Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Brigit nu iti inchipui ca pot sa fac prea multe , stau in canapea mai stau la birou la calc, ma mai duc sus pe la soacra mea , si cate un pic din aranjarea camerei copiilor dar pe rand cu pauze mari intre ele. La plimbare doar o data pe zi si nu pot merge mai mult de 5-10 min, si toti doctorii la care am fost mi-au zis ca atat timp cat nu am probleme sa nu stau la pat ca nu face bine , dar stai linistita ca pe zi ce trece fac din ce in ce mai putine ca nu mai imi lasa loc burtica :)). Mancare, curatenie, spalat si intins de rufe pe toate le face mamaia pe care am luat-o cu mine cand a treb sa vin aici , sa ii dea Dumnezeu sanatate ca nu stiu ce ma faceam fara ea. anne`mary daca ai nevoie de mobilier incearca aici http://bebedesign.ro/ eu in Rom de aici imi voi lua. Pt hainute incearca si in ocean au preturi foarte bune si materiale bune, mai e si H&M - ul pt copii si gasesti si la reduceri. Fetele nu va stresati chiar daca e foarte greu in situatia in care suntem cred ca e bine sa ne gandim ca totul va fi bine. Comorile noastre sunt primite dupa multe incercari, poate ca au venit chiar atunci cand credeam ca nu se intampla niciodata, dar totusi s-a intamplat si Dumnezeu va avea cu siguranta grija sa le nastem sanatoase, frumoase si destepte si totul va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

E bine de stiut la ce preturi sa ma astept

Eu l-am prins pe Tudor jucand box http://s511.photobucket.com/albums/s357/anne-mary/?action=view¤t=P6075357.mp4 Imi e usor sa-l filmez pt ca atunci cand incepe, nu se mai opreste. De pozat nu-l pot poza caci nu prin miscarea

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Miruna, ce frumos povestesti de burtica dansatoare
Noi inca suntem mici si nu facem asa valuri vizibile.
Apropo. M-am prins ca pe spate nu prea le place sa stau, pe stanga cica ar fi recomandat, insa si atunci face uneori scandal ea, imi dau seama ca de fapt o incomodez. Pe dreapta ma simt cel mai bine si eu si ei, dar cica nu e bine... Hmmm, cum sa stau?

Balanta, ma gandesc ca te-ai resimtit dupa efortul cu drumul, controlul...e greu sa stii ca ai incercat toate mijloacele de oprire a contractiilor si cu toate astea nimik. Bine ca a fost doar un episod.




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

yasmi,ma uimesti cu "ajutorul" soacrei tale......desi,nu ar trebui ca asa-s facute ele...sa-si exercite rolul de soacra poama acra

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

miruna si eu am incercat si chiar s-au miscat dar dupa cand am vrut sa vad ce a iesit nu prea se vedea nimic , dar iti urez succes daca reusesti sa imi zici si mie cum ai facut :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

anne`mary foarte tare superrrr!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

catalinaexl tu locuiesti in Atena?ca daca da am cel mai bun medic ecogrfist in Atena

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Anne ce tare facea ! Of, abia astept sa ii vad si eu miscand la suprafata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, ce clar se vede!!!

Ai mei se zvarlugesc inopinant, nu continuu, nu prea merge sa ii filmez


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

anne,esti tare ca ai reusit.....nu pot vedea,dar cand ma mut pe lap o sa vizionez.......brigit,de multe ori ma sperii cum imi face burtica ca am senzatia ca vor iesi prin piele...cel mai nasol e cand se ridica buricul ca ma doare,ii mangai,le vb frumos si se retrag....in curand vei simti pe pielea ta,hi-hi-hi....eu am baietelul pe stanga,fata pe dreapta,cu capul in jos,deci pe orice parte as sta,tot imi iau pumni,dar n-am ce face ca pe spate nu e bine sa stam si nici nu pot ca mi se taie respiratia.....inainte stateam numai pe dreapta ca asa puteam,dar acum inaintand in sarcina,burta mai coboara si se poate respira mult mai lejer,asa ca mai stau si pe stanga.Catalina,daca reusesc,cu drag te anunt.

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput