Disneyland Paris - 7 -

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Nu exista cozi pentru adulti si pentru copii, in toate atractiile copiii sunt insotiti, asa ca macar unul dintre parinti se va da cu ei. Este afisat peste tot timpul de asteptare, ca sa stie fiecare daca se aseaza sau nu la coada. Fast-pass-ul se ia din fata atractiilor care au asa ceva si la ora specificata pe bilet se intra direct, fara coada. Nu se pot lua doua in acelasi timp. Nu stiu nimic despre bilete de intrare mai ieftine pentru ca noi am stat la hotelurile din parc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Poti sa lasi si copiii sa se dea singuri daca sunt suficient de mari dar mie mi se pare pacat. Asta imi place tare mult la DLP, atmosfera de distractie si veselie in familie, familiile se dau impreuna, parintii " dau in mintea copiilor. "

Oricum platesti biletul de intrare in parc si poti sa te dai sau nu, e alegera ta. Dar copiii nu stau la coada neinsotiti, la 3 ani in niciun caz. Stati impreuna la coada, intre timp mai vorbiti, mai faceti poze, mai beti apa, mai rontaiti ceva ( noi foloseam timpul la coada pt asa ceva), cand ajungeti la rand va dati impreuna cu copilul. Daca nu vreti nu va obliga nimeni, dar in unele atractii e periculos sa lasi un copil de 3 ani singur, poate face vreo boacana.

Bilete mai ieftine nu stiu, noi la fel am cumparat bilete impreuna cu cazare.

Fast pass-ul e gratuit si e disponibil doar la unele atractii. Te duci si il iei pentru un anume interval orar la acea atractie. Dipa ce il folosesti sau dupa ce expira, poti lua altul, la alta atractie. In zilele aglomerate nu apuci prea multe fast pass-uri, se cam dau devreme.

Noi la vara vom testa Europa Park, am rezervat cazare. De abia astept. Dupa aceea, cand mai creste si mezina putin visez sa revenim la DLP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adastero spune:

Ce oferte ati gasit pentru Disneyland Paris/persoana?
As vrea sa ma orientez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Uita-te intai pe site-ul lor si vezi care e oferta lor. Apoi poti compara cu ce gasesti prin agentii. Oferta lde pe site-ul or variaza f mult in functie de nr de zile pe care vrei sa le stai, perioada cand vrei sa mergi, momentul in care rezervi, tara din care provii, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Este foarte util pentru mine acest subiect. Fiica mea de 6 ani isi doreste tare mult sa mearga la Disneyland, de cateva luni strange bani pentru asta. Eu am emotii maxime in primul rand pentru ca nu am mers niciodata cu avionul si apoi pentru ca nu stiu cu cine il voi lasa pe bebe care acum are 7 luni. Nu stiu mai nimic despre Disneylad, acum am inceput sa ma documentez, nici macar perioada nu am hotarat-o exact. Cand este cel mai bine de mers? Sunt de ajuns 3 nopti? Voi prin ce agentii ati luat? Va multumesc si sper ca nu va agasez cu intrebarile mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Noi am luat de fiecare data direct de pe site-ul lor. Perioada cea mai buna pe care am gasit-o a fost in martie, undeva in jur de 20 -ultima perioada mai ieftina inainte de Paste si cu sanse de vreme calda. Biletele de avion au pret bun daca le iei din timp. Trei nopti inseamna 4 zile de acces in parc, cu doua zile pline. Noi a ajuns dimineata la Paris, la ora 1 eram in parc si in ultima zi am cautat bilete seara pentru a mai castiga o dimineata in parc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nitulica spune:

Am reusit si noi sa luam biletele pt vacanta mult asteptata la DL. Ne mai insoteste cineva in perioada 03.03-07.03.2013?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Nitulica, ai putea sa imi dai cateva detalii? cat a costat, cate persoane? transport separat?

Am inceput si eu sa caut ceva oferte dar pt luna septembrie, de ziua lui Matei vreau sa fim acolo, 2 adulti si 2 copii....sa vedem ce gasim..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Revin si eu pe subiect dupa esecul de anul trecut. Incercam sa rezervam biletele de avion pentru a doua jumatate a lui martie. Imi poate spune cineva cand au vacanta copiii prin franta? Ca sa nu ne nimerim in aceeasi perioada cu vacanta de primavara.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Androix, Pastele catolic e anul asta pe 31 martie. Iti sugerez sa nu te nimeresti pe acolo in saptamana de dinainte de Paste, se poate sa fie vacanta. Nu sunt doar copii francezi ci si germani, englezi, irlandezi, spanioli...

Poti cauta cu google, eu am gasit primul site, aici : http://www.schoolholidayseurope.eu/

O sugestie pe care pot sa ti-o fac e sa eviti, pe cat se poate, week-end-ul. Noi anul trecut in martie am prins un week-end insorit si a fost f f aglomerat, intre 11 si 17 era coada de minim 45 de minute la orice.

Dar grabeste-te, sa mai prinzi bilete de avion ieftine pentru martie! E cam tarzior deja!

Mergi la inceput