adulti si doi copii de 6 respectiv 8 ani, in per mentionata, cazare si mic dejun la Santa FE, si bilete de avion cu Air France cu oferta copii sub 12 ani platesc numai taxele de aeroport, pentru care am platit 1250 E. Am avut oferta si la cazare in sensul ca am platit mai 2 nopti si stam 4! Succes in a gasi varianta cea mai buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Nitulica, cu ce agentie ati luat biletele si in ce perioada ? Noi suntem cama in aceeasi situatie cu voi, doar ca cei mici au varsta de 1.5 si respectiv 6.5 ani. Noi am mai fost acum 2 ani tot la Santa Fe si speram sa prindem ceva discounturi cu Early Booking-ul, dar am impresia ca preturile se invart tot pe-acolo ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nitulica spune:

Perfect Tour..sper sa nu deranjeze pe nimeni, fiind o intrebare expresa:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

De ce sa deranjeze ? Doar facem schimb de informatii ... Cred ca si noi tot cu Perfect Tour am fost ...

Am vazut in urma ca ai spus perioada. Mi-am adus aminte ca noi am prins un week-end cand am fost prima data, de fapt o duminica doar, si intr-adevar aglomeratia este muuult mai mare decat in timpul saptamanii. Dar biletele de avion sunt mai ieftine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Vacanta de februarie incepe, in Franta, in functie de zona, pe 16 februarie si se termina pe 18 martie, dar parizienii sint in vacanta de pe 2 pe 18 martie.

Vacanta de primavara, in Franta, incepe pe 13 aprilie si se termina pe 13 mai, iar parizienii intra in vacanta ultimii, din 27 aprilie pe 13 mai.

Noi mergem week-end-ul viitor, pe 19 si pe 20 ianuarie. Daca intereseaza pe cineva sa intre cu noi, avem posibilitatea sa invitam 4 "prieteni", pe baza pasaportului anual, cu 24 euro/zi/persoana. Singura conditie este sa intram in acelasi timp pt ca trebuie prezentat pasaportul Disney. Iar noi simbata nu ajungem inainte de ora 14.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Multumesc mult pentru informatiile pretioase. Din ce povestiti cred ca a doua saptamana din aprilie ar fi perioada propice. Acum sa vad ce oferte gasesc la biletele de avion si la cazare.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Am cerut si eu o oferta de la P.Tour si pt perioada 10 - 13.09, 2 adulti + 2 copii, mi-au dat: " Tarif total de la 1447 euro/ sejur/ familie 2 adulti si 2 copii" (Cazare Santa Fe, intrari in parc + avion cu Air France). Ahaaaa, deci tre sa mai negociez cu tipa, sa mai lase un pic din pret, tot pe la 1200 euro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ma gindesc sa merg cu fiica-mea la Disney in primavara asta. Ma bucur ca nu coincide vacanta noastra cu a lor, poate n-o sa fie foarte aglomerat.
As prefera sa avem cazare in Paris si sa mergem pentru o zi la Disney. Care-i cea mai buna metoda sa facem asta? Cum iesim mai bine cu transportul Paris-Disney si cu biletele de intrare?
E suficient de mers intr-o singura zi ca sa acoperim esentialul? Aveti recomandari, ce merita vazut pentru o fetita de opt ani? Multumesc mult.

Edit sa adaug ca nu-i pasa de printese, dar masini si avioane o incinta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecxa spune:

E foarte putin o zi. Sunt 2 parcuri si n-ai timp nici macar sa le vezi intr-o zi. Anul trecut am fost 3 zile , anul viitor intentionam sa mergem 4 zile.

Noi am stat la Disney si pe urma ne-am mutat in Paris inca 2 nopti. A fost mai comod asa, si cred ca si mai avantajos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

E adevarat, intr-o zi nu ai cum sa vezi ambele parcuri si nici macar unul complet. Asta in conditiile in care nu alergi de la o atractie la alta si cozile pot fi si de 30-45 de minute. Daca vrea copilul sa se dea de doua ori in ceva (si de obicei vrea), iti imaginezi cu fuge timpul. Daca nu aveti mai mult timp, macar doua zile mergeti si preferabil la hotelurile parcului pentru a fi la prima ora acolo si sa nu trebuiasca sa faceti excursie din Paris.

Mergi la inceput