Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Fetelor multumesc mult pentru sfaturi O sa incerc sa imi termin raportele saptamina asta si apoi sigur o voi mai rari si cu serviciul. De la 12 saptamini oricum voi sta doar acasa, pina atunci daca ne tine Dzeu in stare o sa mai vin citeva zile sa pun lucrurile in ordine si sa vad cui las sarcinile mele .
Miruna stii cumva cum pot face sa ajung la dr Esanu? Il gasesc direct la spital?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

buna fetelor pup burticile jucause pot ajuta fata cu o traducere din limba greaca

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Catalina felicitari pt rezultatele de la eco, sunt foarte bine bebelusii tai
Ralu buunaaa dulceata
Brigit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Brigit,nu-i timpul trecut......la asta ma gandeam si eu,daca mai rezist 2 sapt sunt tare.....oricum,samb acum fac 36.....ar mai fi o sapt .....cu Dumnezeu inainte......Adriana,poti incerca la cab dansului,la Amicus Med....asta ca sa stati altfel de vorba,fiind prima intalnire,si dupa aceea la spital,iti va da si nr personal si veti comunica toata sarcina.Daca vrei,eu iti pot da nr dansului pe privat,desi sfatul meu este la cabinet,caci are timp mai mult de vb,intra si sotul.Ma anunti,tel de la cabinet e pe net,are prog doar marti si joi,dupa 14.

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

#964;#961;#945;#967;#942;#955;#959;#965; #964;#951;#962; #956;#942;#964;#961;#945;#962;=col uterin

sau cu litere mairi TRAXHLOU THS MHTRAS=COL UTERIN

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Multumesc dar se pare ca lungimea a nu scrie m-am uitat peste tot am gasit PI desi nu stiu ce e au valoarea de 0,98 la cei mai mici si de 1,04 la "grasun" o sa va mai spun maine cand vb cu doctorul meu ce imi mai spune. E tare bine sa am oricand un ajutor cu explicatii si sfaturi :). Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amalia fata saritoare si te asteptam sa te muti cu totul la noi cat de repede

Catalina PI ala e altceva, ar putea fi indicele de pulsatie pe cordon, la fluxuri, dar nu bag mana in foc

Am renuntat la pernele pe care le aveam puse sub picioare, transpiram groaznic. Patul nu am cum sa il inalt oricum....


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna seara fete dragi...eu am cam absentat , vad ca sunt destule vesti..
irip sa iti traiasca bebelusii si sa fie sanatosi iar tu sa te refaci rapid
miruna poate mai stau cuminti pana la 37 saptamani bebelusii tai
eu ieri m-am cam obosit, toata ziua am fost la cumparaturi...aseara eram rupta...si ma supara foarte tare burta mai ales unde sta bebele pe col...eram asa de panicata..am luat un nospa si un supozitor cu scobutil si mi-am revenit...dar toata noaptea am stat cu stres sa nu se intample ceva de la atata oboseala. Mai am sa le spal si calc si gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

multumesc yasmi....sa dea Dumnezeu macar 11 zile....ai grija cu efortul, ca in sarcina nu e de glumit...
si o noapte buna pt toate burticile si proaspetele mamici!

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

miruna, ma bucur mult ca esti bine si ca nu a fost necesar sa te retina in spital .

amary, ma bucur sa te mai vad .

Mergi la inceput