Vreau un carucior sport, pentru copii de la 2 luni

Vreau un carucior sport, pentru copii de la 2 luni | Autor: Nicoleta

Link direct la acest mesaj

Cel mai fain, la un pret bun, care sa se plieze usor, sa se manevreze usor, sa nu fie foarte mare si nici foarte greu... bb sa stea confortabil pana pe la 3 ani... Nu-mi iese din cap maclaren XLR, dar am vazut acum Pepp Nuna... Taaaare greu mai e. Ma ajutati?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Am intrat sa iti spun de Maclaren XLR
Noi avem un Maclaren Triumph pt ca le-am descoperit mai tarziu carucioarele astea dar merita toti banii. Dupa doi ani de folosinta e in stare perfecta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Buna,

Si noi am tot cautat si pana la urma am cumparat BUGABOO BEE pe care il folosim de la nastere si, speram, pana la 3 ani. Deocamdata dupa 5 luni de folosire suntem foarte multumiti.
Pretul este de 550 euros.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Tonia, ce model aveti? Ca am vazut pe net mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Puisorul, si mie imi plac mult, am vazut si live in magazin, par robuste, se pliaza si ocupa putin loc (deh, famelie mare...)...

Tonia, cum e cu pliatul, ca am vazut ca nu e sport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Noi il avem pe acesta. Am cumparat si adaptoarele pentru maxi cosy deci putem pune si micul scaun auto pe schelet. Scaunul se poate pune cu fata la parinte sau invers, cu fata la straini, in functie de varsta copilului.
http://www.sabanne.fr/magasin-puericulture/produit/4897/531/boutique/poussettes/poussettes-4-roues/marque-bugaboo/poussette-bee-plus-jaune.html

Edit: cauta niste filmulete pe youtube sa vezi cum se pliaza http://www.youtube.com/watch?v=OnZ31Az2ZaY
Se pliaza f usor. Dezavantaj: e cam voluminos pliat dupa parerea mea. Depinde ce fel de portbagaj ai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Tonia, deci iese din calcul, noi avem o masina prea mica pentru 5 persoane, imi trebuie un carucior care sa ocupe pliat cat mai putin loc, iar desfacut sa fie confortabil pt bb. Cred ca Maclaren XLR va fi. Sa ma uit unde-l gasesc putin mai ieftin, ca e 400 de euro :P. Idei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Si fireste ca dau si peste altele demne de luat in calcul...

Ati avut asa?? http://www.clothes4littlepeople.co.uk/graco-fusio-pushchair-travel-system-in-mystic-p-383.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruta1 spune:

Mie imi place Peg Perego. Noi am avut 3 in 1, am fost foarte multumiti de el. Au si alte modele, se strang usor, se manevreaza usor, au un material de calitate care nu se decoloreaza si se spala la masina de spalat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Dar de ce de la 2 luni? Nu e prea devreme? Noi am trecut la carucior sport dupa 6 luni...

Mergi la inceput