Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Laura, f frumoase pozele, mi-a facut mare placere sa va vad!

Irip, e greu sa iti pastrezi moralul bun in spital, intr-adevar sunt cazuri si cazuri si iti ajung pe la urechi. Mai rezista insa putin sa mai creasca un pic cei mici si sa vezi cum toate zilele astea or sa devina doar o amintire indepartata. Ma bucur ca esti bine, si macar s-a mai racorit, nu te mai chinuie asa tare caldura.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

laura, ce copii reusiti ai!

irip, stim toate ca nenorociri se intampla mereu in maternitati. ma gandeam insa ca ne putem continua "odiseea" aici. fa insa cum crezi ca e mai bine pt tine.

brigit, ziceai ieri ca mananci visine, dar de cirese n-ai pomenit. au oare mai multe calitati decat ciresele sau iti plac tie mai mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Neatza :) noi furam iar la psiholog si mi-a confirmat ca momentele de depresie pe care le simt sunt datorate doar sacinii si nu este un diagnostic clinic.
Si eu as scrie mai mult dar tot de teama sa nu fiu agasanta sunt retinuta.
voi v-at gandit sa deschideti un cont pe numele bbilor? Sau sa va faceti o asigurare de viata? Eu nu am prea multe informatii dar ma bate gandul sa fac ceva pentru ei....ceva financiar. Dar nu stiu produsele bancare existente, nu stiu la cine sa ma informez si ma gandeam poate v-ati gandit si voi la asa ceva.

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Laura ce frumosi si copii tai. Sa-ti traiasca, sa fiti sanatosi si fericiti . Bianca este mai mica de inaltime ca rares sau mi s-a parut?

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumesc mult pt complimente .
Anne, da, Bianca este mult mai mica (10-12 cm si vreo 6 kg e diferenta intre ei acum). A fost din start mai mica si frate'su nu a asteptat-o sa recupereze . De pe la 3 ani, cine nu ne cunoaste, cu greu ma crede ca sunt gemeni.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Balanta mie dintotdeauna mi-au placut mai mult visinele, mi se par mai racoritoare. Ca proprietati cred ca se aseamana fff mult cu ciresele. Ah, si cirese cred ca pot manca mult mai mult cantitativ, cu visinele ma mai opresc.

Anne, dar in urma discutiilor cu psiho simti imbunatatiri? Faptul ca e determinata de sarcina sa stii ca nu inseamna din pacate ca odata cu nasterea inceteaza. Uneori terapia e fff buna, alteori corpul trebuie ajutat. Faptul ca e vara e de bine, lumina solara e fff importanta in combaterea depresiei. Pt bebei inca nu ne-am gandit la un plan financiar, stiu ca exista mai multe optiuni. Imi place ca esti fff calculata si organizata. Eu de abia acum incep sa prospectez patut, carut. Toate pe net, bineinteles.

De marrti dupa amiaza cand am iesit in caldura aia la control am dormit ffff rau noaptea. Azi s-a mai racorit afara, poate imi revin. In plus, de cand simt bine bebeii pe orice parte m-as pune jenez pe careva



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Brigit sa stii ca nu simt o imbunatatire fantastica (mai degraba ciocolata ma tine departe de butoi) dar inteleg fenomentul mai bine si nu mai sunt asa panicata. Ma gandeam ca daca apar depresiile pe timpul sarcinii, atunci dupa nastere cine stie ce mega-depresie o da peste mine. O sa pastram legatura caci dupa nastere tot la ea vreau sa ajung daca e nevoie.

Ma mai interesez despre programe bancare si va anunt. Cine stie? Poate chiar exista ceva avantajos pe piata si ar fi pacat sa nu ne folosim de el.

Eu astept sa iasa pepenii . Exista multe "pepenarii" (imi scapa termenul acum ) in Buzau. De regula mananc 1/2 dintr-un pepene imens pe zi. Il ador pur si simplu. Dar pepenele iese la sf lui august si nu stiu daca voi mai fi capabila sa mananc atat . Nu suport piersicile si caisele din cauza pufului dar cand ies in gradina cu "alune" vi le trimit voua

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

fetelor

eu nu prea scriu din cauza pozitiei, abia am reusit sa stau pe stanga dar nu stiu cat dureaza.

dupa progesteron injectabil si gynipral la 6 h mi s au redus semnificativ contractiile. mai rau este ca am inceput sa am mancarimi de piele, nu am pete sau bube dar ma termina, trebuie sa vad ce fac.

la mine in burta am 2 sfredelusi se misca toata ziua dimineata are program pe col dar mai tarziu se muta, ideea e ca se simt tare.

si eu mananc cam 2 kg de cirese pe zi si astept pepenele ...am luat de multe ori dar nu au fost toti buni.si eu ma gandeam sa mananc acum ca nu se stie dupa ce ne mai putem permite in caz ca alaptam.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

irip stiu ca iti este fff greu in spital dar iti repet un sfat al altcuiva de pe forumuri care zicea ca mai bine stai tu in spital mai multe saptamani decat sa stai cu 2 bebei.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anne, plan financiar pt bb-i inca nu avem.
pepenii romanesti apar abia la finele lui august?????

anabel, e bine ca s-au redus contractiile.
si ai mei se misca toata ziua...
iei o pastila de gynipral la 6 ore?

Mergi la inceput