Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Fertilizare in vitro (FIV)

Fiv cu Dr. Dragos Albu 60

(1 vot)
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

cristiama
cristiama

1059 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite cristiama un Mesaj Privat

Fiv cu Dr. Dragos Albu 60

<<<Topic precedent

Beta 277,74.

Si acum ca am terminat cu suspansul, mai intai nu imi vine sa cred, dupa trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea.

Nu imi vine sa cred!
Ma pregatisem sufleteste de o histeroscopie si un nou vitro la toamna, am avut lichid cam pe 10% din uter dar uite ca, asa cum m-a sfatuit dl doctor, n-a contat.

cristiama
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - marius on 25/05/2012 10:55:01

QiaoBing

3209 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiQiaoBing Adauga semn de carte la raspuns Trimite QiaoBing un Mesaj Privat
cristiama felicitari !

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Mergi la inceput

angelica28

806 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiangelica28 Adauga semn de carte la raspuns Trimite angelica28 un Mesaj Privat
cristiama felicitari ,un beta mare ,frumusel rau ,nu cumva sunt gemelasi?

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza
Mergi la inceput

liza79

624 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiliza79 Adauga semn de carte la raspuns Trimite liza79 un Mesaj Privat
Cristiama, felicitari! Succes in continuare

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, urmeaza FIV1 in iunie
Mergi la inceput
velvet
velvet

2280 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite velvet un Mesaj Privat
cristiama,felicitari!o sarcina cu bine!
Mergi la inceput

alilumi

633 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui alilumi Adauga semn de carte la raspuns Trimite alilumi un Mesaj Privat
cristiama, felicitari! beta in crestere si in continuare 9 luni minunate! si... sa predai stafeta si celorlalte fete care sunt in focuri cu aceeasi valoare frumoasa!

doamne luptatoare

32 + Gabriel
de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!
Mergi la inceput
cristiama
cristiama

1059 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristiama un Mesaj Privat
Multumesc frumos fetelor!

Sigur predau stafeta, cine prinde prima?
Sarcina cu baietelul a fost usoara asa am prins curaj sa mai incerc o data la 42 de ani.

cristiama
Mergi la inceput

lumimar

1029 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luilumimar Adauga semn de carte la raspuns Trimite lumimar un Mesaj Privat
Felicitari Cristiama! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!
Mi-am dat seama ca e de bine ca prea stateai tu linistita...zilele trecute!

Mamica de MARIA IRINUCA
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!
Mergi la inceput

lumimar

1029 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luilumimar Adauga semn de carte la raspuns Trimite lumimar un Mesaj Privat
Angi,sa fie cu noroc de data asta!
Nu te gandi acum la urmatorul fiv pr ca nu va mai fi nevoie...
Acest fet va fi cel norocos pt tine
Dr White va va lasa pregnante pe toate... Imi doresc din tot sufletul lucrul asta...

Mamica de MARIA IRINUCA
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!
Mergi la inceput

aristica

3158 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui aristica  Trimite mesaj yahoo luiaristica Adauga semn de carte la raspuns Trimite aristica un Mesaj Privat
Felicitari cristiama! Sunt convinsa ca acum qiao zambeste, caci aveti aceeasi varsta, iar beta frumos pe care tocmai l-ai anuntat ii va amplifica starea de Zen
Mergi la inceput

QiaoBing

3209 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiQiaoBing Adauga semn de carte la raspuns Trimite QiaoBing un Mesaj Privat
ari ai puteri paranormale ?!?

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com