Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (68)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna buna
ce mai fac fetele???

noi crestem si facem nebunii

fetelor care cautati carucior, eu il vand pe al meu, daca e vreuna din voi interesata sa mi dea de stire si ii dau cate poze vrea cu el si orice detalii
e in super stare de folosinta

pupi si sarcini usoare usoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

yasmin felicitari ptr nr sapt....suntem 3 gravidute care schimbam martea, eu azi fac 30 sapt iara balanta 31 sapt...ne urmarim una pe cealalta si nu avem voie sa iesim din sir pana la final.Desi citesc ce se intampla la piersicute incerc sa nu compar cu situatia mea, o sa fie bine.

Brigit ma bucur ca ai gasit varianta cea mai buna, mai ales ca ai facut acolo cerclaj si ai vazut ce inseamna sa mergi la privat.e pacat sa nu apelezi ...la noi si componenta financiara atarna foarte mult in decizia pe care am luat o.
nu o sa avem probleme....


32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Fetelor am primit deja comenzile online cu hainutele bebelusilor.Sunt foarte incantata, mai am de luat pampers si produse ptr corp, precum si cele de la farmacie si gata bagajul, bine trebuiesc spalate si dupa la gentuta, am luat body si cu maneci scurte si lungi sunt micute tare doar nu o sa fac bebeii de 3 kg ca nu incap.am luat marimea cea mai mica....gasesc eu cu ce sa ii imbrac dc ajung la 3 kg.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Buna Dimineata fetelor si va multumesc,
Nici eu nu stiu de unde am starea asta de bine ca speriasem si tot etajul 2 al spitalului.


Eu azi am facut o boacana nu m-am trezit la 8:30 sa le dau fetitelor masa. Pe la 9:00 se auzeau tipete din patut. Nu intelegeam de ce nu dorm, doar mai era mult pana la 11:30 cand ar fi trebuit sa se trezeasca. Le-am dat un 50 ml de fiecare si ele nimic tot foame. Le-am adormit si astept ora mesei. Doar mai am si de spalat dupa atatea zile nu doar pe ele. hihi
Am stat internata pt ca nu te externeaza decat daca ai 36 de saptamani. A trebuit sa astept sa fac 36 si sa ia in greutate pitic 1 care in urma icterului a scazut aproape 200 gr.
pt fetele cuminti

Am mancat cirese si a avut scaun si pitic 1, ce usurare
Da cred ca ce mananc eu le influenteaza si lor digestia plus ca nu au facut colici.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Da fetelor, ce sir indian frumos.

Sa fiti optimiste si sa ganditi pozitiv, e f important. Eu sunt in curs de educare cu faza asta. Si imi zic mereu ca va fi bine,incerc sa ma si autosugestionez.

Sunt intr-adevar multe lucruri care te pun pe ganduri aici pe forum... Si e greu atunci sa pastrezi optimismul. Dar nu trebuie sa disperam, ca nu ne ajuta...

Anabel, si noi tot calculam si rascalculam bugete, cred ca e ocupatia viitoarelor mamici


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anabel, sa pui si site-urile de unde ai comandat, inteleg ca esti multumita. Si eu tot online vreau sa cumpar multe lucruri, imi e utila orice info


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Am luat body cu maneci scurte si paturici de vara de la
http://daninaline.ro/start/?mylogout
astea parca au un bumbac mai plin.
si pantaloni cu bata body maneci lungi, scutece finet, manusi caciulite de la
http://www.harmatric.ro/nou-nascuti-organic/set-model-2-organic.html
bumbacul lor e mai subtire dar fin.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Multumesc mult, [fl]mi-am salvat linkurile, sunt lucrusoare dragutze


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

[quote]citat din mesajul lui salexa

Buna Dimineata fetelor si va multumesc,
Nici eu nu stiu de unde am starea asta de bine ca speriasem si tot etajul 2 al spitalului.


Eu azi am facut o boacana nu m-am trezit la 8:30 sa le dau fetitelor masa. Pe la 9:00 se auzeau tipete din patut. Nu intelegeam de ce nu dorm, doar mai era mult pana la 11:30 cand ar fi trebuit sa se trezeasca. Le-am dat un 50 ml de fiecare si ele nimic tot foame. Le-am adormit si astept ora mesei. Doar mai am si de spalat dupa atatea zile nu doar pe ele. hihi
Am stat internata pt ca nu te externeaza decat daca ai 36 de saptamani. A trebuit sa astept sa fac 36 si sa ia in greutate pitic 1 care in urma icterului a scazut aproape 200 gr.
pt fetele cuminti

Am mancat cirese si a avut scaun si pitic 1, ce usurare
Da cred ca ce mananc eu le influenteaza si lor digestia plus ca nu au facut colici.

/quote]

Intre timp am citit un pic mai atenta in urma, nu doar in fuga, si am vazut ca ai avut mai putine saptamani ca mine la nastere. Nici nu mai conteaza acum, sunteti acasa si va doresc trai linistit.

Tot ce manaci conteaza si influenteaza lapticul, asa ca mare grija la potentialele alimente care baloneaza... sa nu inceapa colicii..
In rest... laptic mult

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

anabel, merci pt link-uri. Am sa comand si eu ce-mi lipseste.

Brigit,scarry ce povestesti. Miercuri il iau la intrebari pe herghelegiu. Am deja lista cu intrebari dar prima va fi cu siguranta "cum va decurge relatia noastra pe viitor" caci se ingroasa gluma si trebuie sa fiu convinsa ca am luat o decizie buna, nu sa fiu confuza.

+ 20 Tudor si Stefan

Mergi la inceput