Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Dragelor, abia acum am putut intra caci mi s-a stricat incarcatorul de telefon si modem. Am fost deconectata total. Suportam f greu caldurile si tantarii.
Miruna, sunt la et 3, salon 2, sectia Benedict Ancar. Daca ai drum pe aici, te astept. E primul pat, dupa usa . Iti tin pumnii maine la control.
Sanatate multa tuturor fetelor.

34 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, deci esti "dupe" usa
vineri faci 35 de sapt. grozav!
tu ai apucat sa cumperi/comanzi tot pt bb-i? (in ideea ca poate te tine la spital pana nasti)

brigit, cata apa bei?
eu pastrez clexane si progesteron in acelasi loc ca si pana acum: intr-un dulap in sufragerie.

progesteron injectabil deocamdata nu mai fac. nu stiu daca a fost o coincidenta, dar in perioada in care am facut (finele sapt trecute si inceputul sapt curente), am avut niste contractii cam ciudate. pe de alta parte, intr-o alta zi, mai demult, cand am avut contractii de gen dureri menstruale, am facut un injectabil si mi-au trecut instant. nu mai inteleg nimic , dar nu conteaza - incerc sa ma adaptez cerintelor organismului meu.

anabel, nu mai stiu: cand mergi la dr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Irip, bine ca ai scris. Te-a mai controlat dr?
Balanta, trag de 2 l. greu. Mananc 2 felii de pepene, visine si tot felul de alte fructe, nu intra delic apa.....
Cu injectabilele astea stiu ca Musette de la trombo tot zicea sa nu le tinem in frigi ca isi pierd proprietatile. Pe e lescrie ca sanu congelezi. Mai urmaresc cum evolueaza caldurile. Daca sar de 35 afara e clar ca si in casa se duc la gara...si vara asta se anunta 40! !!!!


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Balanta merg la echo vineri sunt tare curioasa cat au crescut si cum e colul....eu fac un inventar al bebeilor nascuti prematuri si a greutatilor si ma bucur cand vad ca la 34 sapt au fost foarte bine.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui Brigit

Irip, bine ca ai scris. Te-a mai controlat dr?
Balanta, trag de 2 l. greu. Mananc 2 felii de pepene, visine si tot felul de alte fructe, nu intra delic apa.....
Cu injectabilele astea stiu ca Musette de la trombo tot zicea sa nu le tinem in frigi ca isi pierd proprietatile. Pe e lescrie ca sanu congelezi. Mai urmaresc cum evolueaza caldurile. Daca sar de 35 afara e clar ca si in casa se duc la gara...si vara asta se anunta 40! !!!!


Multumesc, Doamne!


_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg


Mie asa mi-a spus farmacista, ca tot acolo le pastrau si ele.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

eu constat cu regret ca se scrie tot mai putin la topicul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Sa stiti ca eu as scrie toata ziua una alta, dar mi-e sa nu devin agasanta cu mesajele.

Azi Miruna e la control, sa speram ca vine cu vesti bune. Poate a vazut si coordonatele lui Irip si se si viziteaza fetele, ar fi dragut.Sa


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Fetelor,

As scrie eu mai multe caci aici e foc continuu, dar nu vreau sa va intristez. Imi e si mie foarte greu, credeti-ma. Am avut o zi si o noapte f lunga. Eu sunt ok. Astept maine o noua eco. Am vb si cu Miruna, dar poate va intra ea pe forum sa va povesteasca ce si cum.
Numai bine!

34 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Va multumesc, din nou, pt urarile de ieri!

Las cateva poze, daca vreti sa ne vedeti: http://laurasn.shutterfly.com/2158



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Fetelor,

As scrie eu mai multe caci aici e foc continuu, dar nu vreau sa va intristez. Imi e si mie foarte greu, credeti-ma. Am avut o zi si o noapte f lunga. Eu sunt ok. Astept maine o noua eco. Am vb si cu Miruna, dar poate va intra ea pe forum sa va povesteasca ce si cum.
Numai bine!

34 &

Mergi la inceput