Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (68)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

salexa, din ce motiv la sarcinile gemelare nu se face epidurala? eu credeam ca orice gen de anestezie este posibil si la gemelara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Exact la asta ma gandeam si eu balanta.
Ma gandesc ca poate are legatura cu clexane. Cand facusei ultima doza salexa, cu cate ore inainte de a se declansa nasterea?


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, ce ti-a adus azi sotul bun de papa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

vaiii, mi-e o rusine! mi-a luat cele mai bune cirese de pana acum (2 kg pe care le-am mancat mai mult eu), piersici, fursecuri si am primit de la soacra mea o felie de tort din care doar am gustat (e cu cioco si mi-a fost teama ca nu mai dorm, asa ca abia astept ca maine sa ma trezesc sa il devorez). maine dimineata cand ma voi cantari, ca sa stiu ce ii spun dr., o sa imi para rau k am fost haplea!

33 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

sa iti fie de bine!
si eu manamc zilnic cel putin 1/2 kg cirese si vreo 3 piersici.

eu m-am saturāt de vestile proaste de la piersicute. cred ca nu am sa mai citesc/scriu deloc acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

imi place ca e vremea buna, insa cand stai in casa si ai o suta de tone, parca incepi sa preferi racoarea si ploaia. cum s-a incalzit un pic am reinceput sa transpir ca Gabriel Cotabita.

33 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Fereasca Dumnezeu pe toata lumea! Imi doresc sa rezistam toate cat mai mult si sa fie copiii sanatosi!
Abia astept sa intre Amary sa ne impartaseasca experienta ei si sa ne dea o doza de optimism. Ii simt lipsa caci ea ne incuraja!

33 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

si eu am transpirāt oribil azi

macar nu mi se mai incurca parul. am descoperit si eu uleiul de argan si datorita lui nu mai am calti ;)).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

da, si mie imi lipseste amary. as vrea sa intre macar sa ne spuna ca sunt bine bb-ii si ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, te dai cu uleiul de aragan pe par? ieri, m-a intrebat mama de ce nu ma pieptan i-am raspuns ca oricum nu ma vede nimeni
sunt convinsa ca Amary va intra pe forum de indata ce va avea acces la internet.

33 &

Mergi la inceput