Calendarul gradinarului vesel (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Am citit ieri Leellooo... Sa-ti traiasca si tie baiatul!!!

Cred ca tu ai mai multe sanse sa prinzi vreme frumoasa... noi am avut niste emotii cand am vazut ce vreme era vineri si sambata... Dar DD a tinut cu Teo si uite ce vreme frumoasa a fost duminica seara... luni dimineata era iar nor ...

Sper sa nu uit azi sa fac foto la frunzele de "iris"... poate ma lamuresc si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Ieri a fost ziua baiatului tau? sau urmeaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

A fost ieri, este nascut de Sf. Constantin si Elena... Da, ce sa zic, sper sa nu ploua ca tare schimbatoare e vremea asta....de ex acum 1 ora, in Nord unde lucrez eu a plouat cu spume - la fel si in Otopeni, mama plecase de la mine si era pe drum, dar la mine acasa nu a plouat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Georgi, multumesc de pontul cu sperietoarele. am o gramada de pet-uri, ca avem niste muncitori la lucru, ne fac o terasa si o anexa si toata ziua da-i cu bere
si la noi ploua, in fiecare zi, nu putem face mare lucru . eu sunt la servici 8 ore, dupa-masa mai am program cu copiii si nu mai ajung pe la gradina, noroc cu tata, e toata ziua cu sapa in mana . in week-end nu mai stim pe ce sa punem mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Leeloo.. eu luni intelesesem ca va fi ziua lui... probabil pentru ca spusai ca o faci sambata Sa-ti traiasca, sa fie sanatos si sa aiba parte numai de impliniri

Azi este din nou innourat si la noi... am rufele intinse sub umbrela de gradina... doamne ce draga imi e umbrela aia... Rosiile cresc vazand cu ochii, capsunile incep sa se coaca... Ador temperatura de afara... chiar si cu ploaie... decat caldurile specifice verii, as prefera asa...

Ia uitati ce am cumparat si ce a rasarit ... acu nu garantez ca asta a iesit din bulbii cumparati, sau din alti bulbi plantati de mine, dar mie nu mi se pare deloc sa semene... Ce ziceti ca poate fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

georgi,
exact acei irisi i-am cumparat si eu,am pus in 2 locuri diferite,in momente diferite.........cei din gradina din 10 au inflorit 4,au floarea exact ca pe ambalaj,iar tulpina are cam 30 cm inaltime......cei din fata casei ,pusi cam dupa o luna sunt mici amarati,nu cred ca m-ai infloresc vara aceasta desi pe ambalaj scrie ca prin iulie.....

ps:sunt ff fericita,da semne ca s-a prins trandafirul albastru Sissi,acum ramane de vazut daca va face flori.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

georgipuia, la tulpina seamana cu irisii. Eu zic sa mai ai rabdare sa-i vezi infloriti. Or fi soi mai tarziu, al mine s-au si trecut florile.
Frumosi copii ai, mi-a placut mult asta.
La multi ani cu intarziere pentru Teo! Ne pregatim si noi de party, vom face una tematica.


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Bonsai..la tine frunzele seamana cu ale mele? Eu rabdare am, dar sa stiu ca e ce cred... ma omoara nesiguranta/curiozitatea

Ibelciug... multumim mult de tot!... nu-i asa ca-s dragalasi? Se tin de mana de la 1 an jumate de la cresa... sunt nedespartiti... deja cu mama ei vb cu "cuscra" E o dulcica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

da ,frunze inguste,lanceolate,tulpina pitica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Georgi - aia sunt irisii hollandica, cu siguranta! S-ar putea sa-ti si infloreasca, probabil ca i-ai pus tirziu si din aceasta cauza nu au inflorit inca. Si la mine s-au trecut deja, dar eu ii am deja de 2 veri. O sa vezi ca dupa ce trec florile, noile frunze apar de toamna tarziu, ierneaza asa si apoi la inceput de mai o sa ai din nou flori!
Liviana - m-ai facut curioasa, ce petrecere tematica faci? Adica ce tema ai ales?
Eu am fost azi sa comand tortul pentru sambata, i-am ales unul sub forma de Fulger McQueen... Doar vremea ma ingrijoreaza - daca ploua, voi avea vreo 12 copii nauci prin casa + parintii...

Ieri, dupa ce a dat o ploaie cu bulbuci, am apucat si am mai pus niste rasaduri de rosii - mi-au mai ramas citeva si imi e mila sa le arunc - si azi mai am vreo 5-6 sa pun, trebuie doar sa vad unde le mai fac loc si lor... Si tot ieri am cules si primele pastai de mazare !


Mergi la inceput