Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Balanta merg marti la spital sa mi vada colul si vorbesc atunci, am zis sa nu o sun ca dr astia sunt mai sensibilii....in pat am putine contractii dar cand merg la toaleta abia mai respir ma apasa tare rau si cedeaza cam in jumate de minut de la asezare....beau cam 3-4 litri de apa pe zi deci am activitate...

Fetelor eu am o soacra buna ce i drept sta la 400 km de noi, dar ma iubeste mai mult decat pe fiul ei.....cand vine la noi vara nu ma lasa sa fac nimic...e greu ca suntem amandoua leoaice dar merge ce i drept ea cedeaza mai mult.....

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Nici eu nu am colostru dar asa dupa mine zic ca o sa am lapte ptr pitici...

Irip nu stiu in general cum va descurcati voi doar cu sotul, noi ne am mutat la casa si mama mea a venit din provincie sa si sustina plodul, iar acum ea are grija de mine...si va fi si ajutorul meu pe viitor.Eu recunosc ca la casa si mai ales cu 2 copii nu as fi facut fata.mi e mila de ea acum ca a ramas cu toate lucrurile pe care le imparteam inainte dar ce nu face ea ptr nepoti.

Daca nasc in iulie la anul o sa am mare sarbatoare 10 ani de la casatorie, 1 an piticii iar eu 34 ani....ce luna de sarbatoare.

Bebeii mei ar face 37 de sapt de ziua mea....

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

anabel, pe mine soacra ma ajuta ff mult. ii sunt f recunoscatoare, dar este o fire ff activa, ma intrece, si de aia am glumit spunand ca ar fi in stare sa lege o rulota de masina noastra. dumneaei ne face o parte din mancare, ii calca lui fiu-su, etc.
la anul, in iulie, vei avea super evenimente!!!

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Ziceati de soacre ... uite eu ma pot lauda cu ea, si mai stam si aproape una de alta. Nu m-a deranjat niciodata cu nimic, si dc a putut a ajutat, dar asta zic eu ca e si meritul baiatului ei, ca a stiut cum sa o tina din scurt, sa nu lase corzile mai lungi decat trebuie, chiar si cu el.

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
12+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

fetelor, eu de vreo ora jumate nu ma simt bine. bb1 (cel de pe col) este hiperactiv de cateva zile, dar azi a exagerat. s-a rasucit de cateva ori si apoi m-au luat durerile ca de menstruatie. fiindca oricum era ora la care trebuia sa iau gynipral, am luat 1 intreg i loc de jumate. tot nu au cedat durerile. acum mi-a facut sotul nospa+scobutil si vad ca imi e mai bine. daca insa o sa ma simt iar rau, sun pe dr si ii cer sa mergem la spital sa facem atosibanul ala ce l-am cumparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, cumva zilele astea ai stat cu mijlocul descoperit sau ti-a fost mai frig? te intreb pt k la mine unele dureri de la astea mi s-au tras.si la mine uneori se misca exagerat de mult, de ma sperii. ar trebui sa te linistesti de la pastilute. stai la caldurica si vor ceda.

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

nu stiu daca mi-a fost frig. cert este ca am stat zilele astea cu geamul deschis, desi a fost mai frig ca de obicei. daca tin geamul inchis, am impresia ca ma sufoc.
nu inteleg de ce se misca asa tare bb-ii in anumite zile. si, mai ales, nu stiu pana la cate saptamani vor mai avea loc sa se zbenguie atat.
apa beau multa doar fiindca imi impun, nu ca mi-ar placea. sotul imi lasa sticle de 0.5 l, iar eu trebuie sa le golesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Balanta, eu am stat pe caldura cu geamurie deschise si m-a durut burtica. De atunci, am un permanenta sosete in picioare si ceva care sa imi acopere mijlocul. In privinta apei, nu pot decat sa fac maaari eforturi. Sa ne scrii daca te-au lasat durerile.

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Balanta si eu cred ca poate te a tras un curent la mijloc, mai ales ca afara a fost cam racoare.

Bebeii mei misca la fel de mult si eu ma gandesc ce vor face mai incolo...fata are loc mai mult dar baiatul dc stau pe parti ma loveste rau cred ca nu are loc...parca pe spate ii place mai mult....mai asteapta putin poate trece...si eu am o zi fff proasta....

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Anabel, eu de cate ori ma asez pe partea dreapta, cea mica riposteaza. Se zbate rau pana cedez si ma intorc pe stanga. Cateodata mi- e teama ca o strivesc.

32 &

Mergi la inceput