Scoala particulara sector 1?

Scoala particulara sector 1? | Autor: Darius80

Link direct la acest mesaj

Salut!

Stie cineva o scoala particulara buna in zona de nord a Bucurestiului?

Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Scoala MEA sau Scoala Franceza ar fi recomandarile mele. Scoala Mea mie mi s-a parut f bune dar are o problema de spatiu, cea franceza e OK dar invatamantul fiind exclusiv in franceza trebuie sa stie copilul limba.
Mai era Scoala Europeana care pentru mine a fost o mare dezamagire cand am m-am intalnit cu directoarea dar a trecut ceva vreme, 3 ani. Mai era o scoala pe sistesti , nu mai tin minte numele , aveau o cladire noua si la vremea cand am vizitat-o directoarea mi-a facut o impresie buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panteraroz spune:

Buna,

Noi suntem la Butterfly- Gradinita, si am inteles ca au luat autorizatie pentru scoala, deci anul acesta incep si clasele de scoala.
noi mai avem un an pana la pregatitoare, dar sigur cu ei mergem mai departe.
Poti intra pe site-ul lor.

Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Scola de pe Sisesti e Genesis Collegiate. Fetita mea tocmai a terminat gradinita acolo, dar la scoala va merge la scoala 12 din motive in primul rand financiare. Daca si scoala e la fel ca gradinita, atunci e o alegere foarte buna.

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oriadam spune:

La Butterfly!
Noi am fost acreditati pe nivel prescolar si autorizati pe nivel primar. Facem inscrieri pentru clasa pregatitoare si clasa I si ne recomanda: Preturi rezonabile, invatatori foarte buni cu rezultate la concursuri, spatiu adaptat copilariei si program foarte complex.
Eu zic ca merita sa incerci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

panteraroz, la ce sediu mergeti voi? in baneasa? ma batea gandul sa imi inscriu baiatul in grupa mare din toamna , sa il mut de la stat si niste pareri direct de la parinti mi-ar prinde bine.

cel mai mult ma intereseaza ce fel de activitati fac..si cum e dna educatoare..

on-topic: pentru scoli particulare uite unlink util: http://www.calificativ.ro/SCOLI_PARTICULARE_AUTORIZATE_IN_BUCURESTI-a15325.html




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput