produsele de slabit prezentate la TV

produsele de slabit prezentate la TV | Autor: ana_25

Link direct la acest mesaj

Buna vroiam sa va intreb daca a testat cineva produsele de slabit prezentate la teleshopping ??
Ma chinui sa slabesc de mult si nu reusesc nicicum am mers la sala,am tinut diete dar nu am reusit sa dau jos mai mult de 4 kg . Am pus 23 kg in sarcina si acum am 67 Vreau sa revin la kg de dinaintea sarcinii,deci ar trebui sa slabesc 17 kg .
A incercat cineva produsele "minune" care promit scaderea in greutate rapid si "eficient" ? Chiar nu mai stiu ce sa fac !!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

1. uita de produsele-minune, nu-si fac efectul, dai si o caruta de bani pe ele, ba te mai si alegi cu alte probleme de sanatate "la pachet";
2. mergi la medic sa-ti faci cateva investigatii, sa nu ai probleme cu tiroida, de ex.;
3. mergi la un nutritionist, care iti va face o dieta personalizata;
4. ti-ar fi de mare ajutor sa-ti gasesti un "partener" de slabit.

ce obiceiuri alimentare ai ? ce/cat mananci/bei pe parcursul unei zile ? cate ore dormi, in medie, in timpul noptii, la ce ora te culci si la ce ora te trezesti ? in general, ai o stare de echilibru interior sau esti stresata/nemultumita de ceva in mod special ?

poate ca te-ar ajuta sa tii un jurnal timp de o saptamana, sa notezi de fiecare data ce/cat ai mancat/baut. e posibil fie sa mananci/bei mai mult decat realizezi, fie sa faci niste combinatii alimentare nefericite/nepotrivite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Nu fac combinatii de carne cu cartofi sau alte cele....carnea o mananc cu salata,am evitat dulciurile,dar nu prea dorm noaptea ca nu ma lasa pinguina mica
Apa beau destula,dar nu suficienta,am incercat ceaiuri cu multa lamaie,dar...degeaba .
Am mers la sala cam 2 luni cu o prietena,dar cand ea nu a mai venit m-am cam lasat si eu...m-am dus tot mai rar pana nu m-am mai dus deloc nu prea imi vine sa ma duc singura....

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput