baietii mei...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

"Ovi, strange masinutele si pune-le in cutie, uite ce dezordine e in camera."
"Eu nu pot, ca nu am shtampenei de mami "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

Ziceai ceva mai devreme ca ai zis ca pleci in lume(acum nu mai gasesc unde scria)ei bine al meu baietel cand l-am certat odata a luat o botica a legat o bluza de ea si a plecat spre poarta(stam la casa)ca el pleaca in lume ca mami nu il lasa...sa faca ceva (nu imi mai auc aminte ce).Doamne ca am dus vreo juma de ora lamuriri sa intre in casa .A mai incercat odata ca doar ei sunt smecheri dar de data asta i-am aratat un copil al stazii si a zis ca el nu vrea asa el vrea doar sa fac ce zice el.Acum cand ii povestesc ,ca are deja 10 ani ,incepe sa rada ca ce tare ma stia prostii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Tati e plecat de 2 saptamani din tara. intr-o seara, la culcare, Ovi plangacea
"mi-e dol de tati..."
"tati se intoarce peste cateva zile"
"mi-e dol de mami si Ali..."
"dar mami si Ali sunt aici cu tine"
"mi-e dol de mine..."
am ramas fara replica

Ieri ne pregatem sa iesim afara si-l intreb "unde ai vrea sa mergem cu masina"
"in Italia sha-l aduc pe tati acasha.."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Ieri, vrem sa plecam in parc dar Alex se mai uita la desene. II spun lui Ovi ca noi coboram si va veni imediat si Alex.si-mi spune
"dal eu nu pot sa piec fala flatele meu...noi meieu sintem impieuna...nu pot sha-l lash tocmai la camela velde..."
Asa ca l-am asteptat pe Alex..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Asteptam sa inceapa "Romanii au talent". Lui Alex i se pare distractiv, iar Ovi canta si danseaza si el. La inceputul emisiunii apare imaginea unei strazi pietonale frumoase...si Alex imi spune "asta e in Oradea" Eu ii explic ca ar putea fi in orice alt oras mare, dar el o tinea pe a lui...si zice "daca am dreptate ne uitam la toata emisiunea pana la sfarsit",ceea ce am si facut..fiindca erau chiar imagini din Oradea, unde el a fost ultima data cand avea 5 ani si vreo 4 luni, acum aproape doi ani, a stat o saptaman la verisorii lui..
De cand era mic am observat ca avea o ff buna orientare in spatiu si o memorie vizuala excelenta, dar faza asta zau ca m-a surprins...

Mergi la inceput