Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (68)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

bravo irip, ma bucur tare mult ca ati putea pleca acasa!

miruna, ce curajoasa esti de planuiesti o nastere vaginala!

in rest sunteti cam tacute fetelor, ce e cu voi?


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

probabil ca nu l-a masurat bine acum cateva zile (sau poate aveai o contractie in timpul ala, mai ales ca asteptasei pe hol in picioare), ca ma gandesc ca este imposibil sa creasca de la <1cm la 2.2 in 2 zile.
te asteptam acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

eu nu stiu ce am de cateva zile, ca atipesc frecvent in timpul zilei, in reprize de cate 10-15 minute, desi noaptea dorm bine, nu ma trezesc sa merg la baie sau ceva.

am decis ca e mai ok sa fac zilnic cate jumate fiola de progesteron injectabil (adica 30 mg), decat sa fac la 2-3 zile cate o fiola intreaga (avand in vedere ca agolutinul meu nu este depot). bineinteles ca merg in continuare si cu cele 600 mg utro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

in ziua controlului nu am fost prea cuminte. m-am fatait prin casa, m-am ridicat din pat de multe ori. la control am asteptat 20 min, timp in care nu am putut sta decat in picioare. atunci l-a masurat de 2 ori din care o data sub presiune ( a apasat pe burtica). nu stiu ce sa mai cred si sa zic. oricum o iei razna cu masuratorile astea).

33 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

si la mine sub presiune se scurteaza cam la 1 cm, iar restul se deschide in palnie.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

am fost si noi si am controlat bbeii, de data asta s-a uitat la col, avea aproape 4 cm, inchis
peste o saptamana facem morfologia, ma rog sa fie totul bine
tot de la morfologie incolo incepem masuratul fluxurilor


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

Irip ma bucur ca este ok colul si poate te lasa acasa..unde e mai bine decat acasa. hai ca mai ai cateva saptamani si scapi...greutatea cred ca e foarte buna
Balanta esti o fericita ca dormi noaptea...eu am rar nopti in care dorm bine...iar ziua nici vorba de somn. Pana pe la 13, 14 sunt la serviciu...apoi gatesc ceva..mai stau si in pat dar nu dorm..nici vorba de somn...si culmea seara ma culc mereu dupa 23 dar tot nu dorm ca lumea.
Brigit bafta la morfologie. Eu abia astept sa se faca data de 21 sa merg si eu la eco sa imi cantareasca bebelusii si sa verific si colul sper sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Balanta, ffff bine ca poti sa motzai ziua, profita cat poti. Eu noaptea fac cel putin 2 drumuri, e drept ca daca pot sa limitez consumul de apa seara ma duc doar o data. Doar ca de obicei raman in urma cu litri consumati si recuperez seara, si de aici si trezirile.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

wow, brigit, ce col ai! mai mare decat il aveai inainte de cerclaj. super!

asa e, fetelor, si eu ma bucur ca pot atipi in timpul zilei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:


Buna ziua mamic is burtici,

Irip ma bucur foarte mult pentru tine. Sa fii in continuare cumintica sa se face bb mari.
Fetelor nici bine nu am devenit mamica ca au inceput problemele. Pitic 1 are mucusori mari si urati. Iar azinoapte nu m-am gandit sa le pun separt si pitic 1 a stranutat toata noaptea in fata lui pitic 2 si asa ca azi are mucusori si pitic 2. Am vb cu doctora si mi-a spus sa le scot mucusorii si sa le dau oscilo dimineata si seara.
Cred ca au si un 37,5 febra. Cu siguranta vor avea o imunitate MARE cand vor fi mari.

Am citit pe net ca trebe in 48 de ore, asa ca o sa ma pun sa astept sa le treaca. Grea mai este viata de mama, vreau inapoi la stadiul de gravida.

Mergi la inceput