Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (68)

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Alma, mi-e drag tare de postarile tale pline de optimism si abia astept postarea prin care ne vei povesti venirea pe lume a cireselelor tale! toate gandurile bune, mai e fff putin pana le vei strange in brate! Doamne ajuta!


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

alma multumesc pt raspuns....sunt la dr Esanu...mai auzisem ca nu e indicata epidurala la nastere naturala caci trebuie sa fii teapana cand impingi,dar in acelasi timp am citit ca unele fete au folosit,o sa ma discut cu dl dr.Felicitari pt ca ai dus sarcina pana aproape de final....si sarcina mega usoara.Te asteptam cu vesti bune!

34+ sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

alma,nastere usoaraaa,sa aduci cu bine pe lume cele 2 minunatii.

34+ sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Miruna, cum te simti? Stai in pat?
Alma, felicitari pentru ca ai ajuns cu sarcina atat de departe!
Balanta, Anabel cum mai stati cu contractiile?

34 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Irip,draga mea,te pup.Cum esti,tot in spital?Ma gandeam ca fiind weekend te lasa acasa si ai fi reveni maine dimineata.Eu,da,majoritatea timpului stau in pat,cu exceptia plimbarii pana la baie,unde mai poposesc pe dl wc ca sa-mi mai indrept oasele....e greu in pat,caci ma foiesc des,nu-mi gasesc locul...ma incurajez mereu gandidu-ma la balanta eroina,cum a reusit atat timp.....ma inclin in fata ta,draga mea balanta.Hai sa va zic...de dimi,de cate ori ma duc la baie,pe hartie gasesc o secretie nici ff consistenta,nici apoasa,dar exista...cu aspect de mucus...pana acum,nu am avut deloc secretie in sarcina sau nu era asa prezenta ca azi...sunt semne prevestitoare?Multumesc si pup burtici.

34+ sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Miruna, nu m-a lasat acasa pe weekend si a fost mai bine pt k mi-am pus sotul sa dea o lavabila in dormitor. A venit dr si ieri si azi. Vedem maine ce facem. Eu ma simt mai in siguranta la spital decat acasa, dar sotul e terminat psihic si vrea sa vin acasa. in afara de caldura oribila si de greata si arsurile permanente, eu sunt ok. si la mine, de cateva zile, secretiile sunt mai abundente, iar acu cateva sapt bune am avut o secretie ca un albus de ou. chiar daca pierzi din dop nu inseamna ca nasti prea curand. pot trece cateva sapt bune. te pup

34 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Miruna, nu mai sta pe wc decat cat sa iti faci nevoile nu forta. Cum esti tu cu colul deschis poti declansa travaliul. Nu stiu daca ai citit ce povestea salexa, ca statea pe buda facand rebus si i s-au rupt membranele. Sunt unele clinici care folosesc pozitia sezand in travaliu, cica e f eficienta. Mucusul ala poate fi dop, asta poate sa prevesteasca ceva, poate nu, sunt femei care au stat fara dop doua-trei saptamani.




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

irip cum e in spital?eu chiar ma bucur ca stau la pat acasa si nu in spital sper sa nu fie cazul dar nu se stie niciodata.de cand fac prog inj parca e mai bine in pat am mai putine contractii...se fac mai greu injectiile dar nu e imposibil.

mirunadin ce stiu ar fi dopul gelatinos mai bine intreaba ti medicul.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Irip, si eu zic la fel ca tine, ca e mai bine la spital, sub observatie. Ce tratament iti fac zilele astea?ai perfuzie sau te poti misca in voie?


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Brigit, imi iau medicamentele pe care le luam
si acasa, singura deosebire e ca am patul pe caramizi si k ma ridic doar la pipi si pt a merge la inregistrarile batailor inimii copiilor ( de 2 ori pe zi).
daca nu ar fi cald, ar fi chiar ok pt k toata ziua schimbi impresii cu restul colegelor.


34 &

Mergi la inceput