Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

La multi ani ingerashilor tai, LAURA25!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

laura, la multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anne, si la tm este zapuseala. desi noaptea ploua f f mult, ziua e cumplit de cald.
pe langa asta, eu abia ma mai pot da jos din pat fiindca burta e mareeeee si patul inclinat.

anabel, esti cam tacuta zilele astea. esti ok?

irip, de cand esti la spital nu mai prea vorbesti cu noi .

ma tot intreb ce o fi cu amary. as fi multumita si un rand sa vad de la ea, de genul: am nascut, copiii sunt bine si eu la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

La fel zic si eu de Amary, sunt 3 saptamani cred de cand nu a mai scris; doua sigur s-au implinit. Tot sper ca vine cu o veste in fiecare zi cand intru

Pe caldurile astea unde tineti clexane si progesteronul injectabil?eu le tin inca pe hol in dulap, sunt cam 23 gr in casa. Mi-e cam teama cu ele asa


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui Brigit

La fel zic si eu de Amary, sunt 3 saptamani cred de cand nu a mai scris; doua sigur s-au implinit. Tot sper ca vine cu o veste in fiecare zi cand intru

Pe caldurile astea unde tineti clexane si progesteronul injectabil?eu le tin inca pe hol in dulap, sunt cam 23 gr in casa. Mi-e cam teama cu ele asa


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg


La frigider.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Si eu ma gandesc la amary aproape zilnic. Ma gandeam ca sunt 2 saptamani de cand nu ne-a mai scris, dar la ce pierduta in spatiu sunt, e posibil sa fii trecut mai mult de atat.

Balanta, macar seara sa fie ploioase si racoroase ca sa poti dormi mai bine. Asa reusesti sa te odihnesti. Eu aseara m-am trezit de 2 ori din cauza caldurii si tare greu am adormit la loc.

Brigit, l-ai intrebat pe dr ce e cu durerile de burta? Am tot cautat ce sunt aceste dureri de simfiza pubiana si pe forumuri fetele spun ca simt dureri intre picioare. Deci eu exclud simfiza pubiana, dat fiind faptul ca ma doare burta foarte jos, dar nu intre picioare. Astept pana vineri sa-l intreb pe docteur.

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Sunt prezenta la apel...cam lesinata de la caldura desi stau la casa, am aer conditionat si ventilator ma doare capul de la ele ....stau la mansarda in camera noastra, nu am puterea sa ma mut in living.

o sa fie grea perioada asta din cauza caldurii dar trece...



32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luludani spune:

La multi ani fericiti si sanatosi Bianca si Rares!!!
Laura..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Laura La multi ani cu sanatate copilasilor !

Sarcina cat mai usoara burtici gemeniste !!!

Anna, la fel am patit si eu cu Luca, intre 7 - 9 luni nu a mancat cu lingurita decat cereale dimineata, in rest doar lapte, cum vedea lingurita cu piure de legume sau fructe i se facea rau. Cu cat ma stresam mai tare ca nu mananca, cu atat mai mult se enerva copilul cand venea ora mesei... Am reusit sa-l "conving" doar lasandu-l sa se joace pe tavita cu bucatele de legume, bine fierte, pe care le baga in gurita, dar pe care le si scotea la inceput. A durat si asta cam o luna, intai cu 2-3 bucatele, apoi 2-3 lingurite, pana a ajuns la o portie.... Pot spune ca si acum refuza unele feluri de mancare si nu mai insint cand vad ca nu-i place, ca vomita in cateva minute dupa ce termina. Cu Ianis nu am probleme, mananca tot ce ii dau. Legat de peritol, cred ca au dreptate fetele sa nu-i mai dai, asa mi-a recomandat si mie doctorita lor de familie sa le dau cand sunt agitati si plang, dar sincer iti spun ca nu am ascultat-o. Pupici la bebici.

Mammarutza, la noi tranzitia de la doua la un somnic pe zi a durat cam o luna. Intradevar, a fost tare greu, dar acum e super bine, dorm ziua de la 2-4 apoi seara se culca la 9.30 si mai dorm pana aproape la 9 dim, cu o trezire ptr laptic la 6.
Acum au o perioada super faina, plang mai putin, adorm repede, se joaca, dar se si musca ptr jucarii, se alearga prin casa, rad cu pofta , vb pe limba lor, fac cucu bau....

Monas, Viss, voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, n-am intrebat ca eu am facut morfologia cu altcineva nu cu dr mea. In plus, in ultimele zile cred ca fiind disconfortul termic atat de mare nici ca am mai simtit ca ma deranjeaza altceva.
Nu reusesc sa beau apa, e adevarat ca de cand cu caldurile mananc pepene, inghetata si multe fructe , dar....



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput