Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Balanta, Irip sunt pe aici, inca vie...M-am inecat ca tiganul la mal...Am facut o indigestie crunta, am zis ca nasc de la atata vomitat (in gol). Nu doresc nimanui, am avut frisoane, febra, diaree severa, vomitat continuu. Am slabit 3 kg in 48 de ore (am descoperit cu ocazia asta secretul dietei rapide)
Incerc sa-mi revin, dar inca nu pot manca mai nimic si sunt tare slabita. Ma rog sa nu fi patit copilasii ceva...
Mai revin dupa ce ma intremez putin....

Amary 35+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

amary, imi pare rau ca treci prin asa ceva
ce ai mancat de te-a dat asa tare peste cap?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

amary, ne dai palpitatii. hai ca inca nu sunt pregatita sa preiau stafeta de la tine. eu cred ca tu faci pregatiri pt a iesi din spital ca o manechinuita ( slabit 3kg ) cand te mai duci la doctorul tau?
in curand, se incheie si odiseea mai -iunie, nasc fetele acolo pe capete.
balanta_tm, in dimineata asta cu ce bunataturi te-ai rasfatat?


32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, pana la ora asta, slabut la mine: nici o iesire din decor. doua banale piersici, daca tot mi-ai facut pofta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

sa va povestesc despre mine. ieri am baut vreo 3 cani de lapte ca aveam arsuri nasoale. aseara, mi-a adus sotul pepene, pe care l-am devorat. efectul a fost nesperat: am rezolvat cu constipatia, fara niciun supozitor. nu mi s-a mai intamplat de foarte mult timp asta. am fost ff fericita. in schimb, am un musafir. un hemoroid pe care desi l-am ingrijit cum stiu eu mai bine nu cedeaza. se incapataneaza sa ma streseze. pai e frumos din partea lui sa ma insoteasca la control, sa faca cunostinta cu dnul dr?? ziceti si voi ce nepoliticos e!!!

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ai mancat un pepene intreg?
fu bun?
si eu am un hemoroid sau o dilatatie (nu stiu exact cum sa numesc uratania) si, la fel, ma seaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

am mancat o felie de pepene, caci nu a cumparat unul intreg. a fost gustos. azi am primit niste cirese, dar nu au gust, si niste piersicute zemoase. simt nevoia sa mananc fructe.
balanta_tm, ce ne facem cu noii prieteni, hemoroizii? ii crestem si pe ei?
amary, hai cu vesti bune!!!!

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Balanta, habar n-am ce am mancat. Cu doua zile inainte s-a imbolnavit sotul, acum eu...Am aruncat tot din frigider Pt. un rezultat rapid in a recupera silueta va recomand o feliuta de paine + putin terci de orez intreaga zi... Minuni face la silueta

Irip, hai ca m-ai distrat cu hemoroidu'...Eu nu stiu cum se manifesta asta, fisuri anale stiu sigur ca am tot experimentat, mai ales in prima sarcina, cand nu descoperisem taratele de psyllium. Acum se pare ca experimentez reversul medaliei

Sunt convinsa ca de data asta nu o sa raman cu multe kg, la prima sarcina am dat jos in prima saptamana 10kg, deci ma astept acum chiar la mai multe... Pacat ca am ramas cu multe in plus de la prima sarcina

Referitor la carucioare, am o mare problema, inainte de a-mi lua un carut (tanc) de gemeni, imi trebuie o masina maaaaare... Am vazut ca astia de la Dacia scot modele noi pt. d-astia ca noi, care fac copii si nu mai termina.... Bine, in paranteza fie spus, cred ca fac pt francezi, unde e f. avantajos financiar sa ai este 3 copii

Referitor la patut, am doar unul, nu cred ca voi mai gasi unul la fel, e capatat si asta, cred ca vor fi a treia generatie gemeneii... Si mai am unul pliant, destul de lat, f. bun la inceput, ii mut in camera cea mai racoroasa cand e prea cald (la capitolul spatiu sunt o norocoasa, am 2 camere nemobilate). Dar nu stiu de ce cred ca atat timp cat voi alapta, o sa stea cu ma-sa in pat

Amary 35+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

amary, maine dai de baut! implinesti 36 sapt! alcoolul incheaga la stomac . bagajul l-ai pregatit?

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Irip, de la 26 de saptamani... Si hainutele de pe la 28s... Cred ca s-au prafuit Oricum, cam e vremea... Nici nu are rost daca nu prea mai cresc, acum ma rog sa fie sanatosi si sa respire la nastere singurei, asta e marele meu stress...Ca-s mai mici, n-are importanta sincer...In prima luna prematurii tarzii pot sa ia si 1.200kg afara, asa ca pana la un an ii ajung din urma pe ceilalti... Sanatosi sa fie si asta va urez si voua...
Si, am uitat, felicitari pt. prefixul schimbat, inca de 5 ori si gataaaaa...
Cu dr. am ratat intalnirea de ieri, mi-era rau si sincer nu-mi dau seama cum m-ar fi controlat, la ce probleme aveam pe ambele iesiri

Balanta, macar la 32s sa afisezi acolo nr. de saptamani, ca dupa ce nasc, clar n-o sa mai stiu cate saptamani ai, sa ma bucur pt. fiecare saptamana... Oricum, la cate probleme ai avut cu colul, meriti felicitari si pana unde ai ajuns (si mai ales cum)

Amary 35+ de +

Mergi la inceput