gradinita sec 3-mai am vreo sansa????

gradinita sec 3-mai am vreo sansa???? | Autor: nikol24

Link direct la acest mesaj

Pentru ca nu m am interesat la timp de inscrierile la gradinita m am trezit in luna mai ca inscrierile s au facut in martie si nu am unde sa mi mai inscriu fetita
Asta dupa ce am stat 2 luni in dubii daca sa o duc sau nu,daca sa o duc la soacra sau sa o duc la o gradinita langa mine...
Nu am nici o scuza am fost o inconstienta si am lasat de azi pe maine
Credeti ca mai am vreo sansa sa gasesc un loc la gradinita de stat?Mi a spus cineva sa vb cu o mamica care cunoaste o directoare pe undeva ca altfel nu am nici o sansa sa o mai inscriu undeva.Si problema mea este ca fetita mea face 5 ani si daca nu o inscriu acum anul viitor la grupa 0 i va fi foarte greu.CUm sa fac? Mai am vreo sansa?Ma puteti ajuta cumva?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Uoff da inscrierile s-au terminat de multisor :( . singura varianta este sa mergi cu sarumana intai la gradinita de langa casa apoi prin jur. Cam toate gradinitele au peste nr. de copii inscrisi dar cine stie poate se mai gaseste pe undeva loc. La program lung cu siguranta la scurt nu stiu . la program lung gasise sora mea destul de repede acum 2 ani - nici ea nu se interesase din vreme si trecuse perioada numai ca pe ea o aranja programul scurt asa ca a renuntat.In principiu cred ca s-ar gasi dar cred ca acum chiar esti la mana directoarelor :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Hmmm... e intr-adevar tarziu.

La noi s-au ocupat locurile dar la afisare s-a pus o lista cu gradinitele care mai au locuri disponibile.
In 10 minute ma duc dupa pitic, vad daca mai e afisul si imi notez sa-ti dau situatia. Oricum, ce se afisase era de acum cca 1 luna... Nu stiu care mai e situatia actuala.

Te tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Deci, la gradinita asta s-a afisat ca ar mai fi locuri la urmatoarele gradinite (in jur de 10 locuri libere la fiecare, la program scurt sau lung... )
- gradinita 187
- gradinita 196
- gradinita 216
- gradinita 255
- gradinita 284.

Eu as sugera sa incerci telefonic initial, nu stiu, e doar o parere. Din experienta proprie iti spun ca eu la pitic acum 2 ani am avut dosarul respins (desi suntem la un pas de gradinita). Am insistat atat cu telefoanele si vizitele (al meu trecea de la cresa la gradinita si eu am insistat tare mult cu socializarea, desi eram in concediu de crestere pentru cea mica) incat am obtinut un loc in toamna. Bine, n-am inceput in septembrie ca restul ci abia in octombrie, si primul an la program scurt, dar pentru mine a fost ok.

Acum nu stiu, in general la grupe mari e posibil sa fie mai greu, pentru ca multi au continuitate in gradinita, deci prioritate in ocuparea locurilor. Noi eram mici atunci si s-a mers pe - cei mici nu se adapteaza neaparat, unii parinti mai renunta...

Daca te mai pot ajuta cu detalii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

xxxwoman iti multumesc din suflet
am sunat la 196 si mi a ras o doamna f draguta care mi a zis ca inca mai au locri si merg joi sa duc actele.Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Cu drag

Mergi la inceput