Clubul "babelor" FIV-oase 43

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup fete cucuiete.

adriana,desi te-am felicitat si la telefon te mai felicit si aici.
sa ai parte de o sarcina minunata si sa ne tragi si pe noi dupa tine.

lara,pleci in concediu???
vacanta placuta atunci.

aristica,ai gugalit despre Elvira Bratila???

va pup pe toate.

noi-eu,Adina si inca o prietena draga de-a noastra,mergem Duminica la botezul baietelului Laurei.
am cumparat azi un cadou cat toate zilele de mare...l-am impachetat frumos,cumparat felicitare...mai am sa-mi fac programare la coafor pentru Duminica dimineata si-s boboc.

in rest...ma enervez cu oamenii neseriosi care nu respecta o intelegere prealabila...si eu ca proasta dau in branci sa fiu serioasa si sa-mi indeplinesc "partea" mea de intelegere...numai ca dau din coate doar eu...si ma indispune treaba asta.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ari dezmat placut ! sa inteleg ca te-ai decis la donate ? i-ai explicat si lui Albu asta si nici asa nu a vrut ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

maria,sper ca ai rezolvat si e totul ok.


btw...imi place fooooarte mult numele tau...pe fetita mea o s-o cheme Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Ce bine ca mai auzim si vesti bune.
Felicitari Adriana, sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetelor...am cumparat niste capsuni atat de dulci de parca au miere.
nici nu ma intereseaza de care sunt la cat de dulci sunt.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

qiao decizia mi-a sustinut-o, laudat-o si apreciat-o. Dar tot nu ma opereaza. Ca i-am zis inclusiv ca daca vin maine la el si-i zic, ca eu vreau musai sa ma operez, tre' sa ma opereze, dar el a zambit si a zis ca nu-i nevoie. In plus...ceea ce deja stim toate: pentru endo cea mai buna e o sarcina...da' cum o obtin?
A zis ca este si pentru o IA cu donator. Si ca daca ma razgandesc si mai visez la un fiv cu outele mele, propune zomactonul.
Doar cunosti discutiile cu el: noi pe scaun sau cracite, ne spunem oful, ne ducem ca la spovedanie (cel putin, mie asa-mi pare). Iar Dr. White asculta, mai zice ceva, noi mai intrebam....
lara have fun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginasimona76 spune:

Buna,
E prima data cand scriu pe acest forum dar va citesc in fiecare zi,in ideea ca poate ma puteti ajuta.Am facut et cu crio si a 9 zi valoarea beta a iesit 113 iar la 48 ore valoarea beta a iesit 352.Stiu ca era normal sa se dubleze,de aici si teama mea.Ma puteti ajuta?

Adriana felicitari !!!Sa stea cumintei acolo la caldurica 9 luni
Tell nici eu nu am absolut nici un simptom
Am uitat sa va zic ca nu am pus decat un blasto ca unul nu a rezistat la dezghetare
pentru toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Doamna frumoasa si ochioasa, asa deci: muncesti, te stresezi, apoi te indulcesti. Te duci si la botez... bravoooooo! Am gugalit de cand eram cu tine-n tel. Dar nu reusesc sa gasesc o zi libera sa pot ajunge la o ora decenta la consult. Inca mai caut pe net, doar-doar o gasesc dupa orele 18:00 pe undeva. De dus, ma duc pana la sfarsitul lunii, ca sa am planul facut pentru iulie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Felicitari, Adriana! Sa ai o sarcina usoara cu bebe la termen! Presimt ca dupa o perioada de vesti rele, urmeaza o perioada plina de vesti bune!
Lara, concediu placut!



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

aristicule pai daca sarcina le rezolva pe toate la tine, ai 3 variante de material inlocuit, asa ca ala-bala si da-i bice. te astept cu fetita ... morena sau blonda. Pt morena e bun sotul meu, care e mai inchis la ten decat mine
lara ai facut bagajele ? mai incap si eu in ele ?!?

Mergi la inceput