Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

irip am citit despre el, urmeaza sa discut cu dr mea...chiar vreau sa schimb ceva ptr ca nu se poate ca nici 3 min sa nu pot sta in picioare, nu ma astept sa fac salturi dar sa nu stau cu frica din cauza lor.....imi place dr tau ca stie ce iti recomanda...

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anabel, burta nu ti se intarea si inainte cand stateai in picioare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

voi ziceti ca aveti contractii cand stati pe partea stanga? eu le am intr-o veselie cand stau pe dreapta plus k imping copiii de zici ca atunci ies...
balanta, parca tu ziceai k atunci cand stai pe dreapta ai si mai multe arsuri...sa stii k empatizez cu tine

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Irip, asta cu saptamanile si lunile ma confuzeaza la greu Desi am mai avut o sarcina, habar n-am cand se termina sau incepe saptamana sau luna, e o ciudatenie, sunt in luna a 8a, dar am 7 luni jumate Si inca o chestie, la mine bebeii cu siguranta nu au aceeasi varsta gestationala ca la altele (menstruatia imi venea la 21-22s, pe cand altora le vine la 30-35s) deci clar nu pot fi la fel Probabil de asta mereu la mine erau putin mai mari bebeii la eco...nici nu mai stii dupa ce sa te iei...
O veste proasta pt tine Dupa saptamana 32 bebeii cresc cel mai mult,si burta implicit, explodeaza....

Balanta, se pare ca traim intr-o tara plina de legende... Poate nici nu e adevarat, desi am auzit multe povesti cu analizele astea

Amary 34+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

anabel, sa stii ca e posibil sa fie doar o perioada cu atat de multe contractii. nu te panica. eu dupa ce am facut perfuzii cu gynipral si am trecut pe pastile aveam contractii intr-o veselie..

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Balanta aveam burta tare si inainte dar parca acum e mai rau abia pot respira si ma incovoiesc toata, ma trage in jos...asta e o sa treaca ...ciudat de 3 zile iau gynipral 1 la 8 ore deci ar fi trebuit sa fie mai bine.....dar nu e.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

amary, asa deci, urmeaza sa explodeze burtica zilele astea ma simt k fefeleaga. am o coada pe spate oribila, sunt nevopsita de luni de zile, nemachiata, sunt ca muma padurii, chiloti de baba, pijamale de zici k sunt mascota de la Mc...moartea pasiunii...am fantezii k ma imbrac in tricouri mulate , blue jeans, vopsita, aranjata k o manechinuita

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

amary, dar cam ce greutate o sa mai iau eu pe saptamana? asta ca sa stiu ce ma asteapta.

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Irip, mie nu-mi vine sa cred ca eu acum 3 ani, inainte de primul copil aveam 57 kg, hainele alea nu vor mai reveni din pod niciodata Si, pe langa asta, sunt o lady....toata ziua gem, imi vine sa ragai si sa... stiti voi... Nu ma mir ca sotul a fugit demult in alta camera Se par ca restul fetelor au soti eroi

Amary 34+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Amary, rad singura. Parca m-ai descris pe mine. Numai strabunica ragaia asa cum fac eu acum. De aia nici nu pretind de la sot manifestari care sa ma faca sa ma simt dorita. suntem super frati acum. ne mai amuzam k o sa recuperam dupa ce nasc, dar fiecare stie ca nu o sa se intample imediat dupa.

31 &

Mergi la inceput