Comori de nov-dec 2004 (210)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Oooh, invazie de gravidutze

Miche, Ele, felicitari! Sa aveti sarcini usoare si copilasi sanatosi!

Inca doua comori vor deveni fratiori mai mari

Eveline, ce baiat vorbaret ai. Te cred ca esti uimita avand in vedere cat de diferita era Bia.
Felis, normal ca nu te-am uitat. Dar tu nu ne mai spui nimic despre voi. Esti tare secretoasa.
Ioana, deci nu mai aveti scutece prin casa? si vi se pare ciudat, nu ?

Ele, chiar asa ghinion ati avut sa fie violenta doamna. Ceilalti parinti, voi, ati facut ceva demersuri sa se schimbe situatia?

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

MICHE - Felicitari si sarcina usoara!

OTILIAV - da, insa am inceput sa ma obisnuiesc; intr-adevar, la inceput mi s-a parut wow mai ales prin comparatie; acum vine de la sine; oricum am "scapat" cu totul mai usor, si de scutece pe la 1 an jumate, cu vorbitul nu mai zic, mananca singurel, se chinuie sa se imbrace (asta nu-i iese dar se straduieste). Si nu stiu cum sa zic, stie multe, cel putin asa mi se pare...acu si eu is ca cioara, stiti voi: na, numara, stie culori, foloseste verbele la timpurile potrivite, face multimi (asta ca sa ma exprim academic, de fapt sorteaza dupa diverse criterii), mazgaleste si poarta conversatii despre aproape orice, nu stiu cum sa zic. Hai ca m-am laudat destul.
Ar merita si Bia laudata: e superok pentru varsta ei, e in ritm cu ai sai colegi avand in vedere ce emotii mi-a dat; eram bucuroasa ca a terminat a I-a cu FB si vad ca si in a doua isi pastreaza obiceiul; citeste enorm pentru varsta ei (zice cioara) si are o rabdare fantastica cu frate-su; cred ca o parte din meritul ca stie atatea Darian e al ei. Singurul lucru care ma intristeaza e ca in continuare nu e foarte sociabila, greu isi face prietene, nu prea are si uneori realizeaza si ea lucrul asta si mi se plange si chiar o vad necajita rau de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!

Multumesc de urari!
Otilia sa zic ca celorlalti parinti li se pare ok " sa ii struneasca cineva" ? :(

Nu am vrut sa reclam pe nimeni, nici sa fac scandal. Fiecare face cum crede ca este mai bine pentru copilul sau. Si eu am preferat sa o mut pana mai are curaj sa deschida gura. Ajunsesem la stadiul la care nu mai raspunde cu DA sau cu NU, ci doar dadea din cap afirmativ/negativ.
Doamna este foarte bine vazuta, directoarea o protejeaza si ar fi fost un show prea mare. Asa ca am preferat varianta mai discreta.

Azi e prima zi la scoala noua.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

AM ratat multe aniversari, macar cu intarziere sa ii urez lui Robert al lui MIhassimiuc, un calduros La multi ani!!!!! Si sa mai puna mami poze cu baiatul!!!!:)

Felicitari noilor "burtici"!!!! Sarcini usoare si bebei sanatosi tun!

Otilia, da, e ciudat sa nu mai cumpar pampersi. SImti ca ai copil mare, ca este inceputul sfaritului perioadei de bebelusie.

Mihaela, sunt curioasa ce tort pregatesti pentru printesa Diana de ziua ei!:)

Eveline, Doamneeee cred ca e asa dulce mezinul cum povestete el acolo cu amanuntul tot ce ii trece prin capusor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Felicitari Elle, Miche sarcini usoare si bebei sanatosi

despre noi... cum ne stiti... ne impartim intre serviciu, scoala si clubul copiilor, plus gimnastica Deliei, spectacole, cantari
scoala merge si ea, mai cu chiu mai cu wow, daca nu ar fi scrisul ar fi perfect scrie foarte urat si nu intelege de ce trebuie sa descompuna ca sa adune sau sa scada cand le poate face direct,si degeaba am incerct sa ii explic ca vor fi adunari la care il va ajuta metoda dand exemplu un model cu adunare si scadere de mii pe care spre surpinderea mea mia dat rezultatul inainte sa termin ultima silaba din ultima cifra.... deci na teoretic are dreptate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

buna fetelor, dragelor

a mai trecut un an peste noi si am dat iar startul la petreceri in grupul nostru...

felicitari celor sarbatoriti deja, ii puapacim anticipat pe cei care urmeaza!


puapm si noile gravidutze din grup...ele si miche. Bravo, felicitari ca ati avut curaj sa o luati de la inceput...

michelina
, mey draga mea , mai traiesti? parca mai ieri cand ne perpeleam de pe o parte pe alta la prima runda...

otilica, sper ca o pazesti bine e nora mea, da? ca venim noi sa o furam intr-o zi, da? sper ca nu ai uitat...

noi suntem bine, David merge multumitor cu scoala, din pacate insa face din ce in ce mai multe crize de astm, i s-au descoperit din ce in ce mai multe alergii (peste, nuci, nuca de cocos, ou, polen de la nu stiu cati copaci...) ...si are permanent pe unde merge o injectie cu adrenalina in caz de soc alergic :-(

Eric se bate cu David , e sanatos si mananca de toate. Face fitze multe multe de tot si sper sa-l dau pe brazda pana se insoara ca altfel vai de navasta-sa..

pupaciuni si bucurati-va de ce aveti! sarbatoriti cu bucurie zilele de nastere ale piticilor si tot binele din lume!


mami de David(1 dec. 04) si Eric(20 nov.08)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

La Multi Ani, Diana!!!!!!!!!!

FULGULEEE, ce baieti frumosi ai!!!!!! Si foarte cuminti in poze!:D:D:D
Of, nasol cu crizele de astm. NU sunt sanse, cu cat creste sa ii scada in intensitate crizele de astm? Parca si MOnica a avut-o pe Ruxi cu aceasta problema si acum e bine. Poate nu era asa complicat ca la Davidutz. Mey, David nu mi se pare schimbat, in schimb mezinul zau ca e crescut bine, rotunjor si s-a maturizat.

Alexa, bineinteles ca e f modesta, insa va spun cu bucurie ca Silviu si Delia au participat la Festivalul COntrapunct, au cantat foaaaarte frumos, au avut si coregrafie si nu doar la melodia lor , ci si in cadrul altor cantece, s-au descurcat minunat! Felicitari parintilor care se zbat pentru acesti copii minunati!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Diana, sa fii sanatoasa, sa ai o petrecere faina!
Deja sunt curioasa sa vad ce minune de tort mai face Mihaela .

Fulgule dar ce ai vre sa faca doi baieti? Daca si ale mele ca-s fete se bat uneori. La cele mici ma refer ca Ana e pasnica, rar se pune la mintea lor.

Mai mai se pare ca ati prins o zi cu soare ca sa faceti poze faine. La noi ploua si iar ploua si mi-e greu sa cred ca a fost toamna voastra multe diferita. Copii nu mai suporta statul in casa, parintii cu nervii intinsi...

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

La Multi Ani, Iris!!!!!

Mergi la inceput